9.2 C
İstanbul
Pazartesi, Ocak 10, 2022
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Cilt Renginizle En Uyumlu Saç Tonunu Keşfedin

  Cilt Renginizle En Uyumlu Saç Tonunu Keşfedin

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style güzellik🔝

  Canlı ve ışıltılı bir saç rengine sahip olmak muhteşem görünmenizi sağlar. Ancak, saç renginiz cildinizle tamamen uyumlu olduğu zaman sizi tamamlar. Bazen bir renk kimi saçlarda çarpıcı görünürken, bir diğerinde aynı etkiyi yaratmaz. Bunun tek sebebi saçlardaki renk tonunun ten rengi ile bütünleşmemesidir.

  Saç renginizi değiştirmek, farklılık yaratmak istediğinizde kendinize yakışacağından emin olduğunuz renk tonu bazen beklentinizi karşılamaz. Açık sarı gölgeler hayalinizin yerini turuncuya bakan bir ton alabilir ya da koyu renk saçlarda istediğiniz tonu bir türlü yakalayamayabilirsiniz.

  Işıl ışıl parlayan saçlara sahip olmak ise aslında oldukça kolay. Cilt tonunuzu tam olarak bilmeniz sizin için en doğru olan saç rengi için ipucu verecektir.

  Cildinizin açık ya da koyu olduğunu bilmek saç renginiz hakkında sizi yanıltabilir. En doğru rengi bulabilmek için saç diplerinizin sıcak ya da soğuk alt tonlardan hangisi olduğunu öğrenmeniz gerekir.

  Tıpkı cildinizle en uyumlu ruj rengini bulmak için yaptığınız gibi, saç dipleriniz hakkında net bir fikre sahip olmak için damarlarınıza bakın. Damarlarınız yeşil ise sıcak bir tona, mor ise soğuk, mavi ise nötr renk grubundasınız.

  Damar renginizi ve renk grubunuzu öğrendikten sonra sarı, yeşil, mavi, kırmızı ve turuncu gibi canlı renkleri cildinize tutun. Daha açık bir cildiniz varsa, pastelleri tercih edin, ancak daha koyu bir cilde sahipseniz koyu renk tonlarını tercih edin. Hangi renkleri bir araya getirmek cildinizle en iyi eşleşiyorsa alt tonunuzun baskın rengi o renktir.

  Cilt alt tonunuzun ne olduğunu bilmek saç rengi seçiminizde size en çok yakışacak tonu söyleyecektir.

  Soğuk sarı saç rengi

  İçindeki renkler: Platin, buz, gri, kül, kum, bej, şampanya

  Soğuk sarı saç porselen tenli ve kızıl alt tonlara sahip kadınlar için çok uygundur çünkü buz tonları derideki kızıl tonları etkisizleştirir. Soğuk cilt tonlarına uygulanan yanlış saç rengi cildin soluk ve cansız görünmesine neden olur. Bu yüzden soğuk alt tonlu olanların açık sarı tonlarını tercih etmesi doğru olacaktır. Belirtmekte yarar var; cilt alt tonunuz soğuk olsa da saç renginde altın tonlarından her zaman kaçınmanızı tavsiye ederiz. Altın renk tonları ciltte daima kırmızı renk etkisi yaratır.

  Sıcak sarı saç rengi

  İçindeki renkler: Altın, karamel, kehribar, bal

  Soğuk alt tonlara sahip açık tenli kadınlar için, çilek sarısı, bakır, bal ve altın gibi sıcak tonları daha çok tavsiye ederiz. Aynı durum buğday tenli kadınlar içinde geçerlidir. Daha koyu ten rengine sahip olup açık saç tercih edenler içinde karamel sarısı daha etkili ve güzel bir ton için en uygun renk olacaktır. Bunun yanında daha sıcak ten renklerine sahip olanlar bu tonlardan kaçınmalıdır.

  Soğuk alt tonuna sahip bir cilt için sakıncalı olan renk ise koyu siyahtır. Eğer koyu renkleri seviyorsanız kızıla yakın koyu renkler yerine nötr kahveleri tercih etmelisiniz. Cildiniz kırmızı bir etki yaratmaya elverişli iken koyu bordo ve kızıl tonlar agresif bir görünüme sebep olacaktır. Daha çok buzlu kahveler, soğuk kestane tonları, küllü kumral renkleri tercih etmek gerekir.

  Soğuk Kızıl

  İçindeki renkler: Kırmızı, koyu kestane, bordo

  Genel kanının aksine kırmızı saç, kızıl alt tonlara sahip kadınlar için çok uygun. Beyoncé’ninde danışmanlığını yapan Rita Hazan’a göre; “eğer kızıl alt tonlara sahip açık bir ten rengine sahipseniz, kırmızı saç cildinizi düşündüğünüzden çok daha fazla parlatıp, öne çıkarır.” Daha sıcak ve şeftali tonlarında ten rengine sahip olanlar için ise ten rengini daha fazla ortaya çıkaran içinde koyu kestane tonları içeren kırmızı renkler bizce kesinlikle daha iyi bir tercih!

  İçinde altın ve sarı tonları bulunan daha açık bir cilt tonunuz varsa, alt tonunuz sıcaktır ve açık tenler için en doğru sarı saç renkleri söz konusu olduğunda, doğal sarı gölgeler ve bal tonları, sıcak kahveler, kızıl kestaneler, sarı yansımalı çikolata kahveleri ilk sırada yer alır. Aynı zamanda içinde hafif pembelik olan ve karamelli sarı saç renkleri, teninizdeki parıltıyı ortaya çıkarır.

  Sıcak alt tonu ve koyu renk saç bir araya gelecekse eğer, seçilecek en doğru koyu ton yine nötr ya da açık kahve olabilir.

  Amber, bakır kırmızısı, pas rengi ve kumral saçlar sıcak alt tonlar için en iyi kızıl saç renkleridir. Öte yandan, pembe ve mavi tabanlı kızıl renkler, cilt tonunuz için uzak durmanız gereken renklerdir.

  Soğuk kahve

  İçindeki renkler: Koyu çikolata, kestane, koyu kestane, moka

  Yaygın olarak kullanıldığı için kahverengi saç ile yanlış yapmak genelde çok zordur. Ancak soğuk kahverengi tonları, daha sıcak tenlerde, sarı alt tonları daha yumuşak olarak ortaya çıkardığı için çok daha dikkat çekici görünür. Koyu ten rengine sahip kadınlar, kahverengi ve daha açık röfleler ile çok daha mükemmel ve yumuşak bir görünüme sahip olabilir.

  Sıcak tonlu koyu sarılar, koyu kahverengi ve açık kahverengi gibi saç renkleri nötr cilt tonlarında harika görünür. Sıcak tonlu saç renkleri bu cilt rengini gerçekten iyi bir şekilde uyum gösterir. Küllü renkler de nötr cilt tonlarıyla uyumludur.

  Sıcak kızıl

  İçindeki renkler: Çilek sarısı, bakır, kehribar, pas, kızıl kahve

  Açık ve doğal ten tonları, çilek sarısı için kesinlikle en uygun olanlardır. Soğuk ve sıcak tonları karıştırarak içinde altın bakır dokunuşları olan yumuşak ve sıcak bir renk elde edebilirsiniz. Ayrıca sıcak bir kırmızı ton soluk ve açık tenin etkisini azaltır. Bu tonlar, koyu tenli kadınlar için çok uygun değildir.

  Sıcak kahve

  İçindeki renkler: Karamel, bal, altın kahverengi, kehribar, kızıl kahve, tarçın

  Bu renk ve tonlar özellikle, kumral tenli kadınlar için kontrast tonlarda gölgelerle desteklenerek kullanılmalıdır. Karamel kahverengi renkleri en çok açık buğday tenlere uyar denilebilir.

  Soğuk siyah

  İçindeki renkler: Siyah, espresso kahve, mavi-siyah, meyan kökü

  Bu tarz soğuk bir renk, açık tenliler için fazlasıyla sert olabilir. Ancak daha sıcak ve doğal alt ton renklere sahip olanlar için dramatik bir hava yaratır. Sıcak alt tonlar ile koyu renk saçlar her zaman kolaylıkla uyum sağlar.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

   

  Son Yazılar

  Hayat Kurtaran 15 Makyaj Tüyosu

  Hayat kurtaran 15 makyaj tüyosu için sayfayı kaydırın. Koyu göz çevresi ve ciltteki koyu lekeler için baz olarak şeftali-pembe alt tonlu bir corrector kullanın. Yağlı bir...

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...