9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Nisan 1, 2020
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Cilt Cilt Bakımında Çay Ağacı Yağı Mucizesi

  Cilt Bakımında Çay Ağacı Yağı Mucizesi

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style güzellik🔝

  Çay ağacı yağı uzun zamandır akneyi temizlemeye veya cildi rahatlatmaya yardımcı olmak için kullanılır. Doğal olan her şeyin hayranı iseniz, bu özel uçucu yağa özellikle aşina olabilirsiniz. Çay ağacı yağı ürünleri genellikle sivilce savaşçıları olarak bilinir ve her türlü cilt sorununun iyileşmesine ve önlenmesine yardımcı olduğu söylenmektedir.

  Çay Ağacı Yağı Nedir ve Cildinize Ne İşe Yarar?

  Çay ağacı yağının antibakteriyel özellikleri nedeniyle sivilceye yardımcı olduğuna dair kanıtlar, çok sınırlı bir araştırma olduğundan büyük ölçüde anekdottur. Bu nedenle çay ağacı yağının antibakteriyel olduğunu unutmayın, ancak doğal ürünleri kullanmayı tercih ederseniz veya diğer tropikal akne ilaçları cildinize yardımcı olmadıysa, kesinlikle çay ağacı yağı ürünlerine yardım edip edemeyeceğine bakın. Benzoil peroksit veya salisilik asit gibi diğer akne savaşçıları ile birlikte de kullanabilirsiniz.

  Çay Ağacı Yağı Cildinin Faydaları

  • Her şeyden önce çay ağacı yağı akne savaşçısı olarak bilinir. Araştırma sınırlıdır, ancak% 5’lik bir çay ağacı yağı çözeltisinin% 5 benzoil peroksit gibi kesintileri azaltmada da işe yarayabileceğine dair kanıtlar vardır. Bunun nedeni, bu uçucu yağda bulunan eşsiz koku bileşikleridir.

  • Çay ağacı yağının, kepek gibi mantar enfeksiyonlarına da yardımcı olduğu söylenir. Bu kesin olarak kanıtlanmamış olsa da ve mantar önleyici ilaçların yerine iyi bir alternatif oluşturmasa da, ekstra yardım için kremlerinize veya şampuanınıza biraz ekleyebilirsiniz.

  • Bazı insanlar, seyreltilmiş çay ağacı yağının, özellikle aloe vera veya allantoin gibi diğer cilt yatıştırıcı bileşenlerle birleştirildiğinde, hassasiyetler veya kızarıklıklar ile ilişkili kaşıntı ve tahrişi hafifletmeye yardımcı olduğunu bulur. Çay ağacı yağının antienflamatuar özelliklere sahip olduğu fikrini destekleyen bazı sınırlı araştırmalar vardır.

  Çay Ağacı Yağı ve Yeşil Çay Ekstresi

  Her ikisi de son derece popüler cilt bakım bileşenleri olduğu için çay ağacı yağı ve yeşil çay ekstresini karıştırmak kolaydır. Bununla birlikte, tamamen farklı iki bitkiden gelirler ve cilt üzerinde oldukça farklı etkileri vardır.

  Çay ağacı yağı, Avustralya’ya özgü melaleuca alternifolia ağacının yapraklarından gelen esansiyel bir yağdır. Bu uçucu yağ öncelikle anti-akne özellikleri ile bilinir, çünkü muhtemelen biraz antibakteriyeldir.

  Öte yandan, yeşil çay ekstresi, Doğu Asya’ya özgü kamelya sinensis bitkisinin yapraklarından gelir. Bir ekstrakt olduğu için, antioksidan bileşikler olan flavonoidler açısından zengin su bazlı bir bileşendir.

  Yeşil çay özü öncelikle cilt yatıştırıcı ve yaşlanma karşıtı özellikleriyle bilinir. Bu nedenle her cilt tipi için çalışabilse bile hassas ve olgun ciltler için sıklıkla kullanılır. Özellikle hassas ama akneye yatkın cilde sahip olanlar için hem yeşil çay ekstresi hem de çay ağacı esansiyel yağı içeren ürünler bulabilirsiniz.

  Sivilce için Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

  Çay ağacı yağı içeren bir temizleyici veya nemlendirici diğer herhangi bir temizleyici veya nemlendirici gibi kullanılmalıdır.

  Eğer kendi maskenizi hazırlamayı planlıyorsanız, bir şişe çay ağacı yağı satın alabilir ve kendi çay ağacı yağı sivilce ilaçlarınızı yapabilirsiniz. Ev yapımı kozmetikler çok hızlı bir şekilde bozulabileceğinden, her seferinde sadece küçük bir miktar yapmanız önemlidir.

  Cildinize uygulamadan hemen önce birkaç malzemeyi karıştırmak en iyisidir. Haftalık ve günlük rutinlerinizde çay ağacı yağı cilt faydalarını deneyimlemeniz için birkaç tarif hazırladık.

  Cildinizde asla seyreltilmemiş çay ağacı yağı kullanmayın, çünkü tahrişe neden olabilir.

  • Yağlı Cilt İçin Matlaştırılmış Çay Ağacı Yağı Kil Maskesi : Bir kapta biraz biraz elma sirkesi, bal ve birkaç damla çay ağacı yağını birleştirin. Temizlenmiş cilde uygulayın ve yaklaşık on dakika bekletin. Durulayın ve cilt bakım rutininizin geri kalanını takip edin.

  •Akneye meyilli ciltler için çay ağacı içeren nemlendirici yüz yağı : Opak bir cam şişede % 70 üzüm çekirdeği yağı, % 10 kuşburnu yağı ,% 15 soğuk preslenmiş ayçiçek yağı ve% 5 çay ağacı yağını birleştirin. Her şeyi karıştırmak için sallayın ve cildinizi temizlemeye ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olacak nemlendirici, yaşlanma karşıtı bir destek için esanslardan ve serumlardan sonra cildinize uygulayın.

  • Aloe Vera, zengin bir antioksidan kaynağıdır, A, C ve E vitaminleri içerir. Araştırmalar, Aloe Vera jelinin güneşin zararlı ışınlarına karşı alınan cilt hasarını azalttığını göstermiştir.  Antibakteriyeldir ve ciltte yangıyı hafifletir. Çay ağacı yağından bir ölçü alıp aloe vera jelinden iki ölçü ile karıştırın ve sivilceye maruz kalan bölgeye hafifçe uygulayın. 5-6 saat veya daha uzun süre bekletin ve su ile durulayın. Daha sonra yüzünü yavaş yavaş kurutun. Bunu günlük olarak tekrarlayın.
  • Çay ağacı yağından 10 damla alın ve 5 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı ile karıştırın. Yüzünüzü yıkadıktan ve kuruttuktan sonra, sıcak bir suya batırılmış temiz bir bez alın. Bezi yüzünüzün üzerine örtün ve soğumasını bekleyin. Parmak uçlarınızı kullanarak karışımı cildinize düzgünce masaj yapın. Beş dakika sonra iyice yıkayın. Günde iki kez tekrarlayın.

  Son olarak, herhangi bir cilt bakım ürününüzü uygulamadan hemen önce çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz. Avucunuzun içinde, bir seruma veya nemlendiriciye birkaç damla çay ağacı yağı ekleyin ve hemen cildinize uygulayın.

  Çay Ağacı Yağı Cilt Ürünlerinin Yan Etkileri

  Herhangi bir güçlü bileşende olduğu gibi, çay ağacı yağının özellikle dikkatsizce kullanıldığında bazı olumsuz etkileri olabilir. Çok hassas cilde sahip olanlar, yüksek miktarlarda kullanılırlarsa, çay ağacı yağını tahriş edici bulabilirler.

  Çay ağacı yağının cilde uygulanmadan önce seyreltilmesi tavsiye edilir, bu nedenle diğer bileşenlerle karıştırıldığı cilt bakım ürünleri ile kullanılması genellikle güvenlidir. Her zaman olduğu gibi, kullanmayı düşündüğünüz yeni bir cilt bakım ürününü yüzünüzde kullanmadan önce yama testi yapın.

  Çay ağacı yağınızı çok küçük çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tuttuğunuzdan emin olun.

  *** Makalede belirtilen ibarelerin tamamı bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi tıbbi tavsiye niteliğini taşımamaktadır.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Son Yazılar

  Kendi Saçınızı Evde Kesmeden Önce Bilmeniz Gereken Her Şey

  D’She Style güzellik Şu anki gerçeklikte, bir salonda saç kesimi yaptırmak mümkün değil. COVID-19 salgına bir tedbir olarak yerel yönetimler, ülke genelindeki diğer güzellik işletmelerinin...

  Cilt Bakımında Çay Ağacı Yağı Mucizesi

  D’She Style güzellik🔝 Çay ağacı yağı uzun zamandır akneyi temizlemeye veya cildi rahatlatmaya yardımcı olmak için kullanılır. Doğal olan her şeyin hayranı iseniz, bu özel...

  Ellerinizi ve Ayaklarınızı Şımartmak için Ev Yapımı Maskeler

  D’She Style güzellik Elleriniz ve ayaklarınız hiç durmadan çalışır ve doğal olarak yıpranır. Onları şımartmak için besleyici, onarıcı bileşenleri içeren maskeleri evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Doğal...

  En İyi Jel Eyeliner İpuçları

  D’She Style güzellik Jel eyeliner, bir sıvının ve kalemin en iyi birleşimini verebilen bir üründür. İster küçük bir şişede ister kalem jeli hibrit olsun, tek...

  Sağlıklı Saçlar Hakkında 10 Mit

  D’She Style güzellik Kimsenin saçlarınıza kesinlikle yapmanız gereken bir şey olduğunu söylemesine izin vermemelisiniz, çünkü aslında duyduklarınızın pek çoğu saç efsanesi olabilir. Saçlarınız için o...