9.2 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 28, 2022
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Cilt Cildiniz İlkbahara Hazır mı?

  Cildiniz İlkbahara Hazır mı?

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style güzellik🔝

  Güneşin ışıltılı yüzünü göstermeye başladığı bahar aylarında olmak oldukça heyecan verici. Peki, cildiniz ilkbahara hazır mı? 

  Yaşınız veya cilt tipiniz ne olursa olsun, gözeneklerinizin görünüşünde gözle görülür bir fark yaratabilirsiniz. Bilinmesi gereken en önemli şey ise, gözeneklerin aslında kapanmadığı, sıkılaştığıdır, bunu bilmekte fayda var! Gözenekler genişlediğinde, genellikle cildin yüzeyindeki ölü cilt hücreleri, kir, yağ veya diğer tortular nedeniyle geçici olarak gerilir.

   

   

  Pürüzsüz ve gözeneksiz görünen bir cilt pul pul dökülür. Bir lif kadar basit bir şeyle veya kristallerle yapılan herhangi bir yüz ovma ile pul pul dökülmeye yardımcı olabilir. Ancak, alfa hidroksi asitler (AHA’lar) veya meyve enzimleri, kimyasal eksfoliyasyonlar, gözeneklerinizdeki azaltıcı çabalarınızı güçlendirir. Bunun ötesinde, tutarlı bir rutinin uzun vadede inanılmaz bir etkisi olabilir.

  Pürüzsüz, yumuşak ve porselen görünümlü bir cilde kavuşmak için yedi adım.

   

  1

  Gözenekleri tıkayan tabakayı kaldırmak (ölü cilt hücreleri, yağ, kir, makyaj) ve altındaki taze, tıkanmamış cildi ortaya çıkarmak, cildinizin görüntüsünde ve sizin cildinizdeki tazeliği hissetme biçiminizde büyük bir fark yaratabilir. Düzenli exfoliant, aynı zamanda gözeneklerin tıkanmasını önler.

  2

  Düzenli olarak tonik kullanmak, cilt üzerinde biriken katmanı temizler ve gözeneklerin tıkanmasını önler.

  3

  Tıkanmış ve tahriş olmuş gözenekler sivilceye ve akneye neden olabilir. Sivilceler ise gözeneklerin genişlemiş görünmesine yol açabilir. Düzenli bir cilt temizleme rutininin faydaları, daha az sivilce ve daha az görünür gözeneklerdir.

  4

  Kuru, yağlı ya da her ikisi için topikal C vitamini günde bir ya da iki kez kullanıldığında içerdiği antioksidanlar sayesinde cilt beslenir ve canlanır.

  5

  Doğru nemlendirici, gözenekleri tıkamadan cildi nemlendirirken rahatlatır. Mükemmel formülünüzü bulmak bazı deneme yanılmalarını içerir, ancak yağsız seçenekleri denerken hassas bir ciltte lekelenme ya da kızarıklık oluşturmayan bir nemlendirici seçtiğinizden emin olun.

  6

  Kolajen cildinize yapısının çoğunu veren şeydir, bu nedenle gözeneklerinizin görünümünü en aza indirmeye katkıda bulunabilir. 

  7

  Güneş hasarının en az etkileyici sonuçlarından biri, gözeneklerinizin görünüş ve işlevine katkıda bulunan kolajen yıkımıdır. Her gün SPF kullanmak cilt hasarlarını önlemeye yardımcı olabilir. Seçtiğiniz SPF’nin gözeneklerinizi tıkamayan inert minerallerle yapıldığından emin olun. Kimyasal SPF formülleri en rahatsız edici ve hatta komedojenik bazı maddeleri içerebilir. 

  Daha iyi bir yaşam stine sahip olmak için D’She Style’da kalın.

  Son Yazılar

  Hayat Kurtaran 15 Makyaj Tüyosu

  Hayat kurtaran 15 makyaj tüyosu için sayfayı kaydırın. Koyu göz çevresi ve ciltteki koyu lekeler için baz olarak şeftali-pembe alt tonlu bir corrector kullanın. Yağlı bir...

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...