9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Boğa Burcunda Mavi Dolunay

  BOĞA BURCUNDA MAVİ DOLUNAY

  31 Ekim 2020 Satürn gününde saat 17.49’da 8 derece BOĞA BURCUNDA  tüm dünyada Cadılar bayramı diğer adıyla Halloween yani ölüler günü olarak kutlanan bir günde URANYEN MAVİ bir DOLUNAY deneyimledik Sevgili Dostlarım. Bir daha ki ise 2034’de yaşanacak.

  Ölüler bayramı olarak adlandırılan bugün artık kışın geldiğini, doğanın kış uykusuna geçerken ki hazan ve hüzün zamanlarını, ayrılık ve kopuşları, hayata veda zamanını ve bir diğer bahara veya yeni bir döngüye kadar yaşama yeniden doğmak üzere ara vermeyi işaret eder. Böylesi zamanlarda enerji içe döner ve ölüm ile yaşam arasındaki o ince tül perde aralanır.İşte bizler de (beklenmedik ve hızlı değişimleri ve kopuşları temsil eden) URANÜS gezegeni ile kavuşum halinde deneyimlediğimiz bu sarsıcı Dolunay ile birlikte çok üzücü bir şekilde İzmir’deki büyük deprem neticesinde ölüm ile ne kadar da yakın olduğumuz, hayatımızın ne kadar kısa ve anlık olduğu ve yine kendimizi güvende zannettiğimiz şeylerin aslında ne kadar da güvensiz olduğu gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kaldık. DEPREM sırasında yakınlarını kaybedenlere başsağlığı dilerken öte aleme geçen ruhlara da gani gani  rahmet diliyorum, yolları açık ve nur dolu olsun. Diğer taraftan ise büyük bir travma içinde yaralı, evsiz barksız ve kendinizi güven duygusundan yoksun hissedenlere de önce sağlık sonra güç kuvvet ve sabır diliyorum. Umarım en kısa zamanda iyileşirler ve hayata yeniden eskisinden çok daha güçlü bir psikoloji ile katılabilirler. Büyük bir uyanış ve bilinç sıçraması yaşamış olan bu güzel ruhlar tam da Uranüsyen bir tarzda sarsıcı ve beklenmedik bir enerjiye maruz kaldılar. Ne yazık ki Satürn sonrası gezegenler, yani enerjiler oldukça güçlü öngörülemez ve engellenemez bir takım etkilere sahiptir. Olanlar KÜLLİ İRADENİN yeryüzüne inmesine ve tecelli etmesine yardımcı olan varlıklardır. Yüksek enerjiye sahiptirler.

  NEPTÜN PLÜTON URANÜS üçlüsü ilahi olanla bağlantılıdır. Diğer taraftan ise bu tür Mavi DOLUNAY lar nerede ise tutulma enerjisine yakın bir enerjiyi açığa çıkarmaktadır. 

  Tutulmalarda yerküre üzerindeki olayları ve bizlerin hayatında kadersel olayları tetikler ve engellenemezler. Evet, Ekim ayı bizler için gerçekten oldukça zor bir ay oldu Sevgili Dostlarım. İlk önce asi ve agresif Koç Dolunayı ile başlayan, ardından zorlu ve yeni başlangıçları engelleyen kendi içinde tezatlıklar barındıran Terazi burcundaki Yeni Ay derken ikinci kere dünya üzerinde global olarak güçlü ve zorlu enerjileri harekete geçirecek kadar etkili ve yine bireysel hayatlarımızda ise şok edici ani ve çarpıcı olaylara sebep olacak türde bir DOLUNAYı bizlere yaşattı. Boğa burcundaki bu DOLUNAYın etkisini birkaç gün veya 1 hafta öncesinden deneyimlemiş olabilirsiniz. DOLUNAY enerji önümüzdeki 15 boyunca da fazlasıyla hissedilecek. 2020’nin son 2. ayına girerken yaşanacak olan şeyler hiç kolay değil ne yazık ki Sevgili Dostlarım. Ama az kaldı bitecek bize düşen sabırlı ve akıllı olmak. Elimizden geldiğince önlem almak olmalı Sevgili Dostlarım.

  Şimdi tekrardan bu BOĞA DOLUNAYının bizler üzerindeki etkilerine geri dönecek olursam, öncelikle 8 derece astrolojik olarak pek iyicil ve pozitif etkileri kendi içinde barındırmadığını söylemek isterim. Boğa ve Başak burçları için daha iyicil etkilere sahip olan Boğa Dolunayı  Aslan, Akrep, Boğa ve Kova burçları için ve özellikle 8 derece de önemli gezegenleri olan için daha zorlayıcı etkilere sebep olacaktır. Boğa burcundaki URANYEN DOLUNAY ile birlikte artık bizlere hizmet etmeyen yani geleceğimiz adına faydalı olmayan bir çok şey ile kişi, düşünce ve davranış şekli, iş, hayat, bakış şeklimiz ve olgular, hizmet aldığımız ve verdiğimiz yer ve insanlar, güven veren durumlar, evlilik, arkadaşlık, sevgili, ev, arsa, toprak, para, yatırım, banka, avukat, doktor ve yine asla değişmez dediğimiz şeyler ile kontrolümüz dışındaki gelişmeler neticesinde vedalaşmak zorunda kalacağız. Büyük konuşmamamız gerektiğini öğreneceğiz. Uzun yıllardır tembel tembel hareket edip aksiyon almakta zorlandığımız, üşendiğimiz konular ile ilgili olarak ani kararlar almak, çözümler üretmek, eskisine göre daha sıradışı, farklı ve orjinal bir şekilde hareket etmek zorunda kalabiliriz.

  Boğa Burcunun temsil ettiği konu başlıklarından kısaca bahsedecek olursam;

  Bizlere Zevk-i Sefa veren her şey diyebiliriz! Para, bolluk, bereket, verimlilik, üretkenlik, maddi güvence veren her şey, ev bark, araba, mücevher, hizmet eden yardımcı, şoför, güzellik, moda, estetik, manevi olarak ise bizleri yine güvende hissettiren her durum, dualarımız, inançlarımız, maddi ve manevi değer yargılarımız, beraber olduğumuz insanlar ile olan ilişkilerimiz, aşk ve evlilik kurumu, soyadımız, düzenin sabit ve korunmasına inandığımız kişi, yer ve hayatın içindeki yaşam alanlarımızı temsil ederken dünya üzerinde moda, tasarım, konfeksiyon, mobilya, dekorasyon, el sanatları, bahçe ve çevre düzenlemesi, toprak ile bağlantı her konu, doğa ve doğa olayları, ev arsa emlak konuları, emlakçıları, mülk sahibi veya arazi toprak sahipleri, tarımı ve verimliliği ve tabii ki banka ve bankacılar, para, yatırım ve finans dünyası, para ile ilgili tüm sistemler Boğa Burcunun kapsadığı konulardır. İşte bu Dolunay ile birlikte Sevgili DOSTLARIM yukarıda yazdığım alanlarda hepimizin hayatında ve dünya üzerinde hızlı değişimler, beklenmedik durumlar, ayrılık ve kopuşlar,  yenilikler ve UYANIŞLAR söz  konusu olacak. Sanat ve sanat dünyasında beklenmedik olaylar, haberler ve gizli saklı yaşanılan  ve yaşatılan olaylar, hırsızlık ikiyüzlülük ve özellikle de PANDEMİ ile ilgili büyük farkındalıklara sebep olacak. Ne yazık ki covid-19 salgınının gidişatındaki artış bizleri buna mecbur edecek. Bununla ilgili sene başından beri Ekim – Kasım aylarına dikkat çekmeye çalıştım. Şimdi bu günler geldi ve bizler gerekli önemleri acilen almalıyız Sevgili Dostlarım. Herkesin kendi karantinasını yapması gerekecek! Akıllı olan buna bir an önce başlar.

  Bu dönemde kişisel değişim ve yeniliklere karşı esnek olmaya özen göstermeliyiz. Olaylar karşısında aceleci, sinirli ve öfkeli bir şekilde hareket etmemeye özen göstermeliyiz ve bu yıpratıcı etkiler altında yanlış adımlar atmamalıyız. Olayları önce gözlemlemeli ve yavaş adımlarla ilerlemeliyiz. Diğer taraf ise kişisel haritalarına göre EVREN  tarafından yaşamakta olduğumuz zorlu sürece yardımcı olacak türde önümüze aniden güzel yeni fırsatlar ve bir takım çözüm yolları çıkabilir. 

  Ülkemiz açısında ise hem ülkenin güvenliği hemde parasal konular ön plana çıkacak. Ülkenin toprak altı zenginliği, para ve ekonomi koşullarında hızlı gelişmeler, ani olaylar, iniş çıkışlar ve bir takım güven eksikliği veren durumlar söz konusu olabilir. Komşu ülkeler ile olan diplomatik ilişkilerimizde çok dikkatli hareket edilmesi gerekiyor. Ani kopuşlar ve anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Yöneticilerin konuşmalarına, yazılı veya sözlü beyanlarına çok ama çok dikkat etmesi gereken bir dönemden geçeceğiz. Politik konularda dengeler çok hassas konumda olacak. Parti içinde anlaşmazlıklar ve fikir ayrılıkları meydana gelebilir Bütçe açıkları, protesto ve grevler gündeme gelebilir. Diğer yandan sağlık, hastane ve çalışanları konusundaki gizli saklı süren, güven vermeyen bir takım açıklama ve kayıp getiren durumlar ile ilgili meydana gelecek olan bazı gelişmeler sonucunda mecburi olarak bazı açıklamalar, önlemler, olayların daha açık ve net  şekilde paylaşılmasına sebep olabilir. Sağlık çalışanları ve işçiler ile ilgili beklemedik, üzücü ve çarpıcı gelişmeler söz konusu olabilir. Sağlık sektöründe yolunda gitmeyen, problem yaratan konular ile ilgili iyileştirici bir takım çözümler için harekete geçebilir. 

  Ülkemiz adına yaşlı nüfus ile ilgili üzücü haberler gündeme gelirken yönetici konumundaki önemli kişiler, iş adamı ve devlete hizmet eden kişilerin salgın dolayısı ile hastalanacak olması ve ani kayıplar gündeme gelebilir. Dolunay haritasının 1. Evinde yani yükselenindeki URANÜS ise ne yazık bir takım sarsıntı ve depremlerin habercisi niteliğinde kendi gösterecek. Özellikle önümüzdeki 15 gün boyunca İSTANBUL çok göz önüne çıkacak! Sağlık konusunda çok ama çok dikkatli olmalı, ekstra önlemler almalıyız. Beklenmedik durumlar özellikle sağlığımızı zorlayacak gibi görünüyor. Stres bazlı meydana gelecek olan uykusuzluk, huzursuzluk ve sinirlilik, bağışıklık sistemimiz üzerindeki ani değişiklikler, düşüş ve çıkışlar, tansiyon, kan ile ilgili beklenmedik durumlar, pıhtılaşma veya kanama, kas ve kramp problemleri, kas yırtılması, kas hastalıkları, kalp ritminde bozukluk ve dolaşım sistemi problemleri görülebilir. Ülkenin yöneticilerini beklenmedik olaylar, engeller ve sıkıntılı durumlar bekleyebilir, birçok konuda mücadele etmek zorunda kalabilirler. Diğer taraftan ise ani terör ve patlama olayları gündeme gelebilir. Açık düşmanlık alanı olan 7 .evdeki retro Mars sebebiyle beklenmedik düşmanlık içeren durumlar söz konusu olabilir. Elektrik ve elektronik aletlerde problem kesinti ve arızalar gündeme gelebilir. Dünya üzerindeki termik santraller ile ilgili sıkıntılı durumlar, nükleer patlama ve beklenmedik sarsıcı durumlar söz konusu olabilir. Uçaklar da ayrıca dikkat edilmesi gereken bölümde olacaktır Ve tabii toprak burcunda Uranüs ile bağlantılı etkiler bir takım doğa olaylarına , yer sarsıntılarına , hava değişikliklerine, şimşek, buz, yağmur gibi sert doğa olaylarına sebep olurken dünya üzerinde bir takım ayaklanmalara, isyan protesto ve gösterilere de neden olacaktır. Özellikle kadınlar annelik, dişlik ve doğurganlık enerjileri ile ilgili çarpıcı ve beklenmedik bir şekilde kendilerini koruma altına almak isteyecektir. 

  Sevgi ile Şifa olsun.

   

  Latest Posts

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Editörün Seçimi

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...