Ana Menü

Blended

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style tavsiye eder🔝

D’She Kadını Sevgili Esra Kalender’e @blendedgreens sorduk;

Blended Green markası nasıl doğdu? Bize Blended Greens’in hikayesini anlatır mısınız?

Blended markası, gerçek bir ihtiyaçtan doğdu. Çoğumuz, iş hayatımızda, günlük koşturmacanın içinde gerçek gıdadan uzak kalıyoruz. Doğanın bize sunduğu en eksiksiz gıda grubu olan yeşillikleri yeterince tüketemiyoruz. Doğru beslenmenin önemini uzun zaman boyunca göz ardı etmiş eski bir reklamcı olarak yaşadığım sağlık problemleri sayesinde doğru gıdanın önemini ve aslında en iyi ve hatta tek ilacımız olduğunu geç de olsa fark ettim. Bu süreçte de kendim ve yakınlarım için hazırladığım yeşil içeceklerden bir süre sonra, 2014 yazında Blended markası doğdu.

Blended Green’in insanların yaşamındaki yeri nedir? Sağlıklı bir hayat yaşamayı seçenler için Blended nasıl kolaylıklar sağlıyor?

Yerel üreticilerden titizlikle seçtiğimiz yeşillikleri meyvelerle karıştırıp yeşil içecekler hazırlıyor ve her gün cam şişesinde üyelerimizin kapısına kadar getiriyoruz. Yani aslında günlük beslenmemize daha fazla taze yeşillik ve meyveyi kolay bir şekilde eklemeyi amaçlayan bir sistem kurduk. www.blended.com.tr web sitemizden yapılan üyelik sistemiyle her sabah taze olarak 1 şişe yeşil içeceği müşterilerimize ulaştırmayı amaçladık. Eski günlerde sabah kalktığımızda kapımızda bulduğumuz günlük süt sistemi gibi.

Güneşin tüm enerjisini bize, hücrelerimize taşıyan ve sadece yeşil bitkilerde bulunan klorofil başta olmak üzere, vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminler, amino asitler, antioksidanlar, temel yağ asitleri, omega-3, mineraller ve hatta çoğumuzun sadece hayvansal gıdalarda bulunduğunu zannettiğimiz proteinler, yeşilliklerde topluca mevcut. İçerdikleri yüksek lif sayesinde de, adeta bir sünger görevi görür, vücudumuzdaki atıkların atılmasında büyük rol oynarlar. Bu nedenle onları günlük hayatımıza mutlaka sokmamız ve bol bol tüketmemiz gerekiyor. (Vegan olsak da olmasak da) Yeşil içecekler de bunu yapmanın çok lezzetli ve kolay bir yolu.

Blended, detoks programlarına nasıl destek oluyor? Detoksun sağlıklı bir yaşam ile birlikte fayda sağlaması için D’She Kadınlarına neler tavsiye edersiniz?

Asıl sistemimiz günlük olarak düzenli yeşil içecek tükettirmek üzerine kurulu. Çünkü vücut arada sırada değil düzenli olarak iyi gıdaya ihtiyaç duyuyor. Yani genel anlamda çok kötü beslenip düzenli olarak “detoks” yaparak sağlıklı kalmanın mümkün olduğuna inanmıyoruz. Elbette günümüz koşullarında her an ideal beslenme mümkün değil ama günlük hayatta düzenli olarak buna mümkün olduğunca dikkat etmek gerektiğini düşünüyoruz. Artık bunun için pratik yollar var.

Yeşil içeceklerin sayısız faydası var. Her gün düzenli yeşil içecek tüketmeleri için D’She Kadınlarına neler tavsiye edersiniz?

Her gün düzenli olarak yeşil içecek içmek, hem vücuda kaliteli yakıt sağlamak hem de atıkları sistemin dışına çıkartmak için çok iyi bir yol. Düzenli olarak tüketmek hücrelere oksijen taşımanın, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına ve vücudun alkali değerini yükseltip hastalık oluşumuna karşı direnci artırmaya yardımcı olmanın da çok kolay bir yolu. Burada en önemli şey lif, hem sindirim sisteminin düzenli çalışabilmesi için en çok ihtiyaç duyduğu şey olduğu için, hem de lif meyvelerdeki şekerin kandaki emilimini yavaşlatan çok önemli bir faktör olduğu için. Bu nedenle Blended yeşil içecekler detoks içeceklerindeki gibi sadece juice yani sebze meyvelerin suyundan ibaret değil, liflerini de içeriyor.

Blended Greens programlarından bahseder misiniz? Kaç çeşit programdan oluşuyor? Herkes kolaylıkla Blended Greens programlarını uygulayabilir mi?

Günlük düzenli teslimat yaptığımız üyelik paketlerimiz dışında tüm gün sıvı beslenmek ve sindirim sistemini dinlendirmek isteyenler için yine bol lifli yeşil içeceklerimiz, sebze çorbalarımız ve badem sütünden oluşan “Blended Fit” paketimiz, akşam yemeği yerine verdiğimiz 2 şişeden oluşan “Blended Dinner Cancelling” paketimiz, özellikle cilde iyi gelen ve cildi içerden besleyen içeriklerden oluşan “Blended for Skin” paketimiz var.

Yeşil içecekler dışında, bağışıklık kuvvetlendirmeye yönelik kuvvetli konsantre shot’larımız, badem sütleri, smoothie bowl’lar, nice cream dediğimiz sadece badem sütü ve meyvelerle hazırlanan sağlıklı dondurmalar, sebze çorbaları, chia puding, kakaolu avokado mousse gibi sağlıklı şekersiz tatlılar da ürettiğimiz şeyler arasında.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Blended’lar herkes tarafından tüketilebilir, çünkü hiç bir katkı maddesi eklenmemiş en temel besin grupları olan sebze ve meyvelerden oluşuyorlar, yani zaten hepimizin tüketmesi gereken içeriklerden oluşan içecekler. Besin alerjileri olanların bizi bilgilendirmeleri doğrultusunda içecek içerikleri kişiye göre ayarlanabiliyor. Ciddi sağlık problemleri olanların ise mutlaka doktorlarına danışarak tüketmelerini öneriyoruz.

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

Yukarı