Benan&Esin Terzioğlu; Qimu Bags

604

D’She Style tavsiye eder🔝

D’She Kadını Sevgili Benan ve Esin Terzioğlu’na sorduk;

Bize markanızdan bahseder misiniz?

Qimu annem Esin Terzioğlu ile beraber çıkardığımız ve yürüttüğümüz bir anne kız markası. Qimu Bags, felsefesinden yola çıkarak nefes kadar hafif çantalar tasarlama misyonunu benimsemiştir. Hafif, zarif ve yalın deri çanta konseptine odaklanan marka, yoğun günler, şık geceler ve uzun seyahatler için kullanım kolaylığı sağlayan ürünler sunar. Üretim için kullanılan tüm deriler besi hayvancılığından elde edilmekte olup, tedarik zincirinin adil, etik ve hijyenik koşulları sıkı biçimde denetlenmektedir. Ham deriler meşakkatli bir inceltme sürecinin ardından zamansız tasarımlara dönüştürülürken sadece üstün kaliteli el işçiliği kullanılır. Saplarda kullanılan örgü işi, el işçiliğine yapılan bir başka vurgudur. Yalınlık Qimu Bags’in temel karakteridir. Sadece deri ve el işçiliğini vurgulamak için herhangi bir aksesuar kullanımından özellikle kaçınılmıştır.

 

 

Tasarımlarınızda sizi besleyen öğeler nelerdir? Koleksiyonlarınızı hangi sıklıkla hazırlıyorsunuz?

Qimu Bags felsefesinin Buda’nın çantasından alır. Nefes kadar hafif çantalar sunarken, bu felsefenin bereket ve bolluğunu da kullanıcılarına getirmesini arzu eder. Zamansız tasarımlarımızı oluştururken, seyahatlerden, sanattan ve mimariden etkilenmekteyiz. Qimu bags olarak her sezon yani İlkbahar/Yaz ve Sonbahar/Kış olmak üzere yılda iki kez yeni tasarımlarla tasarım ve modaseverlerin karşısına çıkmaktayız.

 

Qimu Bag’in 2018/19 Kış sezonundan bahseder misiniz?

Qimu Bags 2018/19 Sonbahar – Kışı, karamel renginin ağırlıkta olduğu bir tasarım serisiyle karşılıyor. İlhamını bu sezon karamelin sıcak renginden alan Qimu, 3 farklı model ile vitrine çıkıyor.

QAİLA bu sezonun yeni tasarımı… Q sap Qimu’nun tasarım ve marka algısına vurgu yaparken, genç kullanıcıların tercihlerini göz önünde tutmuştur. Qaila spor çizgide kullanılabileceği gibi, gece kullanımına da uygundur. Dual bag olarak adlandırdığımız çift taraflı kullanımı olan tote bag çantalar da el isçiliği detayları, fonksiyonellik, hafiflik ve rahatlık unsurlarıyla ön plana çıkmaktadır. Büyük ve orta boy olmak üzere boyutta tasarladığımız çantalarda bu sezon kişiselleştirme detayları da eklendi. Dileyen kullanıcılara monogram basma seçeneği de sunmaktayız.

 

Çanta bir kadının en önemli aksesuarı. Çanta seçimi ve yeni sezon çanta trendleri hakkında D’She Kadınları’na tavsiyeleriniz nelerdir?

Çanta kullanıcılarına günün her saatine uygun, kaliteli, şık tasarımlara yatırım yapmalarını öneririz. Kış için bizce çok kaliteli bir palto, bot ve çanta alışveriş listesinin başında olmalı…

 

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.