Begüm Özer

461

D’She Style tavsiye eder🔝

D’She Kadını Sevgili Begüm Özer’e sorduk;

Sizin için en güzel şehir hangisi? Sevdiğiniz şehirde size kendinizi mutlu hissettiren mekânlar nereleri?

Benim için İstanbul, New York ve Paris eşi benzeri olmayan şehirler. New York’un 24 saat yaşayan bir şehir oluşu ve hareketliliği beni cezbediyor. Paris’te Montaigne Avenue ‘da Eiffel manzarasıyla alışveriş sonrası keyifli vakit geçirmek için en güzel yer L’avenue .New York’da Central Park, benim için şehirden uzaklaşma ,huzurlu kocaman mükemmel bir yer, masal diyarı. İstanbul’da ise, boğaza karşı olan her yer beni çok mutlu ediyor. Emirgan park, balıkçılar ve Sunset gibi, benim saatlerce vakit geçirebileceğim ve kendimi mutlu hissettiğim yerlerden bazıları. Nereye gidersem gideyim tatillerde hep yurt dışı tercih etsek de İstanbul benim vazgeçilmezim, tarihi dokusu ve boğazın varlığı İstanbul’u benim için eşsiz kılıyor.

3 kelimeyle yaşam stilinizi, moda kavramınızı ve hayata bakış açınızı nasıl tarif edersiniz?

Benim yaşantımı ailem, dostlarım ve spor oluşturuyor. Bana göre moda her şeyin giyinip kuşanıp sokağa çıkılacağı bir kavram demek değil. Birbirine uyum sağlayan parçaları kullanarak güzel, yerine göre sade, yerine göre dikkat çekici giyinmek. Ben vücudumu tanıyıp, kendime yakışanı günün şartlarıyla bir araya getirerek giyinmeyi severim, elbette buna yaratıcılığımı da katarım.

Sanırım burcumdan kaynaklanan bir yönüm var; sevdiklerime karşı çok verici, sorumluluk sahibiyim. Hayır demeyi çok zor beceririm. Yaşım ilerlediği için mi bilemiyorum, hayata önce ben diye başlamam gerektiğini anladım. Nerede ve kiminle mutluysam ona göre yaşıyorum ve istemediğim konularda kimsenin beni zorlamasına izin vermiyorum. Sevdiklerimle anı yaşıyorum. Beni ve ruhumu incitenleri hayatımdan çıkarıyorum…

Güzellik konusunda aldığınız en değerli tavsiye nedir? Güzel bir kadın olmanın sırları sizce nedir? Güzellik ve bakım konusunda her zaman anneannemi örnek alamaya çalışırım. Makyaj temizlemeden asla uyumam. Anneannemin bir lafı vardır; ‘’Boynunu korumayı ihmal etme, yüzün gibi onun da korunmaya ve nemlenmeye ihtiyacı var ‘’hep aklımdadır.

Sizin D’She Kadınlarına güzellik adına tavsiyeleriniz neler olabilir?

Benim tavsiyem aslında herkesin bildiği şeyler olacaktır. Mutlaka makyajımızı temizlemeli, cilt bakım ürünlerimize dikkat etmeli ve cildimizi güneşten korumalıyız. Güzel kadın olmanın sırrı önce kendini sevmekle başlar. Kendinle barışık ol, istemediğin hiçbir bakımı uygulama. Bunların yanı sıra sağlıklı yaşam ve güzellik için bol su içmek, düzgün beslenmek ve düzenli uyku çok önemli.

Daha iyi bir yaşam stili için D’She Style’da kalın.