9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 4, 2022
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat Başak Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayı yorumladı.

  27 Şubat 2021 Cumartesi Satürn gününde, saat 11.17’de BAŞAK BURCUNUN 8. derecesinde VENÜSYEN iyicil bir Dolunay gerçekleşiyor.

  Haritanın yükselen burcu İkizler olacak.

  Şubat ayına Başak burcundaki Dolunay ile veda ederken; bizler de ruhsal olarak biraz gergin olabiliriz. İş hayatımız ile ilgili önemli kararlar almak, (bitirme veya başlama) gelişmeler, yenilikler ve birtakım zorluklar ile uğraşmak zorunda kalabiliriz.

  Bu süre zarfında agresyon ve sosyal çatışmalar söz konusu olabilir. Dolunay çalışma şeklimize, sorumluluklarımıza, projelerimize, bedensel ve ruhsal rahatsızlıklarımıza adeta bir projektör tutuluyor olacak. Böylelikle bizler bir aydınlanma ve hasat dönemine girmiş olacağız. Bunun sonunda ise elimize birtakım veriler, sonuçlar geçecek ve bazı tamamlamalar yaşayacağız.

  Yine bu Dolunay zamanında sağlımız ile ilgili tedbir amaçlı birtakım test, tahlil ve kontroller yaptırmamız gerekebilir. Özellikle sindirim ve mide sistemi ile alakalı olarak bir takım problemler yaşayabiliriz. Reflü, gaz, hazımsızlık, sinirlerimiz, ruhsal hassasiyet, eller, kollar, omuzlarda ağrı, sızı, yanma, kasılma gibi durumlar ve zihinsel yorgunluklar söz konusu olabilir.

  Ayrıca iskelet sistemi, kemikler, eklem ağrıları, diz, ayak, bilek ve dişler ile ilgili rahatsızlıklar söz konusu olabilir. Boyun bölgenizi korumanızı tavsiye ederim, bu bölge hassas olacaktır. O yüzden boyun fıtığına çok dikkat edin! Kişisel hijyen ve sosyal mesafeye ekstra dikkat etmemizi gerektiren birtakım durumlar söz konusu olabilir. Bu tür durumlara karşı her zaman ki gibi tedbirli hareket etmeliyiz.

  Güneşin Balık Burcu yolculuğu sırasında bağışıklık sistemimiz zayıf düşmüş durumda Sevgili Dostlarım. Venüs’ün de Balık burcunda hareket ediyor olması bizlere şifanın gelecek olduğuna ve hızlı bir şekilde iyileşme göstereceğimize işaret ediyor. Çok şükür…

  Kendimize hizmet etme zamanındayız.

  Hijyen, temizlik, titizlik, çalışkanlık ve detaycılık ön plana çıkıyor.

  Burada dikkat etmemiz gereken en önemli şey detaylarda kendimizi kaybetmememiz olmalı.

  Ve başkalarını eleştirilerimizle yıpratmamaya özen göstermeliyiz.

  Önümüzdeki 15 gün boyunca iletişime, aldığımız veya verdiğimiz bilgiye son derece dikkat etmeli ve iyice incelemeliyiz.

  Bu dönemde yeni tanışacağımız doktor ve tedavi yöntemleri söz konusu olabilir.

  Bazılarınız 4 Mart itibariyle ameliyat olabilir.

  Özellikle de sağlığımız ile ilgili bilgilere, rejim ve sağlıklı beslenme konusuna ve kilolardan kurtulmak için yapılacak olan çalışmalara dikkatli yaklaşıp, sizin için en uygun olanı seçmek üzere hareket edin.

  Kendimizi önemsememiz gereken bir zaman diliminde olacağız.

  Spor ve doğada yürüyüş yapmak bizlere çok iyi gelecektir.

  Toprak ve doğa ana ile iç içe olmaya daha fazla zaman ayırmaya çalışın.

  Bir şeyler ekin, bahçenize, saksıdaki çiçeğe ve doğa anaya yardımda bulunun lütfen.

  Doğal olandan yana seçimimizi yapın…!!!

  Yine bu Dolunay ile birlikte birçok kişi evinden, işinden taşınma, yeni ev alma, satma veya kiralama arayışına girebilir.

  Yada evinde veya işyerinde birtakım değişiklikler ve tadilatlar yapmak için harekete geçebilir.

  İş hayatınız veya çalışma temponuz ile ilgili yeni, güzel teklifler ve fırsatlar gündeme gelebilir.

  Geliriniz yükselebilir.

  Ayrıca yeni eğitim fırsatları ve anlaşmalar da söz konusu olabilir.

  Bu dönemde atacağınız imzalar ve yapılan anlaşmalar son derece hayırlı ve şanslı başlangıçlara vesile olacaktır.

  Parasal konularda hızlı, ani, sürpriz ve son derece güzel gelişmeler bizleri bekliyor olacak.

  Hayatınızla ilgili yeni gelirler ve birtakım olumlu fırsatlar bu dönemde karşınıza çıkabilir.

  Dolunay haritasının yükselen burcu ikizlerin yöneticisi olan Merkür jüpiter ile kavuşum halinde ve kuzey ay düğümü ile son derece pozitif bir etkileşim içinde ilerliyor olacak. İşte tam da bu sebepten dolayı bizler bir süredir yapmak isteyip,  hayal ettiğimiz, planladığımız, ama bir türlü gerçekleştiremediğimiz işler için artık olumlu bir şekilde harekete geçebilir ve bunları gerçek ve somut bir hale getirebiliriz.

  Önümüzdeki 15 gün boyunca son derece mantıklı ve gerçekçi hareket etmemiz gerekiyor Sevgili Dostlarım. Çözüm odaklı ve analitik bir şekilde olayların üstüne gitmeliyiz. Bu dönemde mail, telefon, imza ve evrak, hukuki görüşmeler, ulaşım, araç, ticaret ve seyahat gibi konular artabilir ve bu alanlarda gündelik hayatımız hızlanabilir. Son derece cesur, meraklı, lider, öncü ve kendi hayrımıza olacak türde girişimler de bulunabiliriz. İnandığımız konularda kendimizi sonuna kadar savunabiliriz.

  Dolunaydan en çok etkilenecek olan burçlar değişken burç grubuna ait olan; BALIK, BAŞAK, YAY VE İKİZLER olacaktır.

  Haritanızda özellikle Başak Burcu’nun bulunduğu ev alanlarını dikkatlice incelemenizi ve o alanlarda ne gibi yenilikler ve sonlanmalar yapmamız gerektiğini düşünmenizi tavsiye ederim.

  Zaten Dolunay bu alan ile ilgili sizlere birtakım farkındalıklar yaşatacaktır Sevgili Dostlarım. İçsel olarak anlam veremediğimiz bir şekilde gergin endişeli ve tedirgin olabiliriz. Unutmayın bizler hala SATÜRN – URANÜS KARESİ etkisi altındayız. Mars da yavaş yavaş İkizler burcuna geçiş yapmaya hazırlanıyor.

  Dolunay haritasında Mars 12. evde bilinçaltımızı yöneten bir alanda bulunuyor. Bu da bizlere bir sıkışmışlık, sanki özgürlük alanımız kısıtlanmış ve hapisteymişiz gibi bir his veriyor.

  Zaten Mars’ın Boğa burcunda ilerliyor olması sebebiyle zaman zaman içsel olarak yükselip, zaman zaman alçalıyoruz ve hepimiz pasif agresif bir tavır sergiliyoruz. Bu durum ne yazık ki Mars’ın 4 Mart’ta İkizler burcuna geçiş yapmasına kadar devam ediyor olacak.

  Arkamızdan iş çevirenler ve kötülüğümüzü isteyen kişiler olabilir. Uyanık ve dikkatli olmakta fayda olacaktır. Bu süre zarfında sosyal ilişkilerde başarı bir hayli yüksek olabilir, ancak dediğim gibi kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Önümüzdeki 15 gün boyunca sosyal hayatın yoğunluğu ile ailenize karşı olan sorumluluklarınız arasında kalabilir ve zorlanabilirsiniz. Ancak ben tercihinizi ailenizden yana yapmanızı tavsiye ederim.

  Bu ikilem, arada kalma ve sıkışmışlık hali,  bizleri sinirli, agresif ve gergin bir tavır içinde hareket etmeye mecbur bırakabilir.

  Ne yazık ki bu dönemde birtakım intihar olayları meydana gelebilir. Özellikle kendini asarak intihar eden veya etmeye yönelen kişilerin üzücü haberlerini medyada duyabiliriz.

  Uzun süredir değişime direnç gösteren halimiz artık gezegenlerin değişken burçlara geçmesiyle birlikte değişmek ve yenilenmek üzere hız kazanmaya başlıyor.

  Bu Dolunay ile birlikte, adeta bir tür arınma, sadeleşme ve az öz olsun ama bizim olsun mentalitesine doğru geçiş  yapıyoruz Sevgili Dostlarım. Hayatımızdaki karmaşıklığı ortadan kaldırmak ve netleşmek üzere harekete geçiyoruz.

  Hayatımızda ters giden, bizi ruhen zorlayan konuları düzene sokma ihtiyacı içindeyiz. Zira ruhsal olarak son derece hassas, duygusal, kırılgan, yorgun, bezgin ve huzursuz bir haldeyiz.

  Artık önümüzü görmek istiyoruz.

  Kesin kararlar almak ve alınan bu kararların kesin sonuçlarını görme arzusu içindeyiz.

  Ancak Güneş’in Venüs ‘ün ve Merkür ‘ün Balık Burcu seyahati, bizi bu konuda bir parça daha zorlayabilir. Önümüzdeki dönemde hala birtakım konular belirsizlik hali içinde ilerleyebilir. Burada güvenmemiz gereken tek şey kendi iç sesimiz olacaktır. Kendi farkındalık boyutumuza güvenerek cesur bir şekilde ilerlememiz gerekecektir.

  Ayrıca bu Dolunay 30 Kasım 2020’deki 8 derece İkizler burcundaki Ay tutulmasını da tetiklediği için, o zaman ki konularında hareketlenmesine sebep olacaktır.

  Şanslı başlangıçlara , değişimlere ve umut verici gelişmelere vesile olacak bir öneme geçiş yapıyoruz Sevgili Dostlarım.

  Duygusal konularda ise biraz çapkın ve flört etmeye meyilli olacağımız etkiler mevcut olabilir. İkili ilişkilerde romantizm ön planda olurken; aynı zamanda fedakarlık yapmamız gereken durumlarda söz konusu olabilir. Dikkatli olmakta fayda var!

  Başak burcundaki Dolunay Türkiye haritasında KAD ile kavuşum halinde olduğu için, Türkiye’yi ileriye götürecek güzel ve hızlı olaylara vesile olacaktır. Özellikle de internet üzerinden yapılacaklar veya başlanacak olan yeni meslekler, satış, pazarlama, toplantı, ders, sunum, sınav, e- ticaret, web sitesi kurmak, başvuruda bulunmak, mail atmak, planlamalar yapmak için harika bir zaman diliminde olacağız. Bu dönemde burada yapılacak her iş hızlı ve olumlu şekilde ilerleyecektir.

  Bu dönemde yeni buluşlar yapılabilir.

  Diğer taraftan ülkemizde tıp, bilim ve aşı çalışmaları ile ilgili  pozitif yönde birtakım gelişmelere şahit olabiliriz. Teknolojik alanda ve bilimsel uygulamalar konusunda da birçok güzel haber ve ilerleme söz konusu olabilir. Altın ve maden konusunda olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Ancak bu dönemde

  ekonomik veriler ile ilgili gerçek olmayan rakamlar, söylemler ve yanıltıcı bilgiler gündeme gelebilir. Tarım ve küçükbaş hayvanlar ile ilgili güzel haberler ve alınacak olan yeni kararlar gündeme gelebilir. Para piyasaları hareketlenip hızlanabilir. Dünya üzerinde sert ve şiddetli olaylar meydana gelebilir.

  Saldırı bombalama gibi hareketler söz konusu olabilir. Denizler ve gemiler ile ilgili durumlar ve olaylar, birtakım ayaklanma ve gösteriler söz konusu olabilir. Ancak bunlar son derece iyicil ve

  insanlık adına son derece idealist ve hümanist girişimler olabilir. Evrensel bütünlük ve sevgi adına bir takım ses getirici adımlar atılabilir.

  Diğer taraftan ise hem ülkemiz hem de tüm dünya üzerinde, birtakım doğal afetler meydana gelebilir. Ülkemizde ise uzun süredir görmediğimiz ortaklaşa bir parlemento çalışması veya ülke büyüklerinin ortak çalışması gündeme gelebilir. Yine bir takım ekonomi ile ilgili sürpriz ani kararlar alınabilir. Ancak alınan bu kararlar ülkemizin geleceği için son derece hayırlı olacaktır. Eğitim kültür iletişim ve ticari konularda yeni bir takım gelişmeler söz konusu olabilir.

  Sevgi ile Şifa olsun.

  Latest Posts

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Editörün Seçimi

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...