Balçiçek İlter

648

D’She Style söyleşi🔝

D’She Kadını Sevgili Balçiçek İlter’e sorduk;

2018 yılı iyi ve kötü yanlarıyla sizin için nasıl bir yıldı?

2018 çok parlak bir yıl değildi, hem memleketim hem de benim için. Hem iş hem de özel hayatımda ayrılıklar, üzüntüler oldu. Ama ben bu değişimleri kollarımı açarak karşılamayı öğrendim, mutlaka hayırlı bir şeylere vesile olacaktır diye düşünüyorum. İyi yanlarına gelirsek; sağlıklıyım şahane bir ailem var ve yeni şirketimle proje fabrikası gibi çalışıyoruz.

Yılbaşı akşamını nasıl geçirmeyi planlıyorsunuz?

Ailemle, ikizlerimle (11 yaşındalar) evde, annem, eşi ve çok can arkadaşım Necip ve sevgilisiyle, 2 Köpek 2 kedi, tombalaaaaa, bu yıl iddialıyım! Ördek pişiriyorum, kocaman masanın etrafında televizyonsuz saatler geçiriyoruz. Tabii ki nar kıracağız. Çocuklar beni istemediği güne kadar böyle, kendi programlarını yaptıklarında sanırım can arkadaşlarım Ayşegül-Cem Şengör ile Papermoon yılbaşılarına artık ben de katılacağım.

D’She Kadınları’na keyifli ve neşeli bir yılbaşı akşamı geçirmeleri için neler tavsiye edersiniz?

Nerede mutlularsa, kiminle kendilerini iyi hissediyorlarsa orada onlarla olsunlar. Sahici olan her parti, her yemek ve her buluşma kıymetlidir. Bir de özensinler kendilerine, süslensinler, çocukluktan gelen alışkanlık nasıl olursa öyle geçer bütün yol diye düşünüyorum, biz evde olmamıza rağmen epey şık oluyoruz örneğin.

Şimdiye kadar aldığınız en anlamlı ve değerli yılbaşı hediyenizi ve mutlu bir yılbaşı anınızı anlatır mısınız?

Eski eşimle hiç planlanmamış bir Paris seyahatindeydik. Ve son dakika olduğu için hiç bir yerde yer bulamadık. Sabahın köründen akşamüstüne kadar elimde telefon her yeri aradım ve maalesef. Sonra Paris’in en ünlü gece kulüplerinden biri Paradis Latin beni aradı “ siz sabah aramıştınız sesiniz çok çaresiz geliyordu” dedi kadın “bir masa iptalimiz oldu aslında bekleme listesi var ama sizi alacağım isterseniz”

Havalara uçtuk, gece elbiselerimizi giydik ve hayatımda geçirdiğin en güzel programlardan birine gittik, canlı performanslar Chansonlar, danslar… Müthişti. Hala eski eşimle anlatıp güleriz nasıl yer bulmuştuk diye…. Beklenmeyen an, planlanmamış geceler, sürprizler daha güzeldir.

2019 Yılındaki hedefleriniz, yapmak istedikleriniz ve dilekleriniz nelerdir?

2018’e teşekkür ediyorum bana verdikleri için ve 2019’a ‘Dahasını istiyorum’ diyorum. Müthiş planlarım var yapım şirketimle alakalı, çok heyecanlıyım. Çocuklarla her yıl çıktığımız macera tatillerine (Afrika-Brezilya-Arjantin-Amazonlar) bakalım bu yıl nereyi ekleyeceğiz?

Aşk diliyorum kendime çünkü aşksız yaşanmaz…

Ve en önemlisi memleketime huzur, dirlik ve beraberlik diliyorum, o kadar çok ihtiyacımız var ki huzura…  Sonra mutlu olacağız biliyorum.

Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.