9.2 C
İstanbul
Pazar, Mart 6, 2022
Daha Fazla

  Ayşen Armağan

  D’She Style tavsiye eder🔝

  D’She Kadını Ayşen Armağan’a @aysenarmagana2 sorduk;

  Tasarım yaparken en çok hangi figürlerden ilham alıyorsunuz?

  Tasarımlarımı yaratırken doğadan esinleniyorum. Bununla beraber, çocukluğumda babamın sanata olan tutkusundan ve koleksiyoner oluşundan büyük ölçüde etkilendiğime inanıyorum. Her zaman resim sanatının içinde oluşum sayesinde, kadın figürünü kendi vizyonuma göre biçimlendirmeyi ve renkleri modanın trendleriyle birleştirmeyi esas aldığımı söyleyebilirim.

  Koleksiyonlarınızı yaratırken sezonun öne çıkan renklerinden ve trendlerinden etkileniyor musunuz?

  Bir koleksiyonun üzerinde çalışırken sezonun modası ve trendleri ne olursa olsun kendi renk gamlarıma sadık kalmaya özen gösteriyorum.

  Kumaşların hayatınızdaki yerinin anlamı büyük. Ailenizden gelen kumaş sevgisini ve kültürünü nasıl mesleğe dönüştürdünüz?

  Kumaşları yakından tanıyor olmak elbette meslek seçimimi yaparken büyük ölçüde etkilendiğim bir faktör. Bunun yanı sıra, dikiş tekniğini detaylandırmak, örneğin kıyafetlerin iç biyelerini titizlikle dikmek ve astar kumaşlarını seçerken kaliteli ve konforlu olmasına özen göstermek gibi mesleki ilkelere sahibim. Kadını bir moda ve marka esiri olmaktan kurtarıp kimlik ve vücut niteliklerine göre giydirmek, gerçek ‘limited edition’ ürünleri en iyi işçilik ve kaliteli kumaşla üretmek, makul fiyatlarla satışa sunmak markamın esas belirleyicisi olmuştur. Bütün bu özelliklere sahip oluşumu aile mesleğine borçluyum.

  Dizilere verdiğiniz kıyafet ve aksesuarlar satışlarınıza yansırken, dizi karakterleriyle özdeşleştirilen ve o isimle anılarak satın alınmak istenen tasarımlarınız oluyor mu?

  Dizilerdeki sponsorluklarımda kullanılan kıyafet ve aksesuarları oyuncunun hem canlandırdığı karakter hem de fiziksel yapısına göre seçiyorum. Özellikle 18-30 yaş aralığındaki takipçilerimden çok daha yoğun olarak dizi karakterlerinin kullandığı ürünlerin talebini alıyorum.

  Mevsime göre kıyafet seçerken tercih edilmesi gereken kumaşlarla ilgili D’She Kadınlarına neler tavsiye edersiniz?

  D’She Kadınlarına kendi mesleki tecrübem ve yaşam stilimden yola çıkarak marka ve trendlere bağımlı olmadan, kendi çizgilerini, kendi stillerini var etmelerini tavsiye ediyorum. Dünya’nın çeşitli yerlerine yaptığım seyahatlerde edindiğim birikimlere dayanarak, her mevsim kaliteli kumaştan dikilmiş kıyafetleri tercih etmelerini öneririm. İpek, pamuklu ya da keten gibi kumaşlarda en doğal olanını seçmek gerektiğini düşünüyorum. Bana göre, bir kadın vücudu daima en doğal ve organik kumaşlardan dikilmiş kıyafetleri hak ediyor. Bunun yanında hiçbir zaman sentetik kumaştan yapılmış bir kıyafeti giymemelerini tavsiye ediyorum.

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...