Ana Menü

Ayakkabılarda Sezon Trendleri

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style tavsiye eder🔝

İlkbahar ve yaz sezonunun yenilikçi, renkli ve enerji dolu stili, ayakkabı tasarımlarında da kendini gösteriyor. Özellikle sneakerlardaki yenilikçi formların en belirgin tarafı ise rahat ve şık olmaları. Her stile tamamlayan ve dinamizm etkisi yaratan sneakerların farklı modelleri ve renkleri sokağın en özgür trendleri arasında yer alıyor.

Sezona damgasını vuran ayakkabı modellerinden Balenciaga sneakerlar ve Louis Vuitton botlar sonbaharın trendlerine dikkat çekerken, Christian Dior’un sneaker modeli pastel rengi ile yazın enerjisini yansıtıyor.

Louis Vuitton’un yeni sezonda tasarladığı ayakkabıların maskülen tavrı ise dikkatlerden kaçmıyor.

Modanın her sezon kendini yenileyen akımlarından biri de ‘Ugly Fashion’. Uyumsuz parçaların bir arada kullanılmasıyla yakalanan ve 90’lı yılların izlerini taşıyan akımın, güzellik kalıplarının dışına çıkmanın özgürlüğünü ortaya koymasıyla birlikte kısa zamanda kabul gördüğünü söylemek mümkün.

Rahatlığın ve doğallığın ön planda olduğu trendin belirleyici çizgilerini oluşturan mom jeanler, bel çantaları, bol sweatshirtler, plise etekler, eşofman pantolonlar, maksülen ceketler ve hemen her kıyafetle kombinlenen sneakerlar ile birlikte Balenciaga’nın platform tabanlı Crocksları oldukça benimsendi.

Farklı renkleriyle dikkat çeken Balenciaga Crockslar ve konforlu sneakerlar trendleri oluşturuyor olsa da, zarafetin ve şıklığın sembolü topuklu stilettolar her zaman star parça olmayı sürdürüyor. Klasik giyim stilinden vazgeçmeyen kadınların tercihi topuklu ayakkabıların içinde ise, üzerindeki incilerin ve ışıltılı taşların yer aldığı modeller göz kamaştırıyor.

Gündüzden geceye sneakerlar ile devam edebilir ya da dilerseniz gün boyu size eşlik eden sneakerlarınızı bir tarafa bırakıp, geceye topuklu ayakkabılarınızla hazırlanabilirsiniz. Plajda ya da sokakta platform tabanlı terliklerinizle özgürce dolaşmanın keyfini çıkarırken, uyumsuzluktan doğan uyumu maskülen botlarınızla tamamlayabilirsiniz.

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

 

Yukarı