Aslı Tür

469

D’She Style söyleşi🔝

D’She Kadını Sevgili Aslı Tür Amerika’nın önde gelen beslenme okullarından biri olan NTA tarafından tasdikli bir Beslenme Terapisi Uygulayıcısı (Nutritional Therapy Practitioner).

Aslı Tür’e  yaşamımızı tamamıyla şekillendiren bağırsak, zihin ve bağışıklık sağlığı arasındaki ilişkiyi sorduk.


BESLENME TERAPİSİ NEDİR?

 Beslenme terapisi temel alanlarda kişinin semptom yükünü analiz ederek;

  • dengeye getirmeyi amaçlayan,
  • gıda öncelikli çözümler üreten,
  • biyolojik özerklik ve epigenetik üzerinden çalışarak
  • diyet ve yaşam tarzı değiştirmeye yönelik bir TERAPİ şeklidir.


Kişisel yaklaşımım, semptom analizi yaparken, bir yandan beslenme tarzını değiştirmeye yönelik kişide olabilecek blokaj ve rezistansı anlamlandırmaya ve çözümlemeye yönelik bir plan çizerek, temel 6 alanda iyileşme sağlamayı ve bunların etkilediği vücut sistemlerinde de dengeyi bulmayı amaçlar.

Kişinin bedensel ve ruhsal bütünsel sağlığının anahtarını kendi eline almasına ve sürdürülebilir olmasına araçtır.


Kişiden kişiye değişim göstermekle birlikte, ortalama 3 aylık düzenli bir terapi şekli idealdir.


Kişisel odağım, sindirim problemleri, bağırsak/zihin sağlığının bağlantısı, otoimmünite ve duygusal yeme üzerinedir.

ASLI TÜR KİMDİR?

Sırasıyla, Üsküdar Amerikan Lisesi ve Koç Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, uzun yıllar İstanbul ve New York’da danışmanlık ve araştırma analistliği yapmış olan Aslı, aynı zamanda New York Baruch Üniversitesi’nde Magna Cum Laude derecesi ile yüksek lisans programını tamamlamıştır.


İki kız çocuğu annesi Aslı’nın  beslenmenin büyüsüne kapılması, 12 yıl önce ilk kızının doğumuyla geliştirdiği otoimmun tiroid hastalığının sebeplerini araştırmaya başlamasıyla,  tedavisi olmayan bir hastalık olduğu fikrini sorgulaması ve araştırdıklarını kendi üzerinde denemesiyle başlar.  


Aslı’yı bu konuda profesyonel eğitime ikna eden ise kızının epigenetik bakış açısıyla ve beslenme desteğiyle dönüşüm gösteren genetik/metabolik farklılığıdır.

Bağırsak/zihin/bağışıklık sağlığı ilişkisi, stres/hastalık bağı, duygusal yeme, doğru beslenme/çocuk sağlığı ilişkisi, ve toksin yükü yönetimi en çok üzerinde kafa yorduğu alanlardır.

‘Fonksiyonel Beslenmenin Yapıtaşları’ grup eğitimi 30 Nisan Perşembe günü başlıyor. 6 hafta sürecek eğitimin tüm ayrıntılarını yazının devamında bulabilirsiniz.

FONKSİYONEL BESLENMENİN YAPITAŞLARI GRUP EĞİTİMİ

Gündemimizde iyice önem kazanan, sağlıklı ve sağlıkta olma önceliğinden yola çıkarak birebir danışmanlık almaya henüz hazır olmayan, kafası etraftaki diyet havuzundan karışmış, ancak gene de kendi bedenini, zihnini, tüm varlığını kendi ellerini almak isteyenler için hazırlanmış özel bir çalışmadır.

6 hafta sürecek olan bu programda, temelde dengeden çıkabilecek belli başlı sistemlere değinerek, ufak ufak, kendi hızımızda dengeleri nasıl buluruz, bunları öğreneceğiz.

Eğitim 30 Nisan Perşembe akşamı başlayarak 6 hafta boyunca Zoom üzerinden verilecektir. Webinar’lar haftalık ortalama 1’er saatlik sunum ve arkasından soru-cevap şeklinde olacaktır.

Eğitimin konu başlıkları haftalara göre şöyledir:

1 – Gerçek Gıda nedir ve hayatımıza nasıl daha çok katabiliriz?

2 – Stres / Uyku / Hareketin önemi

3 – Sindirimin Temelleri ve Bağışıklık İlişkisi

4 – Kan Şekeri Düzenlemesi

5 – İyi yağlar ve Hormonlar

6 – Toksin Yükü Yönetimi

Bilime dayalı bilgilerle, özenle hazırlanan bu içeriği sunacağım ilk grup çalışmasıdır. Bu sebeple bu ilk grubu BETA grup olarak değerlendirip, fiyatlandırmayı düşük tutmayı seçtim.

6 haftalık toplam program için kişi başı ücret 500 TL + KDV’dir.

Özellikle böyle bir dönemde bu bilgilerin, uygulanabilir formatta paylaşımının çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.