9.2 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 16, 2021
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  BOĞA BURCUNDA YENİ AY

  11 Mayıs 2021 Salı günü akşam saat 21.59’da 21 derece Boğa burcunda son derece güçlü ve kalıcı etkilere sahip olan URANÜSYEN bir YENİ AY...

  Değerini Başkalarının Onayı Belirlemiyor!

  Kendinizi diğer insanların beklentilerine göre şekillendiriyorsanız, örneğin kendi doğrularınızın yerine başkasına ait olanları koyuyorsanız, bunun tek nedeni onların övgülerine, kabullerine ve sevgilerine duyduğunuz ihtiyaçtır....

  AKREP BURCUNDA SÜPER DOLUNAY

  27 Nisan 2021 Salı günü saat 06.31’de 7 derece Akrep burcunda, yılın en zorlu, sert, yıkıcı, sarsıcı, ani ve beklenmedik enerjilerini içinde barındıran bir...

  Aslan Burcunda Yeni Ay

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat ASLAN BURCUNDA YENİ AY’ın göksel enerjilerini yorumladı;

  ‘NE İSTİYORSAN SADECE ve SADECE O SAF ÇOCUK KALBİNLE İSTE …’

  19 Ağustos 2020 Çarşamba günü Merkür gününde saat 5.41’de 26 derecede bir YENİ AY meydana geliyor. Bu Yeni Ay sırasında AY ve GÜNEŞ kavuşumunun yanında onlara eşlik eden MERKÜR‘de yine Aslan burcunda ilerliyor ve oldukça kuvvetli bir bir şekilde ASLAN BURCUNUN o ateşli, cesur ve özgüven duygusu yüksek enerjisini ön plana çıkarıyor.

  Ateşli ve kudretli Merküryen YENİ AY bizleri çalışmak, hizmet etmek, sağlık, düzen, kendi sorumluluğumuzu alarak yeni para kazanma yolları bulmak, gelecek adına daha net ve akılcıl karar almak, uzun süredir görmezden geldiğimiz, bizi zaman zaman korkutan, cesaret edemediğimiz, geçiştirmekte olduğumuz konular ile ilgili yeni bir takım girişimler yapmak adına zorluyor olacak. Artık tam olarak insiyatif almaya başlayacağımız bir zaman dilimine girmiş olacağız.

  Kim olduğumuz ve hayattan neler beklediğimiz ile ilgili son derece önemli bir takım yüzleşmeler yaşayacağımız, belki de kendi hayatımızın patronu, yöneticisi, kral veya kraliçesi olmamıza vesile olacak türde yüzleşmeler, karşılaşmalar, tanışmalar ve bir SÜRPRİZ gelişmeler ile birlikte büyük bir uyanışa geçiş yapacağımız 15 günlük bir döneme adım atıyoruz.

  Tüm bu kararları verirken çok aceleci olmamaya, sabırlı ve akılcı davranmaya lütfen özen gösterin.

  22 Ağustos bu yenilikleri hayata geçirmek adına güzel bir gün olabilir. Zira gökyüzünde o gün VENÜS – SİRİUS Yıldızı ile kavuşum yapacak. Ancak mutlaka ve mutlaka yeni bir şeyler için harekete geçmeniz gerekiyor Sevgili Dostlarım. Sakın ha korkularınıza ve cesaretsizliğinize yenik düşmeyin.

  Ötelediğiniz konular ile ilgili çok daha zorlayıcı ve sıkıntı verici bir takım problemler yaşayabilirsiniz. İşte şimdi tam da gücümüzü gösterme zamanı!

  Biz ister isteyelim, ister istemeyelim  “EVREN“ artık bizden biraz risk alıp kafa göz de yarsak yeni projeler adına bir takım hamleler yapmamızı bekliyor.

  Birileri bizi sahnenin önüne itecek!

  Peki bu durum bireysel olarak hangi konuda olacak? Onu tabii en iyi astrolojik haritanızda görebiliriz. Ama genel manada söyleyecek olursak, bu Yeni Ay sırasında retro pozisyondaki SATÜRN – PLUTON – JÜPİTER LİLİHT – JUNO ve MARS da işin içinde olduğu için haksızlığa uğradığımız yada haksızlık ettiğimiz konularda bir takım isyanvari çıkışlarımız söz konusu olabilir. Kimsenin bizi küçümsemesine, aşağı ve yetersiz olduğumuzu söylemesine, üzerimizde baskı kurmasına ve gözdağı vermesine pabuç bırakmayacağız. Tersine daha fazla takdir, beğeni ve alkış almak ihtiyacımız tavan yapacak. Kendimizi ispat etmek, hayranlık kazanmak, etrafımıza daha sevecen ve sıcakkanlı davranışlar sergilemek, hayatın merkezinde olmak ve etrafımızdaki kişileri yönetme arzusu içinde olacağız. Tabii bu yüksek ve güçlü enerjiyi çok iyi dengelememiz gerekiyor. Zira beklenmedik öfke patlamaları, ateşli konuşmalar ve meydan okumalar da bu dönemde söz konusu olabilir.

  Sakin kalmak ve bu tür ataklara dengeli bir şekilde, asla altında ve geride kalmadan, yapılan haksızlık veya suçlamaya ölçülü bir şekilde cevap vermek doğru olacaktır. Şayet biz suçlu isek, o zaman özür dilemeyi ve gereği her neyse en doğru şekilde yapmalıyız. Bu çok fazla ADALET arayan ve isteyen bir YENİ AY. O yüzden herkesin hakkının herkese en doğru şekilde iade edilmesi gereken bir zaman dilimindeyiz. Eğer şimdi var olan hatanızı düzeltme yoluna gitmezseniz sonrasında çok başınız ağrıyabilir.

  Sakın yalana dolan, iftira ve dedikodu gibi düşük enerjilere takılmayın. Daha fazla tanınmak adına sansasyonel olaylardan uzak durun. Her türlü düşük frekansa ait konu başlığı başınıza büyük bela açabilir.

  İntikam, hırs, ego, kibir, çıkarcı yaklaşım, başkasının ekmeğine göz dikmek veya engel olmak, kendini en iyi, en vazgeçilmez, en akıllı sanmak, gurur yapmak, kaprisli davranışlar sergilemek, para ve güç ile başkalarını ezmek, bu tür konuşmalar yapmak sizleri tepe taklak edecektir.

  Bilakis dürüst, kalbi temiz, doğru, samimi, sevgi dolu, vicdanlı, içinizdeki çocuk ile bağlantıda kalarak, sevecen, verici, çıkarcı davranışlar sergilemeyen, kendini beğenmişlikten uzak, naif ve herkesin hayrına olacak şekilde iyilik yapma peşinde koşan biri iseniz sizler kazanan taraf olacaksınız.

  İnsanların ve kendiniziz gerçek siz ile tanışmasına izin verin. İçinizdeki en derinlerde yatan saf ve temiz ruhunuzla …

  İçinizde yanan kor ateş, yani yaratımın ve yüreğinizdeki saf enerjinin ruhunuz ile birleşip benlik bulmasına izin verin.

  Çok uzun zamandır bir çoğumuz korkularımızla yanan büyük kalp ateşinin üzerine kül dökerek onu söndürmeye çalıştık. Kendi gerçekliğimizi yok saydık. Güç ve Paraya tapar olduk. Kendi yaratıcı gücümüzü karanlığa teslim ettik. İçimizdeki tanrısal gücü ve o küçük çocuğu unutup üzerine kilit vurduk. Kendi özgün ve yaratıcı zekamızı kullanmaz olduk. Hep taklit edenlerden olup başkalarına hayranlık duyduk.

  Artık zaman UYANMA zamanı ve bir önceki Kova Dolunay’ınında enerjisini yanımıza alarak kendi öz ateşimizi tekrar harlamaya başlama ve harekete geçme zamanındayız Sevgili Dostlarım.

  Yapacak olduğumuz bu yeni girişimler sonrasında bir takım sürprizli ve önceden öngürülemeyen durumlar söz konusu olabilir. Ve bizler alacak olduğumuz bu yeni sorumluluklar karşında eskisine göre çok daha fazla çalışmak ve  güç harcamak zorunda kalabiliriz. Aslan aynı zamanda çok spiritüel bir burçtur. O tüm heybetini, sıcaklığını, güzelliğini, zekasını ve becerikliliğini yukarısı ile KALBEN kurduğu o derin bağ sayesinde dışarı yansıtır. Tam da bu yüzden yukarıdan gelen o tanrısal güç sayesinde bu kadar öz güvenli, dik, mağrur ve cesaretli bir şekilde davranır. Ancak her burçta olduğu gibi karanlık yönleri de vardır. Bunlar KİBİR, GURUR ve GÜCÜNÜ karşı tarafı alt etmek ve ezmek adına kullanmasıdır. Kendini ön planda tutmak, daha fazla sevilen ve takdir edilen olmak adına küçük zeka oyunlarına başvurabilir. Aman sakın bu tür oyunlara gelmeyin. Nefsinizin tuzağına düşmeyin.

  Bu dönemde hem bedenen hem de zihnen enerjimiz tavan yapacaktır. Motivasyonunuzu olumlu yönde ve yüksek tutmaya çalışarak ve daha çok kendinize odaklanarak, yapmak istediğiniz işler için iletişim ağınızı yüksek tutup daha cesur ve girişimci davranma çalışın. Ancak bunu abartmadan ve rafine bir şekilde dışarı vurmaya çalışın.

  Yeni Ay’ın enerjisi ile yeni Aşk kapınızı çalabilir. Süregelen ilişkilerde bir canlanma ve tazelenme söz konusu olabilir. Eğlenmek, coşmak, cömertçe hareket etmek hayatınızın en önemli konusu haline gelebilir. Çocuklarınız ile ilgili konular, eğitim hayatları, yeni kurallar, düzenlemeler söz konusu olabilir. Geleceğe yönelik plan ve programlar, yaratıcı alanlarınız, hobileriniz, hayatın içinde size keyif veren alanlarınız, rizikolu işler, yatırımlarınız, spor ve aşk hayatınız bir anda aktive olabilir. Yeni iş ve kazanç kapıları önünüzde açılabilir. Uzak yerlerden gelecek haberler, yabancılar, eşinizin akrabaları ile ilgili yeni gelişmeler, eşinizin yatırımları ve parası ile ilgili olumlu gelişmeler olabilir. Hukuksal konularda olumlu yönde meydana gelecek olan gelişmeler sonucu elinize toplu bir para geçebilir. Bu dönemde gereğinden fazla lüks alışverişler yapılabilir. Paranıza sahip çıkın lütfen! Evinizin konforu için veya aileniz gereğinden fazla alım yapabilirsiniz. Takı ve süs eşyalarına düşkünlüğünüz artabilir. Önümüzdeki günlerde bu tür işler ile ilgili yeni girişimlerde bulunabilir ve güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Keyfinize keder sırf canınız istedi diye gösteriş amaçlı harcamalar yada vicdanınızın sesini dinleyerek yardım kuruluşlarına abartılı bir takım ödemeler yapabilirsiniz. Çocuklar için yapılacak alışverişlerde artış söz konusu olabilir. Eh pek tabii şimdi okullar açılıyor olacak. Özellikle haritanın yükseleninde Merkür’ün olması eğitim konularına dikkat çekiyor ve ister istemez söz sahibi oluyor.

  Diğer taraftan ise tüm dünya liderleri bir bir sahne önüne çıkmaya başlayacak

  Özellikle de başrolde DONALD  TRUMP olacak. Kimbilir gene ne çılgınca hareket sergileyecek? Ve Dünya üzerindeki uluslararası ilişkiler ve inançlar ile ilgili konularda ateşin fitilini körükleyecek türde söylemler, Tweet’ler olabilir, kararlar alınabilir. Bütün her şeyi önündeki seçimleri tekrar kazanmak için yapacak.

  Yeni müttefikler edinmek, desteklemek veya desteklenmek için kendisini haklı ve güçlü pozisyona çekmeye yönelik ortaklıklar içinde girecek. İsrail başkanı Netanyahu bunlardan biri olabilir. Dünya piyasalarında altın bir hayli yükselişe geçebilir. Sanat camiasında sansyonel aşk haberleri ön plana çıkabilir. Çocuklar, gençler, park ve açık alanlar, eğlence yerleri ve sektör ile alakalı konular, turistik alanlar, turizm, kısa seyahatler ve tatil programları hızlı bir şekilde gündeme gelebilir. Dünya liderleri ve yöneticileri ile ilgili SÜRPRİZ durumlar ve açıklamalar söz konusu olabilir. Gereğinden fazla özgüven bir takım ego savaşlarına, güç gösterilerine sebep olabilir. Bir dünya liderine karşı yapılacak suikast, terör saldırıları, şiddet içerikli durumlar, yangınlar, silahlı saldırılar, tecavüz, çatışmalar, çocuklar ile ilgili ne yazık ki olumsuz durumlar ve cinayetler gündeme gelebilir. Bir takım gizli kalmış konular, dünyaca sansasyon yaratacak durumlar söz konusu olabilir.

  Sağlık konusunda ise kalp ve sırt bölgesi oldukça hassas olabilir. Tansiyon hastaları ve dolaşım bozukluğu olanlar ilaçlarını ihmal etmesinler lütfen. Bir takım cilt rahatsızlıkları, ürtiker, alerjik reaksiyonlar ve cilt üzerinde oluşacak kabarcıklar, böcek ve sinek sokması gibi durumlar, diş ve eti sorunları meydana gelebilir. Ancak bu dönemde sağlık ile ilgili yeni bir diyete başlamak çok güzel sonuçlar verecektir. Daha sağlıklı yaşamak ve uyku düzenine önem vermek, zararlı akışkanlıklardan vazgeçmek, sağlık kontrolleri yaptırmak, daha fazla hareket etmeye çalışmak ve spora başlamak için harika bir zaman diliminde olacağız. Korona virüsü ise ne yazık bu

  YENİ AY ile birlikte tekrar alevlenmeye başlayacak. Aslında bu ateş hiç sönmedi ve azalmadı. Belki biraz hafifler gibi oldu ama bizler öyle düşünüp daha rahat hareket etmeyi ve onu gözden uzak tutmayı tercih ettik. Tabii bir de ülke ekonomisinden kaynaklanan zorluklar da işin içine girince, her yeri ve her şeyi açtık.

  Şimdi ise Eylül sonuna kadar çok dikkat etmemiz gereken bir sürece giriyoruz. Özellikle kurallara uygun hareket etmeli ve kışın uyguladığımız kurallara tekrar geri dönmeliyiz. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalı, daha çok evde kalmalı, gerekmedikçe kalabalığa ve sosyal yerlere fazla gitmeden, dışarıda yemek yemeden bu azgınlık sürecini atlatmayız. İnşallah Kasım sonu – Aralık ortası gibi virüsün bu azgın hali yavaş yavaş sönecek. Daha sonrasında yine çok temkinli hareket etmeliyiz. Ta ki 2021 Mart – Nisan ayına kadar.

  Sevgi ile Şifa olsun.

  Latest Posts

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  BOĞA BURCUNDA YENİ AY

  11 Mayıs 2021 Salı günü akşam saat 21.59’da 21 derece Boğa burcunda son derece güçlü ve kalıcı etkilere sahip olan URANÜSYEN bir YENİ AY...

  Değerini Başkalarının Onayı Belirlemiyor!

  Kendinizi diğer insanların beklentilerine göre şekillendiriyorsanız, örneğin kendi doğrularınızın yerine başkasına ait olanları koyuyorsanız, bunun tek nedeni onların övgülerine, kabullerine ve sevgilerine duyduğunuz ihtiyaçtır....

  AKREP BURCUNDA SÜPER DOLUNAY

  27 Nisan 2021 Salı günü saat 06.31’de 7 derece Akrep burcunda, yılın en zorlu, sert, yıkıcı, sarsıcı, ani ve beklenmedik enerjilerini içinde barındıran bir...

  Editörün Seçimi

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Çikolatalı ve Muzlu Yulaflı Bar Tarifi

  Sizin için harika bir tarifimiz var. Çikolatalı ve Muzlu Yulaflı Bar tarifini biz çok sevdik, sizin de denemenizi istedik. Mis gibi kokan bir fincan...

  Bir Hayali Nasıl Gerçeğe Dönüştürebilirsiniz?

  Hayat ne istediğini bilenlere daima yardım eder. Ne istediğini bilmek demek, insanın kendisi için neyi layık gördüğünden emin olma halidir. Küçük bir şüpheye ve...