9.2 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 1, 2021
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  Kadınlara Dayatılan Güzellik Algısından Özgürleşin!

  Güzellik anlayışının göreceli bir kavram olduğu söylense de başkalarına ne kadar benzediğinizle ve toplumsal kalıplara ne kadar uyum sağladığınızla ölçülür. Ne yazık ki basmakalıp ve...

  BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat Başak Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayı yorumladı. 27 Şubat 2021 Cumartesi Satürn gününde, saat 11.17’de BAŞAK BURCUNUN 8. derecesinde VENÜSYEN iyicil bir...

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Baklava Cheesecake Tarifi

  Baklava Cheesecake Tarifi İÇİNDEKİLER 12 yaprak baklava yufkası 12 yemek kaşığı tereyağı, (eritilmiş) 2 su bardağı Antep fıstığı 2 su bardağı ceviz Bir tutam tuz 3 su bardağı krem ​​peynir, (yumuşatılmış) 1/2...

  ASLAN BURCUNDA DOLUNAY

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat Aslan Burcundan gerçekleşen Dolunayın etkilerini anlattı.

  Sevgili Dostlarım, 28 Ocak 2021 Perşembe günü saat 22.16’da 9 derece Aslan burcunda hem JÜPİTERYEN hem de SATÜRNYEN etkiler altında gerçekleşen bir DOLUNAY deneyimledik.

  GÜNEŞ ile AY birbirlerine tam karşıt bir vaziyette HAVA ile ATEŞ’in dansını gökyüzünde gerçekleştirmek ve adeta birbirlerine meydan okurcasına bakışırken, Güneş Kova burcunda bir tarafında JÜPİTER’den destek almaya çalışırken ve diğer taraftan ise SATÜRN onları göz hapsine almış vaziyette; hoop bir dakika! Öyle kolay kolay bir şeyleri bitirip yeni ve şanslı başlangıçlar yapmak yok diyor.

  Bu oldukça önemli, tüm hayatınızı tamamen değiştirip yenileyecek olan kişisel aydınlanma yolculuğuna başlamadan önce en derinden gelen güdülerinizi, motivasyon, cesaret ve özgüven duygunuzu adaletli bir şekilde dengelemeniz ve birtakım testlerden geçirmeniz gerekiyor diyor. Böyle bir kişisel gelişim fırsatını yada diğer adıyla tekamül fırsatını elde etmeniz ve bir üst seviye geçmeniz için öncesinde biraz ter döküp, gelecekte sahip  olacağınız başarı için biraz emek sarf etmeniz gerektiğini vurguluyor.

  Bu göksel şöleni izlemeye gelen DOLUNAY derecesine sert ve zorlayıcı enerjiler yollayan MARS ile kavuşum halindeki URANÜS kıs kıs gülüyor ve işleri aniden zora sokmak için sert enerjisini bu iki muhteşem dansçının üzerine yolluyor. İşte bu nedenle Dolunay ‘ın ilk etkiyi MARS gezegeninden alacak olması ise işleri daha da kızıştırıp mücadeleci, savaşkan, agresif, sert ve şiddetli olmasına sebep olacak. Tüm bunlar yetmezmiş gibi DOLUNAY sırasında bir de VENÜS ile PLUTON kavuşumunun Oğlak burcunda hareket etmesi, yani Satürnyen bir enerji içinde adeta bizlere puan veren jüri üyeliği yapıyor olması da var. Bu da her şeyin üzerine biraz daha tuz biber ekerek durumu daha da tatsızlaştırıyor.

  PLUTON çürümüş olan tüm sistemlerin yıkılmasını emrederken, Güç ve kontrol mekanizmamızı, büyük oynama dürtümüzü, tutkularımızı ve nerelerde derinleşme arzusu içinde olduğumuzu sorgulatmak isterken, Venüs ise neleri sevip sevmediğimizin, zevk ve arzularımızın, güven duygumuzun, sanat, cinsellik ve hayattan nasıl  tat ve keyif aldığımızın farkına varmamızı istiyor. Ancak bu kavuşum son derece zor ve tutku dolu ilişkileri, zevkleri  ve dönüşümleri temsil ediyor.

  VENÜS-PLUTON kavuşumu kişisel haritalarda son derece zor ve tehlikeli bir enerjiyi açığa çıkarır. Bizler bunu astrolojik olarak, FRİDA KAHLO’nun hayatında meydana gelen ve onu derinden dönüştüren, ünlü bir ressam olmasına neden olan o meşhur trafik kazası olarak okuyoruz. Bu yüzden bu kavuşum gökyüzünde kaldığı zaman aralığında hepimiz son derece dikkatli olmalıyız Sevgili Dostlarım. Şimdi bir de bu etkiye DOLUNAY etkisine eşlik ediyor olacak.

  Önümüzdeki 15 gün boyunca son derece temkinli dikkatli ve kontrollü bir şekilde hareket etmekte fayda olacak. Bu süre zarfında hepimizde özgüven, cesaret, ego ve kibir duygusu tavan yapabilir. Spotların üzerimize çevrilmesi, ilgiyi kendi üzerimize toplamak, beğenilmek, alkışlanmak, kendimizle gurur duymak, bir çocuk gibi şımarmak veya şımartılma isteğimizde  artış görülebilir.
  Daha yaratıcı fikirler ve oluşumlar içinde olmaya, biraz isyankar bir ruh hali içinde marjinal davranışlar sergilemeye ve yeri geldiğinde son derece abartılı ve dramatik davranışlar içinde kendimizi haklı çıkarmaya müsait olabiliriz.
  Eğlenmeyi kendimizde hak olarak görebiliriz. Aşık olma ihtiyacımız tavan yaparken bir taraftan aklımıza sorumluluklarımız gelebilir. Önümüze yeni hobiler ve iş fırsatları çıkabilir. Arkadaşlarımız, çocuklarımız ve sevdiğimiz kişiler ile yaratıcı, eğlenceli, sanatsal faaliyetler içine girmek, sevdiğimiz kişiye aşkımızı itiraf etmek ve birtakım rizikolu yatırımlara doğru çekilmek son derece normal olabilir.
  Çocuklarımız ve sevdiğimiz kişiler ile beraber olmak bize çok iyi gelecektir.
  Ancak! Hem ikili ilişkiler hem de parasal konularda özellikle risk içeren durumlarda çok ama çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
  Ayrıca arkadaşlarınızdan, eşinizden, dostunuzdan borç para almayın ve vermeyin lütfen.

  Önümüzdeki 15 gün boyunca sosyal medya üzerinden birçok yeni tanışıklık söz konusu olabilir. Ancak çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Zira olmadık insanlar ile tanışabilir ve başınıza olmadık işler açabilirsiniz. Özellikle cinsel yoldan bulaşacak hastalıklara karşı son derece açık olduğumuz bir zaman diliminde olacağız. Diğer taraftan cinsel istismar, saldırı ve tacizler, beklenmedik durumlar, garip yaklaşımlar söz konusu olabilir. Yabancı biri ile buluşup eğleneyim derken; tüm paranızı pulunuzu, saatinizi veya cüzdanınızı kaptırabilirsiniz. Parasal konularda ani krizler ve anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Eşimizle ve büyüklerimizle miras, ortaklaşa para, ödeme, kredi, borç konusunda tartışmalar, ani borç, vergi, sigorta, kredi ve kredi kartları diğer ödemeler gibi konular olabilir. Önümüzdeki 15 gün boyunca ani ayrılık ve ortaklık kararlarından, kredi çekme gibi durumlardan uzak durun. Ezoterizm, kişisel gelişim, bilinçaltı, yaşam-ölüm-doğum ve ötesini anlatan ruhani dönüşümünüze katkıda bulunacak türde kitaplara ağırlık verin. Yeni ve yozlaşmamış bilgi ve eğitimlerin peşinden gidin. Kendi yeteneklerinizi ortaya çıkaracak türde seminer, kurs ve eğitimlere başlayın Sevgili Dostlarım.

  Dolunay haritasının yükselen burcunun Başak olması ve Alkaid Benetrash gibi zorlu bir sabit yıldız ile kavuşumda olması sebebiyle; birtakım sağlık sorunları ve sağlık sektörü ile ilgili olumsuz durumlar ön plana çıkabilir. Sağlık olarak mide ve bağırsak sorunlarına çok dikkat edin. Bu dönemde adı konamayan bir takım rahatsızlıklar söz konusu olabilir. Kan dolaşımı ile ilgili, ani tansiyon, pıhtı atması, inme, boyun damarları, tiroit ile ilgili hormonal bozukluklar, paratiroid, kalp krizi ve birtakım damar rahatsızlıkları, bacak ve baldırlarda ağrı, varis ve venöz kaçakları, ayaklarda ağrı, ateşli hastalıklarda artış söz konusu olabilir.

  Kendimizi adeta bir tür testten geçireceğimiz bu 15 günlük süre boyunca ne kadar yürekten bir şekilde hayatımızı dürüst, adil ve hakkaniyetli, tıpkı bir çocuk gibi saf, temiz, sevgi dolu, coşkulu  ve heyecan içinde yaşamayı tercih edip etmediğimizi ve hangi alanlarda bunu başarıp başaramadığımızı deneyimleneceğiz.

  Aslan Burcundaki Dolunay sahnenin ön yüzünde güçlü ışık saçan dikkat çeken yenilikçi, sıra dışı ve özgürlükçü, halkı ve büyük kalabalık gruplara hitap eden kişilerin ön plana çıkmasına yardımcı olacaktır. Bu kişiler herkes gibi düşünmeyen, farklı ve özgün bir yapıya sahip olan aynı zamanda, kanunlara, yasalara karşı saygılı, sağduyulu, bilginin peşinden koşan, entelektüel bir yapıya sahip olan, örneğin; akademisyen bilim adamları veya profesör gibi meslek gruplarına ait kişiler olabilirler. Ülkemizde veya dünyada bu tür kişiler bu döneme çok daha fazla söz sahibi olabilirler.Sahne önüne çıkıp birtakım konularda son noktayı koymak ve yeni başlangıçlar yapmak adına halkı yüreklendirebilirler.

  Ülke yöneticileri, Başkan,Kral veya kraliçelerin görevden ayrılması veya vefatı söz konusu olabilir. Hiç bitmeyecek gibi gelen ortalık, yönetim veya ikili ilişkiler bir anda bitebilir. Ünlüler dünyasında bir takım beklenmedik ayrılıklar söz konusu olabilir. Dünya üzerinde çok ses getirecek olaylar ve gösteriler meydana gelebilir. Liderler bol bol konuşulabilir. Bunlar cinsel özgürlük üzerine veya kadın erkek eşitliği, kadın cinayetleri ve tacizleri ile ilgili olabileceği gibi, kadınların ekonomik özgürlüklerini ellerine alması adına yapılacak olan birtakım girişmeleri de işaret edebilir.

  Dünya üzerinde sağlık ile ilgili bilinmedik gizli kalmış konular özellikle de covit, aşı, ilaç, sağlık ve yapılan gizli anlaşmalar gündeme gelebilir. Grev ve aşı karşıtı gösteriler gündeme gelmeye devam edebilir. Hizmet alanları ve iş yerleri ile ilgili yeni düzenlemeler söz konusu olabilir. Halk buna tepki verebilir. AVM’ler, eğlence yerleri, sahne, tiyatro, gazino, sosyal alanlar ve organizasyonlar, çocuklar için oyun ve park alanları ile ilgili yeni düzenlemeler ve kanunlar gündeme gelebilir.

  Türkiye için ise tarım konusunda birtakım olumlu haberler ve yeni iyileştirici çözümler gündeme gelebilir. Diğer taraftan ise bir takım toprak ile ilgili olaylar su baskını yer sarsıntıları, deprem ve toprak kayması gibi doğa olayları da görülebilir.

  Dolunay Türkiye haritasında,

  Dış borçlarını, ödemelerini ve anlaşmalarını işaret eden bir alanda gerçekleşecek. O yüzden bu konularda birtakım zorluklar, sıkışma ve kriz yaratan durumlar söz konusu olabilir. Ancak bir çözüm yolu bulunacaktır. Yeni bir stratejik plan dahilinde hareket etmek üzere birtakım planlar oluşturulmaya başlanabilir. Sürpriz bazı satışlar gündeme gelebilir. Ne yazık ki! Ülkemizi temsil eden kurumlar, şirketler, maden veya konumlar satılabilir. Ne yazık ki maden kazaları ve patlamaları gündeme gelebilir. Ekonomik konular ile ilgili alınan bazı yeni kararlar ve kanunlar TBMM den tepkiler alabilir. Bu kararlar halk tarafından benimsenmeyen bir takım itiraz ve tepkilere sebep olabilir. Ülke sınırlarını ilgilendiren durumlar gündeme gelebilir. Güvenlik güçlerimiz ile ilgili olaylar, toplu cinayet, kaza ve saldırılar, sınırlarımızı korumak için yapılacak birtakım operasyonlar söz konusu olabilir. Müttefikler ile ilgili bir takım ani beklenmedik krizler ve anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Uluslararası konularda yeni anlaşma ve görüşmeler gündeme gelebilir. Sanat camiasından olan ve yine ünlü kişilerin kayıpları, sansasyonel haberler, olaylar, cinayetler ve saldırılar gündeme bomba gibi düşebilir. Yine bazı yangın ve gemi kazaları gündeme gelebilir. Bu dönemde birçok yeni artist, sanatçı ile ilgili karşılaşabiliriz. Sosyal medya üzerinden yeni popüler kişiler ve influencer’lar göze çarpabilir.

  Dolunay ‘ın dünya üzerindeki en önemli etkisi sanırım ekonomi ile ilgili olacaktır.

  Bu dolunay zamanı dikkat edilmesi gereken en önemli konu! #ekonomi ve büyük olasılıkla para kaynaklarına yapılacak olan yatırımlar ile ilgili olacaktır diye düşünüyorum. Ekonomik açıdan ciddi bir takım beklenmedik durumlar, inişler çıkışlar, kayıplar ve zorlanmakta söz konusu olabilir. Altın ile dolar aynı seviyede hatta düşüşte olurken; diğer değerli madenlerde artış söz konusu olabilir. Ancak çok dikkatli alım-satım yapılması gerekecektir. Spekülatif hareketlilikler görülebilir. İsyanlar, protestolar, ayak direme, gösteri ve provokasyonlar meydana gelebilir.

  Tüm dünya üzerinde ne yazık ki! Vahşi bir şekilde hareket etmeye yönelik şov vari; terör, şiddet, katliam ve suikast, bir takım savaş vari durumlar, agresyon, mücadele ve şiddet içeren durumlar gündeme gelebilir. Yine ne yazık ki! bir takım doğal afetlere ve yer sarsıntılarına açık olduğunuz bir zaman diliminde olacağız Sevgili Dostlarım. Dünya üzerinde uçak ve helikopter kazaları, stresli durumlar, doğal afetler ve depremler söz konusu olabilir. Özellikle Asya bölgesi, Hindistan, Pakistan, Çin, Rusya, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan ve İran oldukça dikkat çekiyorlar.

  ÖZELLİKLE Çin ve Hindistan ile ilgili garip, stresli, sert durumlar, sağlık ile ilgili endişe verici haberler, yöneticiler ile halk arasında gerginlik, bir takım saldırı vari durumlar, zıtlaşmalar, nükleer kazalar, tren kazaları, elektrik ve trafolar ile ilgili esrarengiz durumlar, uçak arıza ve kazaları, patlayıcı ve güç kaybına sebep olacak durumlar söz konusu olabilir. Diğer taraftan ise sahnenin diğer ucunda Amerika, Kanada ve Meksika oldukça zorlu etkiler altında olacaklar. Ani rüzgar, kasırga ve beklenmedik hava koşulları, doğal afetler, deprem ve yer sarsıntıları ve yine yanardağ patlaması söz konusu olabilir.

  Bu arada önemli bazı keşifler, icatlar, bilim ve teknik konularında bir takım yeni buluşlar gündeme gelirken; Sanatsal ve marjinal çalışmalar, defileler, oyunlar, resim vs. ve yaratıcı fikirler ve gelişmeler söz konusu olabilir. Kadın figürler arasında çekişme, mücadele, tartışma, güç çekilmesi ve kendi gücünü ortaya koymak üzere yapılacak birtakım hareketlenmeler ve gösteriler söz konusu olabilir.

  Bu Dolunaydan en çok etkilenecek olan sabit burçlar olacaktır.

  #Kova #Aslan #Boğa #Akrep …

  Burçların 4-14 derecesine yakın güneşi, yükseleni ve kişisel gezegenleri bulunanlar Dolunayda ilk sırada olacaklar!

  Hepimiz için hayırlı ve uğurlu olsun inşallah.

  Sevgi ile Şifa olsun.

   

  Latest Posts

  Kadınlara Dayatılan Güzellik Algısından Özgürleşin!

  Güzellik anlayışının göreceli bir kavram olduğu söylense de başkalarına ne kadar benzediğinizle ve toplumsal kalıplara ne kadar uyum sağladığınızla ölçülür. Ne yazık ki basmakalıp ve...

  BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

  Sevgili Zeynep Ceylan Kankat Başak Burcunda gerçekleşecek olan Dolunayı yorumladı. 27 Şubat 2021 Cumartesi Satürn gününde, saat 11.17’de BAŞAK BURCUNUN 8. derecesinde VENÜSYEN iyicil bir...

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Baklava Cheesecake Tarifi

  Baklava Cheesecake Tarifi İÇİNDEKİLER 12 yaprak baklava yufkası 12 yemek kaşığı tereyağı, (eritilmiş) 2 su bardağı Antep fıstığı 2 su bardağı ceviz Bir tutam tuz 3 su bardağı krem ​​peynir, (yumuşatılmış) 1/2...

  Editörün Seçimi

  Kadınlara Dayatılan Güzellik Algısından Özgürleşin!

  Güzellik anlayışının göreceli bir kavram olduğu söylense de başkalarına ne kadar benzediğinizle ve toplumsal kalıplara ne kadar uyum sağladığınızla ölçülür. Ne yazık ki basmakalıp ve...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Stilettolara Geri Dönecek miyiz?

  Dünya, evden çalışmanın birinci yıl dönümüne yaklaşırken, araştırmalar kadınların en sevdikleri stilettolarından vazgeçtiklerini ortaya koydu. Buna göre topuklu ayakkabı satışları 2020'nin ikinci çeyreğinde % 71...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  İndirimde Alışveriş Yapmanın 8 Kuralı

  İndirim zamanlarında alışverişin anlamı, sadece fiyatı düştüğü için bir şeyleri satın almak değil, iyi bir fırsat yakalamak aslında. Eğer satın almış olmak için indirimlerde...