9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Ocak 12, 2022
Daha Fazla

  Son Eklenenler

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  AKREP BURCUNDA SÜPER DOLUNAY

  27 Nisan 2021 Salı günü saat 06.31’de 7 derece Akrep burcunda, yılın en zorlu, sert, yıkıcı, sarsıcı, ani ve beklenmedik enerjilerini içinde barındıran bir Dolunay meydana gelecek.

  Dolunay’ın yükselen burcu ise Boğa olacak.

  Akrep burcundaki bu Dolunay hem kişisel olarak hem ülkemiz de hem de Dünya üzerinde meydana gelecek olan birtakım önemli olaylara ve durumlara sebep olacak.

  Aynı zamanda bizlerin hayatında değişimlerin dönüşümlerin, sınavların, zorunlulukların ve sorumlulukların ve pek tabii bazı yeniliklerin meydana gelmesine vesile olacak.

  Yıl içinde 3 kez meydana gelecek olan ve yıla adeta damgasını vuran Satürn- Uranüs karesinin tam tepesinde bulunan Ay ise, astrolojik olarak T- kare açı kalıbı olarak adlandıran, en zorlu açı kalıbını meydana getirerek; bu iki önemli gezegen arasındaki sert değişim ve dönüşüm gerektiren enerjiyi tetikleyecek … 

  Her birimizi hayatında zorunlu bir takım dönüşüm değişimler ve başlangıçlar söz konusu olacak.

  Bugüne kadar en derinlerde sakladığımız duygular, gizlediğimiz sırlar, durumlar, çürümeye yüz tutmuş, sorumluluk almaktan kaçtığımız, görmezden geldiğimiz, bizlerin bağımlı hale geldiği her türlü ilişki, aşk, iş, para, sır ve sağlık konuları bir anda gözlerimizin önüne serilebilir.

  Ani kopuşlar, sonlanmalar, bitişler, alınacak yepyeni kararlar, ikili ilişkilerin daha resmî bir karara bağlaması ki; özellikle çok uzun zamandır devam eden ve bir türlü sonuca ulaşmayan beraberliklerin evlilikle neticelenmesi de uzun yıllar sonrasında bu Dolunay ile mümkün hale gelecek.  

  Ya herru ya merru diyeceğimiz, kesin net ve somut sonuçlar almak üzere direk harekete geçeceğimiz bir sürecin içine giriyoruz.

  İster isteyerek ister zorla (isteyerek yapmanızı tavsiye ederim. Zira çok daha az acı verecektir. Diğer türlüsü ise çok can acıtabilir) adeta bir bıçak gibi keskin ve koparıcı etkiler altında bize ruhen zarar veren, tüm olumsuzluklardan kurtulmak üzere evren harekete geçiyor olacak.

  Bu Dolunay zamanında kadersel etkiler devrede olduğu için, bizlere de bu evrensel enerjilere uyum sağlamaktan başka çare pek kalmayacak.

  11 Mayıs 2021 tarihine kadar sürecek olan fırtınalı, son derece sert ve dengemizi bozabilecek türde sert rüzgarların eseceği; bu tarihe kadar kendi içsel enerjinizi korumaya çalışmamızı, kendi alanınızda kalmaya gayret göstermenizi ve etrafınızdaki kişi ve durumlara karşı bol bol empati kurmaya çalışarak yaklaşmanızı şiddetle tavsiye ediyorum Sevgili Dostlarım.

  Ancak her şey olup bittikten sonra, özellikle bu sene sonunda, bizler iyi ki de her şey bu şekilde gelişti diyeceğiz. Bu süre zarfında kendimizi garanti altına almak, maddi ve manevi olarak güvende olma ve hissetme ihtiyacımızda oldukça önemli bir hale gelecektir.

  Ancak şartların hızlı bir şekilde değişikliğe uğraması, beklenmedik durumlar hem kişisel olarak bizleri hem de dünya üzerindeki toplulukları bir hayli huzursuz edebilir.

  İsyanlar ve ayaklanmalar tekrar geri gelebilir.

  Bu Dolunay zamanında sağlığımıza çok dikkat etmeliyiz.

  Yeme içme dürtümüze özellikle de alkol ve uyuşturucu alımına karşı dikkatli olmalıyız.

  Midemiz, safra kesesi tüm sindirim sistemiz, memeler, göğüs bölgesi, üreme organları, rahim. İdrar yolları sistit prostat ve bağışıklık sisteminiz hassas olacaktır.

  Kendimiz ile ilgilenmemiz ve kendimize iyi bakmamız gereken bir zaman diliminde olacağız.

  Özellikle de bu Dolunay ile ruhsal ve psikolojik olarak sağlığımız çok ama çok önemli bir hale gelebilir.

  Maddi manevi konularda ve ikili ilişkilerde yaşanacak zorluklar, krizler ve değişimler kişileri ruhen bir hayli zorlayabilir.

  Yine iş hayatı ve kariyer ile ilgili zorlayıcı sonlanmalar, değişimler, bitiş ve iflas vs. gibi krizli durumlar yorabilir.

  Sahip olduğumuz maddi değerlerin farkında olup onlara sahip çıkmamız gereken bir dönemdeyiz.

  Bize para kazandıracak veya kazanç sağlayacak işler için emek sarf edip, kendimize yeni imkanlar yaratmalıyız.

  Bu süre zarfında bir takım ani seyahatler gündeme gelebilir.

  Yine bu Dolunay zamanı aniden başlayan sürpriz ilişkiler veya ani kopuşlar dengemizi bozabilir.

  Tüm sırlar ve gizlenen durumlar bir anda ortaya çıkabilir.

  Gizli düşmanlar bir bir ifşa olabilir.

  Ve ortaklı işlerde birlikte çalışan hareket eden, özellikle de eşler veya ortaklar ile ilgili büyük problemler gündeme gelebilir.

  Özellikle iş hayatında yaşanabilecek olan krizli durumlara karşı son derece soğukkanlı olmanızı tavsiye ederim. Acele etmeden çözüm bulmaya odaklı hareket etmelisiniz. Sakin kalmaya özen gösterin.

  Çevrenizdeki hiç ummadığımız kişilerden garip tepkiler görebilir, görüp söylemler duyabilirsiniz.

  Ancak yine bir şekilde parasal sorunlarımıza, hiç ummadığınız yerlerden ve kişilerden ihtiyacımız olan desteği alıyor olacağız …

  Diğer taraftan ise her türlü hırsızlıklara ve dolandırıcılığa karşı uyanık olmanızı tavsiye ederim. Dikkat!

  Asla bu kişi bunu yapmaz dediğiniz türde davranışlara, bu Dolunay ile şahit olabilirsiniz.

  Çok şaşıracağınız durumlar söz konusu olabilir.

  Bazı haritalara göre ise; kadersel olarak çok güzel sürpriz gelişmeler söz konusu olabilir.

  Bazılarımız için ruhsal bir büyüme, UYANIŞ ve kendimizin değerinin farkına varma söz konusu olabilir.

  İçsel bir aydınlanma, sezgilerde artış ve içe dönme hali söz konusu olabilir.

  Her olursa olsun kendimize, içimizdeki ışığa ve sevgiye güven duymamız gereken bir zaman diliminden geçiyoruz Sevgili Dostlarım.

  Karanlık tünelin sonundaki ışığa varmamıza çok az zaman kaldı …

  Ekonomi ile ilgili adeta büyük bir büyük deprem dalgası tüm dünyayı sarabilir.

  Ekonomik sistem ile ilgili problemler ve artık sonu gelmeye yüz tutmuş kapitalist düzenin yarattığı sıkıntılar bir çığ gibi büyüyerek gözler önüne serilebilir.

  Sistemin yenilenmesi için yapılacak olan değişiklikler ve değişimler son derece sıra dışı bir şekilde dile getirilebilir.

  Günümüzde kullanılmakta olan ekonomik sisteme karşı; sesler bir hayli yükselirken, isyanlar, radikal kararlar, karşı çıkışlar ve yeni birtakım düzenlemeler için hareket geçilmeye başlanabilir.

  Akrep Burcu kaos ile bağlantılı olup, Zodyak’ta 8. evi temsil eder.

  Akrep burcunun iki ayrı yöneticisi vardır. Biri Mars diğeri ise Plüton ‘dur. Kaos, dönüşüm, gizem ve kriz dediğiniz zaman ilk aklımıza gelen burçtur. Aynı zamanda burçlar içinde en güçlü en dirayetli ve ölümsüz olandır.

  Ülkemizin de burcu yani Güneş’i 5 derece Akrep burcundadır.

  O yüzden de ATATÜRK ‘ün dediği gibi İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR….

  O yüzden bu Dolunay ülkemiz açısından da son derece önemli Sevgili Dostlarım.

  Güneş’in bu kadar yakınında nerede ise kavuşum halindeki Uranüsyen Dolunay ile Türkiye de büyük bir değişim ve dönüşümün içinden geçecek …

  Özellikle yükselendeki Menkar yıldızıyla kavuşum halindeki Venüs ve Merkür ‘ün de işin içinde oluşu, bu Dolunay’ın süper bir Dolunay oluşu ve daha bir sürü teknik bilgi, halkın endişeli halini ve güvenlik arayışını gösterirken; diğer taraftan ise ülke yöneticilerini ilgilendiren konularda birtakım zorlukların meydana gelebileceğini, mücadele gerektiren olay ve durumlar ile karşılaşabileceklerini ve bu sürecin zorlu ve baskılayıcı geçeceğini işaret ediyor.

  Özellikle pandemi ile alakalı olarak yasakların daha bir süre devam edeceğini ve gerekirse daha da sıkı bir şekilde birtakım uygulamalar yasaklar ve kapamalar gelebileceğinin de işaretini bizlere veriyor.

  Türkiye bu 15 günlük süre zarfında, farklı ve yeni iş birliklerine ve ittifak doğru yelken açabilir.

  Daha öncesinde içinde bulunduğumuz kurumlar, ittifaklar; örneğin Avrupa birliği gibi sürekli girmeye çalıştığı kuruluşlar ile bağları koparmak üzere hareket edebilir.

  Ülkemize düşman olanlar, yine gizli gizli birtakım işler çevirme ve kötülük peşin de olacaklar.

  Devlet büyükleri ise buna izin vermeyecek, olan bitenin farkına varıp onları uzlaşmak üzere zorlayacaklardır.

  Sınırlarımıza ve güvenlik güçlerimize karşı birtakım saldırılar söz konusu olabilir.

  Muhalefet ve hükümet arasında büyük tartışmalar ve gerginlikler söz konusu olabilir.

  Ekonomi ile ilgili problemler ve krizler gündemde en üst sırada yerini alırken; yeni alınacak kararlar vergi ve zamlar halkı çıldırtacak ve isyan edecek boyuta getirebilir.

  Yeni kanunlar ve yasalardaki değişiklik, ekonomik sorunlar, ekonominin gidişatı ve halkı ilgilendiren konular mercek altına yatırılacak.

  Bu dönemde ne yazık ki birçok tartışma ve kavgaya şahit olabiliriz.

  Yiyecek içecek ve eğlence sektörü ile ilgili bir takım yeni kararlar söz konusu olabilir.

  Bu Dolunay’da en çok yine çocuklarımıza çok dikkat etmeliyiz. Zira cinsel istismar ve cinayet gibi yürek yakan durumlar söz konusu olabilir.

  Uranüsyen etkiler ve özellikle de sabit burçlar arasındaki gerilimli enerjiler altında meydana gelecek bu Dolunay, ne yazık ki dünya üzerinde doğal afetlere, sarsıcı doğa olaylarına, deprem ve patlamalara sebep olabilecek kadar kuvvetli bir enerjiyi açığa çıkarabilir.

  Umarım hiçbiri yaşanmaz ancak sabit burçlarda (Akrep.  Boğa, Aslan ve Kova burcunda) böylesi sert Dolunay yeni ay ve tutulmalar olduğun da daha önceki statiksek bilgilere göre bu tür olaylar meydana gelmiş olduğunu görüyoruz.

  Özellikle, Dolunay haritasını kartografik olarak incelediğimde, ülkemizin batı bölgesi, güney kısmı ve Ege tarafındaki hatların aktif olabileceğini gözlemledim.

  İnşallah hiç olmadan ya da çok hafif ve hiçbir zarar almadan atlatırız.

  Sevgi ile Şifa olsun. 

  Latest Posts

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

  26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 14.13’te 5 derece Yay burcunda bir tam Ay tutulması meydana gelecek. Bu oldukça güçlü, 40 kat daha büyük bir...

  Güzellik Sonu Olmayan Bir Yarış!

  Güzellik algısındaki çıta yükseldikçe kadınlar daha çok baskıya uğruyor. Ve ne yazık ki kabul edilebilir olmak adına daha genç, daha güzel, daha zayıf, daha...

  Editörün Seçimi

  İlişkilerdeki Drama Üçgeni Nedir?

  Neredeyse tanıdığımız herkes ilişkilerinde drama üçgeni oyununu oynuyor. Ya üstünlük taslayan, kıran, döken bir zalime boyun eğiyoruz ve kurban olmayı seçiyoruz, ya o zalim...

  Yaban Mersinli Çörek Tarifi

  Haftaya lezzetli ve kolay bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yaban Mersinli Çörek Tarifi Malzemeler: 300 g un 120 g tereyağı 50 g esmer şeker 1 yumurta 120 ml krema 50 ml süt Limon...

  Hayat Konfor Alanının Bir Adım Dışında Başlar

  Her zaman iki seçeneğiniz vardır; değiştirmekten korktuğunuz hayata tutunup bir hayalperest olarak kalabilir ya da hayalinizi gerçekleştirmek için konfor alanınızı bırakabilirsiniz. Unutmayın, hayat her...

  Gerçek Sevgi Kaç Beden Olduğunla İlgilenmiyor!

  Çoğu kadın sevmeyi bilmeyen adamlar tarafından baskıya maruz bırakılıyor ve kendilerine olan güvenlerini yitiriyor. Bir başkasının belirlediği kriterlere göre yaşamaya mecbur bırakılmak kadınların üzerine vurulan...

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...