9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 23, 2022
Daha Fazla

  adL&Cengiz Abazoğlu Defilesinin Kulisindeydik

  D’She Style tavsiye eder🔝
  Cengiz Abazoğlu, adl için hazırladığı 2018 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu dün akşam Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen bir defile ile tanıttı.

  Retro aksesuarların, canlı renklerde zincirli omuz çantalarının, tüylü terliklerin, şeffaf stilettoların, pembe camlı güneş gözlüklerinin, etnik desenlerdeki kaftanlara, ışıltılı payetlerin, işlemelerin ve püsküllerin uçuşan kumaşlardan tasarlanmış elbiselere göz kamaştırıcı uyumunun bir araya geldiği koleksiyon, moda severlere yaz mevsiminin heyecanını ve coşkusunu yaşattı.


  Defile öncesi 19. Yüzyıldan kalma tarihi hamamda ağırlanan davetlilerin büyük beğeniyle izlediği defileye kaykay ve paten gösterileri de renk kattı. Özge Ulusoy, Azra Akın, Çağla Şıkel ve Begüm Dağdelen gibi mankenlerin adL Cengiz Abazoğlu koleksiyonunu tanıttığı defilenin kulisinde ise yalnızca D’She Style vardı.

  Çırağan Sarayı’nın yüksek tavanlarını süsleyen motiflerin, görkemli avizelerin ve yerlere kadar uzanan kadife perdelerin arasından geniş salona dolan İstanbul Boğazı’nın maviliğinin, insana sükunet veren büyülü bir atmosferi var. Tarihin dokusunun korunduğu bu muhteşem yapının sessiz ve sakin koridorlarından geçip, oymalı büyük kapılardan birini açıp içeri girdik.

   

   

  Sarayın durağan havasının aksine, kulisin mermer zemininde ellerinde elbise askıları ile koşturanların ayak sesleri yankılanıyor. Modellerden bazısının spot ışıklarının aydınlattığı aynaların önünde makyajı yapılıyor. Bazısıysa defilede giyeceği kıyafetleri sırasıyla deniyor. Son rötuşları yapan terziler, podyumdaki ses ve ışık düzenini kontrol eden görevliler, modellere eşlik eden kulis çalışanları, her biri uyum içinde ve büyük bir titizlikle hareket ediyor. Her şey defilenin kusursuz olması için elbette. 70’li yılların hem romantik hem de neşeli stilinin kusursuzca yansıtıldığı tasarımlar moda severler ile buluşmadan önce modellerin heyecanı görülmeye değer.

  Defilede kullanılan stilden bahsetmek gerekirse eğer; makyajın ana belirleyicisi kırmızı renk mat ruj. Transparan pudra kullanılmış etkisi yaratan abartıdan uzak makyaja ellerde ve ayaklarda ışıldayan kırmızı ojeli tırnaklar eşlik ediyor. Renkli ve şeffaf güneşlikler, püsküllü uzun küpeler, pembe camlı güneş gözlükleri, bandanalar, geçen sezondan bu yana popülaritesini koruyan tüylü terlikler, uzun elbiseler, İspanyol paça pantolonlar, geniş yakalı gömlekler ve yarasa kollu kaftanlar ile 70’li yılların bohem tarzı saçlardaki iri dalgalar ile tamamlanmış.

  Hazırlıklar son hızıyla sürerken, bir anonsla bütün modeller provadaki yerini alıyor. Koreografinin müzikle uyumu, modellerin olağanüstü disiplini ile bütünleşiyor. Hepsi hangi sırayla podyuma çıkacağını ve hangi adımdan sonra geri döneceğini, kaç kez tur atacağını ezberlemiş halde.

  Birkaç provadan sonra Cengiz Abazoğlu görünüyor. Modelleri ve kulis ekibini motive edişi insanın yüreğini ısıtıyor. İşini en iyi yapan isimlerden biri Cengiz Abazoğlu. Sanki ilk defa moda severler ile buluşacakmış gibi, heyecanı ve coşkusu gözlerinden okunuyor. Başarının sırrı, o heyecanı yitirmemek olsa gerek.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  İlkbahar Stilini Tamamlayan 9 Trend

  Moda tasarımcılarının ilkbahar koleksiyonları önceki yıllara göre daha kullanılabilir ve akılcı seçimlerden oluşuyor. Elbette moda dünyasında salgının etkisi çok büyük. Her ne kadar zamanımızın çoğunu...

  Evde İyi Görünmek İçin İlham Veren 9 Yol

  İyi giyinmek, pozitif enerjini yükseltmek için yaptığın diğer her şey gibi ruh halini etkiliyor. 🦋🌈💞 Nasılsa kimse görmüyor diye düşünme sakın. Sen kendini görüyorsun, asıl önemli...

  Boho Stilin Anahtar Parçaları

  Boho stili diğer tüm görünüşlerden ayıran en belirgin tarafı bir kültürü yansıtmasıdır.Kıyafet seçimleriniz boho olmasa bile gardırobunuzda mutlaka bohem parçalar yer alır. Enerjisi yüksek desenler...