9.2 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 16, 2021
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Cilt 5 Adımda Kuru ve Çatlamış Topuklar İçin Bakım Kılavuzu

  5 Adımda Kuru ve Çatlamış Topuklar İçin Bakım Kılavuzu

  Yazar

  Date

  Category

  Resmi olarak sandalet sezonu açıldı, yani güzellik salonlarının aylarca kapalı olması gerçeğiyle bakımsız kalan ayaklara özel ilgi göstermenin zamanı geldi.

  İyi bir pedikür bakımından sonra yaz boyunca kuru ve çatlamış topukları önleyecek ve ayaklarınızı kısa sürede sandalete hazır hale getirecek beş adımlı kılavuzumuz şöyle:

  Vücudunuzun geri kalanında olduğu gibi, ayaklarınızın da nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Yoğun nemlendiricili ayak losyonu ayak bakımının anahtarıdır.

  Yüzünüzdeki cilt gibi, ayaklarınız da iyi bir peeling’den faydalanır. Duş alırken ayaklarınızı ovmak, kuru cildi hayata döndürür.

  Haftada 2-3 kez ayaklarınızı hafifçe kurulayın ve topuklarınızdaki ölü deriyi törpüleyin.

  Topuk çatlaklarınızı Hindistan cevizi yağı ya da vazelin ile yumuşatın. Bir başka seçenek ise bal ile masaj yapın ve durulayın.

  Yorgun ayaklarınızı 15-30 dakika boyunca yarım bardak elma sirkesi ile suya batırın. Durulayın ve nemlendirin. Bunu haftada 2 kez tekrarlayın.

  Ayak bakımında kullanacağınız en başarılı 10 ürün için sayfayı kaydırın.


   

  Son Yazılar

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...