9.2 C
İstanbul
Salı, Ekim 27, 2020
Daha Fazla

  2019 Yılının Kıyafet Kodları

  D’She Style moda🔝

  2018 Yılının sonbahar trendlerinin arasında en sevilenler, leopar desenler, oversize kazaklar, slip elbiseler, tüy detayları, kovboy çizmeler ve ankle botlar oldu. Onlar popülaritesini korumayı sürdürüyor, fakat kış sezonundan başlayarak önümüzdeki oniki ay boyunca gardıropların ön saflarını belirleyecek olan kıyafet kodlarına göz atalım.

  Her zaman anahtar parça olma özelliğini koruyan beyaz gömlek için önümüzdeki oniki ayın starı demek mümkün.

  Her kıyafeti tamamlayan beyaz gömleğin iyi kesimli olması, kalıbının kusursuzluğu ve kumaşının kalitesi dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar.

  Doksanlı yıllarda hayatımıza giren bisiklet şortları da 2019 Yılının trendleri arasında. Siyah bir bisiklet şortu bu yıl gardırobunuzda olmalı!

  Bununla birlikte, tarzı biraz daha klasik olanlar için, 2019’da zarif bir renk skalasına sahip tüm bej tonlarında kıyafetleri ve şampanya rengi keten pantolonları giymeyi düşünmelisiniz. Sokak modası sayesinde, yeni stilleri nasıl tamamlayacağımıza dair ilham almak mümkün. (Lisa Aiken, Tiffany Hsu ve Julie Pelipas’ın kıyafet kodları 2019’un viral kıyafetleri hakkında fikir veriyor).

  2019’u tanımlayacak altı kıyafet fikrini oluşturan renklerin başında ise Sage (Nil) yeşili geliyor. Özellikle ceket ve palto seçimlerinde Sage yeşili harika görünüyor. Siyah aksesuarlar ile yeşilin bu soft tonunu dengeleyebilirsiniz.

  Bir başka trend ise, saçaklı etekler. Aslında 2018’in midi boyda kayan kumaştan eteklerinin yerini alacağı düşünülse de slip elbiseler ve kayan kumaştan etekler 2019 Yılında da polülaritesini korumaya devam edecek gibi görünüyor. Listenin ilk sırasında yer alan beyaz gömlek ya da yine beyaz renkte olmak koşuluyla anvelop bluz ile hardal rengi saçaklı etek muhteşem bir uyum yakalayacaktır.

  Desen seçimlerinde geometrik motifler ön planda diyebiliriz. Kravat görünümünde kontrast desenler oldukça popüler. Ayak bileklerine kadar uzanan slip elbiselerin üzerinde kullanılan kravat boyası ise görülmeye değer.

  2019’un aksesuar trendlerini ise büyük ve görkemli takılar oluşturuyor. Geniş halkalar, yapraklar, çiçek ya da geometrik motifler ile büyük saç aksesuarları, taçlar, saç bantları ve özellikle ışıltılı harfler bütün yıl boyunca trend olacak gibi.

  Kış sezonunda ankle botlar ve kovboy çizmelerinin yanı sıra beyaz renkte çizmelerin çarpıcı etkisi fark edilmeyecek gibi değil!

  Ve elbette kadife! Vintage etkisi yaratan kadife kumaşın pantolon ve ceket takımlarda kullanılacağını belirtmeliyiz. Mücevher tonları ve kadifenin kusursuz uyumunu mutlaka deneyimlemelisiniz.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  Yeni Sezon Sneaker Dosyası

  Eğlenceli, özgür ruhlu ve konforlu sneakerlar sonbahar/kış sezonuna görkemli bir dönüş yaptı. Sıra dışı kıvrımlara sahip klasikler, her zamankinden daha hafif hissettiren güçlendirilmiş tabanlar, retro...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...