2019 Kış Sezonunda Çocuk Moda Trendleri

1002

D’She Style çocuk🔝

Erken yaştan itibaren çocuklar şık görünmek ve kendi kıyafetlerini seçmekte özgür olmak isterler. Karmaşık olan ise ebeveynlerin bu süreci bir süre daha koordine etmeleri gerektiğidir. Bu nedenle, tıpkı kendileri için takip ettikleri gibi, çocuk giyiminde de moda trendlerini sıklıkla incelemelidirler.

 

Moda sektörünün çocuk ayağı artık büyük bir önem taşıyor ve titizlikle tasarlanıyor. Mavi-pembe renk ayrımından oluşan ve tek düze üretilen çocuk kıyafetleri çoktan geçmişte kaldı.

 

Artık çocuk modası sezona göre trend belirliyor ve markalar çocuk gardıroplarını baştan aşağı düşünüyor. 2019 kış sezonunda çocuk modasında grunge ve klasik stiller bir arada kullanılıyor demek mümkün. Soğuk kış mevsimini tamamlayacak koleksiyonlarda renk seçimleri parlak ve metalik olmakla birlikte kışın kasvetli havasına uyum sağlayacak koyu renkler tasarımcıların tercihi. Eklektik ve füzyon trendlerin baskın olduğu 2019 kış modasında palto ve pelerinlerde suni kürk ve pelüş oldukça popüler.

Erkek çocuk kıyafetlerinde moda tasarımcıları gardıropları iki kısma ayırmayı öneriyor; spor ve klasik. Sokak stili için spor parçaların bir araya getirilmesi ve her kıyafet kendi amacının var olması çocukların duruma uygun kıyafet seçmesine yardımcı olabilir. Hareket rahatlığı sağlayan spor kıyafetler ve aile toplantıları, okul günleri ve resmi törenler için giyilecek kumaş pantolonlar, ceketler ve gömlekler olarak kıyafetlerin gruplandırılması doğru parçaların seçilmesini sağlıyor.

Erkek çocuk moda trendlerinde bu yıl jumperlar oldukça popüler. Her çocuğun gardırobunun anahtar parçası Jean pantolonlar koyu renklerde seçilmeli. Klasik kesim gömlekler, kaşmir kazaklar, fermuarlı ve kapşonlu hırkalar ile kaşe pantolonlar yılın moda parçaları arasında. Tişörtler, hoodieler ve sweatshirtlerde geometrik şekiller, çeşitli yazılar ve hayvan desenleri oldukça trend görünüyor.

Kızlarda ise dantel ve kabarık etekler favori parçalardan denilebilir. Dar paça pantolonlar, diz altında biten elbiseler ve volanlı etekler yılın modasını oluşturuyor. Ana trendler elbiselerin ve eteklerin mutlaka katmanlı olması. Hacimli etek ve elbiselerin üzerinde fiyonklu kemer kullanmak ve retro tarzındaki elbiselerde monokrom kumaşlar ile pastel tonları seçmek ise diğer detaylar arasında.

Modaya uygun parlak aksesuarlar ile birleştirebileceğiniz zarif, mütevazı kıyafetler kızların birer prenses gibi görünmesini hedefliyor. Her türlü saç bandı, saç tokası, fular ve küçük çantalar aksesuar modasında bulunan parçalar. Kızlar için moda renkler ise klasik giysilerde derin ve koyu tonların kullanılmasını gerektiriyor. Koyu mavi ve yeşil olabileceği gibi ayrıca, bordo, erik ve mor tonlarına da dikkat etmek gerek.  Hatmi pembe, şeftali, kar-beyaz renk, koyu renklerin kasvetini yumuşatmak için kullanılabilir.

 

Kız çocuklarının kıyafetlerinde, çiçek baskılarını, hayvan figürleri ve geometrik şekiller ile şerit ve biye daima modadır.  Kumaş seçimlerinde ise pamuk, chintz, kostüm kumaşı, şifon, saten ve ipek kullanılmakta. Atkı ve boyunluklarda seçilecek sıcacık kalın örgüler şifon etekler ve botlar ile kombinlenebilir. Kadife pantolonlar hayvan figürlü triko kazaklarla bir arada rahat ve şık bir stil yaratırken desenli ve aplikeli elbiseler nört tonlarda çoraplarla dengelenebilir.

 

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.