9.2 C
İstanbul
Çarşamba, Ekim 21, 2020
Daha Fazla

  2018 Sonbaharının Couture Koleksiyonları

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Sonbahar-Kış 2018/19 sezonunun göz kamaştıran tasarımları moda şovlarında kendini göstermeye çoktan başladı.

  Dünyaca ünlü moda devlerinin yeni sezon için hazırladığı koleksiyonlar moda severlerle buluşurken, houte couture tasarımlarda kullanılan renkli tüyler, ışıltılı taşlar, payetler, doğanın ilham verdiği desenler, uçuşan tüller ve kadife, şifon, ipek, organze kumaşlar, podyumdaki büyüleyici etkisiyle izleyen herkesi hayran bıraktı.

  Görünen o ki, sonbahar ve kış sezonu oldukça renkli ve görkemli geçecek. D’She Style markaların houte couture koleksiyonlarını araştırdı; 

  Schiaparelli Couture Sonbahar 2018 Koleksiyonu

  Her sezon, Bertrand Guyon yeni bir koleksiyon tasarlarken mutlaka Elsa Schiaparelli’nin hayatının farklı bir parçasından ilham alır. Schiaparelli Couture sonbahar 2018 koleksiyonu da daha öncekilerden farklı değil. Paris Opera Binası’nda gerçekleşen gösteride kelebekler, zebra ve keopar baskıları oldukça eksantrikti. Hem gündüz hem de akşam için, vücudu mükemmel bir şekilde saran ve adeta bir dans silueti görünümü yaratan bol dökümlü elbiseler gördük. Bu zamansız tasarım seçeneği, 30’lardan beri Schiaparelli’nin kendisi ile popüler denilebilir.

  Christian Dior Couture Sonbahar 2018 Koleksiyonu

  Zarafeti yalınlık ve lüks ile mükemmel bir şekilde bir araya getiren Christian Dior Couture sonbahar 2018 koleksiyonunda bolca siyah, donanma yeşili ve nüde tonlarına yer verilmiş.

  Monokrom pantolonlar, sade ve zarif silüetli elbiseler, akan kumaşlar koleksiyonun kilit parçalarını oluşturmakta. Sofistike bir stil için bu yıl Dior mükemmel bir seçim olabilir. 

  Giambattista Valli Couture Sonbahar 2018 Koleksiyonu

  Sonbahar 2018 couture koleksiyonu için, Giambattista Valli daha genç kitleyi hedef almış gibi görünüyor. Pop yıldızlarından esinlenen parçalar koleksiyonun ana hatlarını belirliyor.  

  Koleksiyonda tül, kurdeleler ve tüylerle süslenmiş mini elbiseler ve zamanın ötesinde şık olan yüksek belli pantolonlar Valli hayranları için sürpriz olmayacak gibi. Giambattista Valli Couture’un sonbahar 2018 koleksiyonunda dikkat çeken parçalar arasında, yemyeşil, fuşya, toz pembe tül elbiseler, ön taraftan balerin etek olarak şekillenmiş, arka kısım ise uzun kuyruklu modeller, geniş hacimli ve çiçek baskılı kumaşlar muhteşem görünüyor.

  Chanel Couture Sonbahar 2018 Koleksiyonu

  Paris, Karl Lagerfeld’in Chanel Couture sonbahar 2018 koleksiyonu için ilham kaynağı oldu denilebilir. Zira koleksiyondaki kıyafetler, gri göklerin altındaki taştan yapılmış bir şehiri andırıyor. Gece kıyafeti için ilham, Seine Nehri gibi parıldayan siyah renklere yansıyan Paris’in şehir ışıkları diye tarif edilebilir.

  Chanel koleksiyonuna yakışan herhangi bir gösteri, daima çeşitli gri ve açık mavi tonlarda tüvit takım elbise modelleri ile başlar. Koleksiyonlarda dökümlü uzun ceketler ve etekler gerçekten göze çarpan parçalardır. Bu kez durum öncelerden bir hayli farklı. Gece için tasarlanmış elbiseler, pırıltılı kumaşlar ve kadifeden yapılmış. Küçük tül, dantel ve yine tüvit efektlerinin de dikkat çektiği koleksiyondaki belirgin renk kartelası ise, antrasit ve siyah.

  Armani Privé Couture Sonbahar 2018 Koleksiyonu

  Armani Privé’nin 2018 koleksiyonunun koleksiyonu, Armani’nin “lüksün ve kusursuzluğun otantik özü” olarak adlandırdığı şeyi temsil etmesi anlamına gelen 96 farklı stili içeriyordu.

  Muhtemelen, en son gerçekleşen kraliyet düğününden esinlenen muhteşem koleksiyon, kadife ve ipekten yapılmış dökümlü pantolon ve etek takımlarıyla göz kamaştırıyor. Kilit renkler ise, kremler, beyazlar ve siyahlar, pembeler ve turkuvazlar.

  Elie Saab Couture Sonbahar 2018 Koleksiyonu

  Sonbahar 2018 couture koleksiyonu için, Elie Saab ilhamını doğal dünyayı mükemmel şekilde yansıtan türden kreasyonlar için öne çıkan bir ustadan aldı: Gaudí.

  Modellerin üzerindeki her elbise zarif ve feminen çizgiler taşıyor. Ombre etkisinin rastlandığı koleksiyonda narin nakışlı işlemeler ve ipek kumaşın üzerinden dökülen pırıltılı çiçekler muhteşem görünüyor. 

  Fendi Couture Sonbahar 2018 Koleksiyonu

  Bu yılki Fendi Couture 2018 koleksiyonunda kürk belirleyici faktör olarak göze çarpıyor. Kürklü paltolar, ceketler ve şallar koleksiyonun bir parçasıyken, birçok elbise ve etekte de kürke rastlamak mümkün.

  Yıpratılmış şifon, organze ve hatta ısıyla küçültülmüş payetler kullanılan koleksiyonda, diz ve ayak bileği arasında biten etekler ve elbiseler geceden çok gündüz stilleri için doğru seçim olabilir. 

  Valentino Couture Sonbahar 2018 Koleksiyonu

  Valentino sonbahar 2018 couture şovunda, tasarımcı Pierpaolo Piccioli bir şekilde, birbiriyle uyumlu olmayan tematik bir koleksiyon yapmayı başardı. Renkli koleksiyonu iki bölüme ayırmak en doğru tarif olabilir:

  Katlanmış, rengarenk, blok desenli kumaşlar, yıldızların ve kuşların ışıltılı baskıların yer aldığı kıyafetler ile geniş hacimli kalıplarda, yerlere kadar uzanan ve apliklerin, tüylerin, ışıltıların bolca kullanıldığı balo elbiseleri. Blok renklerin bolca yer aldığı koleksiyonda en belirgin olan renkler ise, gece mavisi, yeşil, fuşya, siyah ve tarçın rengi.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  Yeni Sezon Sneaker Dosyası

  Eğlenceli, özgür ruhlu ve konforlu sneakerlar sonbahar/kış sezonuna görkemli bir dönüş yaptı. Sıra dışı kıvrımlara sahip klasikler, her zamankinden daha hafif hissettiren güçlendirilmiş tabanlar, retro...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...