9.2 C
İstanbul
Perşembe, Ekim 22, 2020
Daha Fazla

  Bikini ve Mayolarda Yılın Modası

  D’She Style tavsiye eder🔝

  Bu yıl mayo ve bikinilerde 80’li ve 90’lı yıllardan ilham alan tasarımcıların, yazın enerjisini ve canlılığını yansıtan birbirinden şık modellerini D’She Style sizler için araştırdı ve yazdı;

  2018 Yaz sezonu mayo ve bikini trendlerinde deniz kenarında güneşlenmeyi tercih edenlerden sörfçülere, cesur ve çarpıcı plaj şıklığından, desenli ve eğlenceli tasarımları benimseyenlere kadar her stil için renk ve model seçeneği bulunuyor.

  Moda dünyasının plaj trendlerine yön veren tasarımlarında geçmişin dokunuşlarına sıklıkla rastlıyoruz. Korse kesimli bikini altları, fiyonk ile bağlanan bikini üstleri, derin dekoltelimayolar ile birlikte halter yaka kesimler seksenlerin pop kültürünü çağrıştıran modeller arasında.

  Bikini ve mayo koleksiyonlarında dikkatimizi çeken bir başka ayrıntı ise tek omuzlu kesimler. Zamansız akımlardan olan tek omuzu hemen her markanın tasarımlarında görmek mümkün. Sokak stillerinden sonra plaj şıklığını da saran tek omuzlu modeller bu yaza damgasını vuracak gibi görünüyor.

  Birkaç sezondur modacıların vazgeçilmezi halini alan tığ işi bikiniler bu yıl da plaj stilinde yerini koruyor. İki parçalı kesimlerde bikini üstlerinin tığ işi kısa bluzları andırdığı modeller ile boho stilini ön plana çıkarıyor.

  Püsküller de tıpkı tığ işi gibi birkaç sezon önce ilk büyük sıçramasını yapan trendlerden biri. Çantalarda, sandaletlerde, şapkalarda ve kıyafetlerde bolca kullanılan püsküllerin yarattığı otantik esintiye bu yıl mayo ve bikinilerde de rastlıyoruz. Püskül trendlerinin moda dünyası tarafından gittikçe daha yaratıcı kullanılışı ile mayokinilerde, bikinilerde ve tek parça mayolarda etkileyici stiller kendini gösteriyor.

  Cıvıl cıvıl, eğlenceli ve farklı modeller arıyorsanız eğer, çiçek desenli koleksiyonlara göz atabilirsiniz. Floral etkisini ikili ya da tek parça kesimlerde sıklıkla görmek mümkün. Tropikal desenlerin aksine küçük ve sevimli çiçek desenleri bizce her modelde göz kamaştırıcı bir etkiye sahip.

  Çiçek desenleri ile birlikte kış sezonunda da bolca gördüğümüz renkli, kalın, ince çizgiler ile büyüklü küçüklü puantiyeler de plaj trendleri arasında.

  Geçtiğimiz sezon oldukça popüler olan kafes trendi bu yıl yine karşımıza çıkıyor. Ancak, daha önce özellikle mayokinilerdegördüğümüz ve tam anlamıyla kafesi çağrıştıran modeller, bu yıl iki parçalı kesimlerde kullanılmış. İplerin tasarlanış şeklinin bir hamağı andırdığı modeller oldukça iddialı ve cesur diyebiliriz.

  Pastel renklerin yanı sıra metalik gümüş, altın, bakır ve antrasitin canlı ve parlak etkisi, toprak renk skalasının her tonu, soluk pembeler, maviler ve vazgeçilmez siyah, sezonun bikini ve mayo renklerini oluşturuyor.

  Fırfırlı, V yakalı, tek omuzlu, derin dekolteli, korse kesimli modellerin yanı sıra dalgıç mayolar ve bikini üstleri de sportif stili benimseyen kadınlar için pek çok seçenek sunuyor.

  Mayoların ve bikinilerin üzerinde bolca kullanılan kemerler de bu sezon karşımıza çıkan trendler arasında. Bir başka plaj modası ise kadife.  2018 yazında her kesim, stil ve modelde kadife mayolar yaratan tasarımcılar, plajda güneşlenirken stilinizle göz kamaştırmanıza olanak sağlıyor.

  Bikini ve mayo seçiminizde dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı kendi vücut yapınıza uygun modeli satın almanız. Bununla beraber ten renginiz, stiliniz, boyunuz ve biraz da ne denli cesur olduğunuz plaj şıklığınızı belirleyen detaylar arasında.

  Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

  Diğer Yazılar

  Yeni Sezon Sneaker Dosyası

  Eğlenceli, özgür ruhlu ve konforlu sneakerlar sonbahar/kış sezonuna görkemli bir dönüş yaptı. Sıra dışı kıvrımlara sahip klasikler, her zamankinden daha hafif hissettiren güçlendirilmiş tabanlar, retro...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...

  Stilinizi Bir Hamle İle Nasıl Yükseltirsiniz?

  Kıyafet kodlarını yükselten daima üçüncü parçanın yarattığı etkidir. Çünkü üçüncü parça bir stilin imzası gibidir; son dokunuştur ve sizi yansıtır. Şöyle düşünün; beyaz bir tişört...