9.2 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 10, 2021
Daha Fazla
  Ana Sayfa Güzellik Cilt Sağlıklı Ciltler İçin Bakım Tavsiyeleri

  Sağlıklı Ciltler İçin Bakım Tavsiyeleri

  Yazar

  Date

  Category

  D’She Style tavsiye eder🔝

  D’She Kadını Sevgili Hülya Uyar’a @hulyauyar8 sorduk;

  Kadınların sağlıklı bir cilde sahip olmaları için önemli olan kriterler nelerdir?

  Cilt temizliği, cilt tipine uygun doğru kremler kullanarak cildi nemlendirmek, düzenli bakım yapmak, düzenli ürün kullanımı ve tabi ki düzenli uyku ve doğru beslenme önemlidir.

  20-30-40-50’li yaşlarda kadınlara cilt bakımı ve kullanılacak ürünler hakkında tavsiyeleriniz nelerdir?

  20’li yaşlarda temizlik ve nemlendirme ön planda olmalı.

  30’lu yaşlar kırışıklık ve elastikiyet kaybının baş gösterdiği yaşlardır. Yaşlanma karşıtı ve kolajen içerikli ürünler kullanılmaya başlanmalıdır.

  40’lı yaşlarda mutlaka anti-aging, kırışıklık, sarkmalara karşı ürünler tercih edilmelidir.

  50’li yaşlar da ise 40’lı yaş uygulamalarına ek olarak yoğun nem takviyesi yapmak gerekmektedir. Haftalık ve aylık maskelerle desteklenmelidir.

  Genel aylık cilt bakımı her yaş grubu için önerilir.

  Cilt sağlığını korumak ve bakımını sağlamak için en doğru ürünü seçmek önemli. Bunun için nasıl bir yol izlemek gerekir?

  Cilt bakımında doğru ürün ve izlenecek bakım ritüelleri için bir estetisyene danışılabilir. Cildin yapısı ve cildin ihtiyacı olan bakım ve ürünler uzman kişi yardımı ile saptanır. Sadece nemlendirici yeterli olmayabilir. Daha konsantre olan hücre yenileyici serum ve haftalık maskelerle (temizleyici, canlandırıcı ve toparlayıcı) desteklenmelidir.

  Günlük cilt bakımı ve temizliği için D’She Kadınlarına neler tavsiye edersiniz?

  Her sabah ve akşam yatmadan önce cilt mutlaka iyice temizlenmeli, devamında tonik ve uygun göz kremi, serum ve nemlendiriciyle bakıma devam edilmelidir. Ürünler el masajı veya fırça yardımı ile cilde iyice yedirilerek kullanılmalıdır.

  Sıklıkla karşılaşılan bir sorun olan sivilcelerle başa çıkma yöntemleri için neler söylersiniz?

  Sivilceli ciltler yağlı ciltlerdir; iyi bir beslenmeden sonra cilt bakımı çok önemlidir. Cilt düzenli olarak sabah ve akşam temizlenmelidir. Bu cilt tipleri, su bazlı ürünler tercih etmeli, cildin yağ dengesini bozacak ürünlerden kaçınılmalıdır. Cilt yağlı diye nemlendiricilerden uzak durmak çok sakıncalıdır. Nemi dengeleyecek su bazlı nemlendiriciler tercih edilmelidir.

  Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

  Önceki İçerikSibel Büyükuğur
  Sonraki İçerikBlended

  Son Yazılar

  Sadece 30 Saniyede Göz Çevrenizi Canlandırın

  Stres, uykusuzluk ve bilgisayar ekranına yada telefona çok uzun süre bakmak, göz çevrenizi zamanla yıpratır. Göz çevrenizdeki kırışıklıkların nedeni genetik veya mimik olabilirken, göz...

  Sephora’da Seçtiğimiz 10 Çarpıcı Ürün

  Konu güzellik olduğunda elbette kozmetik ve cilt bakım ürünlerine ekstra önem veriyoruz. Cildimiz için en doğru ürünü seçmek, kullanmak istiyoruz. Güzellik endüstrisi ise hiç...

  Farkında Olmadan Yaptığımız 7 Makyaj Hatası

  Makyaj yapmak neredeyse hepimizin günlük rutinlerinden biri. Fakat eğer doğru renkler, doğru kozmetikler, doğru teknik uygulanmadığında olduğumuzdan başka birine kolayca dönüşmemiz an meselesi. Daha...

  2021 Saç Kesim Trendleri

  2020'de inkar edilemez yoğunlukta evde saç kesimi ve boyası yapıldı. Kimi kadınlar saçlarını uzamak üzere serbest bıraktılar, kimileriyse radikal bir kararla kısa saçı seçtiler. Heyecan...