Ana Menü

Zeynep Ceylan Kankat; Boğa Burcunda Dolunay

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style astroloji🔝

D’She Kadını Sevgili Zeynep Ceylan Kankat oldukça önemli etkilere sahip olan ve Boğa burcunda gerçekleşen Dolunay’ı anlattı.

12 Kasım 2019 Salı Mars gününde saat 16.30’da BOĞA BURCUNUN 19 derecesinde bir DOLUNAY meydana geldi. Ay BOĞA burcunda, Güneş ise AKREP burcunda iken gerçekleşen bu GÖKSEL olayla birlikte bizler sahip olduğumuz maddi ve manevi tüm değerlerimizin üzerine adeta büyük bir projektör tutup sahip olduklarımız veya olamadıklarımız üzerinde düşünebilir, nelerden vazgeçmemiz gerektiğine karar verebilir yada nelere karşı deli gibi bir bağımlılık geliştirdiğimizin farkına varabiliriz. Bunlardan asla vazgeçemem gibi sabit ve takıntılı düşünceler havuzunda yüzmeye sonsuza kadar devam etmek arzusu içinde olup olmadığımızı gözlemleyebiliriz. Şayet böyle ise, bu durumun farkına varıp bu sağlıksız düşünce yapısını nasıl ve ne şekilde dönüştürebileceğimiz üzerine kafa yorabiliriz.

Ancak bu süre zarfında Merkür’ün AKREP burcunda retro pozisyonda olması sebebiyle bizler çok da doğru düşünemeyebilir ve sağlıklı kararlar alamayabiliriz. Çünkü MERKÜR zeka, iletişim ve zihin kapasitesinin nasıl kullanıldığı ile ilgidir.

BU POZİSYONDA İSE DOĞRU KULLANIMI İÇİN YÜKSEK FARKINDALIK, DENGE ve İRADELİ BİR BİLİNÇ HALİ GEREKMEKTEDİR. Üstelik bir gün öncesinde yaşanan “MERKÜR TUTULMASI“ -ki yüzyılda sadece 13 kere yaşanan son derece nadir bir gökyüzü olayıdır- Merkür’ün, Dünya ile GÜNEŞ arasından geçiş yapması bir diğer adıyla GÜNEŞ’İN KALBİNDE olma haline CAZİMİ de denir ki; oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Her birimizin hayatında bir takım büyük değişimlerin, ses getirecek olayların açığa çıkmasına ve tetiklenmesine de ayrıca vesile olacaktır.  

Bir tutulma sırasında herhangi bir gezegen RETRO pozisyonda ise o gezegenin gölge taraflarını yani negatif özelliklerini güçlendirebilir. Tüm bu GÖKSEL olayları bir arada göz önünde bulundurarak yorumlayacak olursak Sevgili Dostlarım; bizler bu DOLUNAY süresince ( önümüzdeki 15 gün boyunca ) son derece dikkatli ve mantıklı hareket etmeliyiz. 

Bu süre zarfında herhangi bir ani ve dürtüsel harekette bulunmamalı, olumlu veya olumsuz yönde bir karar almamalı, harcamalarımıza, maddi yatırımlarımıza dikkat etmeli ve ikili ilişkilerimizdeki dinamikleri elimizden geldiğince iyi dengelemeye çalışmalı, kavga, çatışma ve aldatma gibi durumlardan uzak durmalıyız. Zira bu Dolunay ile birlikte evlilikler, ortaklıklar ve her türlü ikili ilişki sınava tabii tutulacaktır. Özellikle evli çiftler çok dikkat etmelidirler! Zira ilişkilerde çiftler arasındaki aşırı kıskançlıktan kaynaklı tartışmalar, inatlaşmalar ve kavgalar söz konusu olabilir. Aldatma olayları nedeniyle bazı çiftler ayrılabilir. Geçmişte yaşanmış ve üstü örtülmüş zannedilen kaçamaklar bir anda görünür olabilir.

Bu süre zarfında Merkür de retro pozisyonda olduğu için kişiler birbirlerini ekstra yanlış anlamaya meyilli olacaklardır. Bu durumun farkında olarak hareket etmeli ve karşınızdaki kişilerin niyetlerini, sözlerini ve bize karşı olan tutumlarını sorgularken aşırı kuşkucu olmamaya özen göstermeliyiz. Dolunay’ın getirecek olduğu değişimlerden korkmamalı, elimizdekini kaybetme korkusu ile eskiye sıkı sıkı sarılmamalıyız. 

Yeni gelecek olana kucak açmalı ve önümüz çıkan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Böylesi yeniliklerin geçmişte de önümüze geldiğini hatırlayabiliriz. O zaman neden kullanmadığımız ile ilgili üzülüp hayıflanabiliriz. Geçmişte önümüze kadar gelen ve bizlere yeni bir hayat şansı veren, ama sırf değişim korkumuzdan dolayı elimizin tersiyle ittiğimiz gerçeği ile yüzleşebiliriz. İnsanlara, eşinize, dostunuza, ilişkilerinize, işinize veya hayata vermiş olduğunuz değeri geri alamadığınızı düşünüp hayıflanabilirsiniz.

Ve bir anda esas değer vermeniz gereken kişinin kendiniz olduğu gerçeği ile yüzleşebilirsiniz. Kendinizin ne kadar değerli ve sevilmeye layık olduğunu hatırlayabilirsiniz.

Bu Dolunay’ın en güzel ve en şifalı tarafı geçmişten getirdiğiniz tüm olumsuz düşünce kalıplarından çok kolay bir şekilde arınabilir ve uzun süredir aslında size ait olmayan, dışarıdan sizlere empoze edilmiş fikirlerden, yargılardan, korkulardan ve başarısızlıklardan kolayca kurtulabilirsiniz. Geçmişte yaşamış olduğunu her türlü olumsuz, güven kırıcı, zarar verici, can acıtıcı ve hayal kırıklığına uğratan olayın sizler üzerinizde yaratmış olduğu travmatik etkiyi hatırlayabilirsiniz. İşte tam da bu yüzden bugün hayatınızda tekrar aynı şeyleri yaşamamak adına son derece temkinli, içe dönük, risk almayan, kendini daha çok korumaya yönelik stratejiler içinde hareket eden bir kişiliğe dönüştüğünüzün farkına varabilirsiniz. 

Parasal konular açısından ise, uzun süredir ihmal ettiğiniz, görmezden geldiğiniz veya abartılı para harcama şeklindeki dengesizliğe bir düzen getirmenin artık şart olduğu gerçeğini kabul etmek zorunda kalabilirsiniz. Kısa vadeli yeni düzenlemeler yaparak gelecek günler adına daha verimli, bereketli ve kalıcı bir sistem kurmak için çare arayabilirsiniz. 

Sağlık açısından ise cinsel yoldan bulaşabilecek olan hastalıklara, yumurtalık ve rahim bölgesine, baş bölgesi ile alakalı migren, sinüzit, boğaz ağrısı, boyun ve tiroitlerinize, hormonlarınıza, ,beslenme şeklinize, mide  ve göğüslerinize gerekli olan kontrolleri yaptırmanızı tavsiye ederim Sevgili Dostlarım. Bu bölgeler önümüzdeki bu süre zarfında oldukça hassas olabilir. Yediğinize ve içtiğinizde dikkat edin !!! Alkolden uzak durun.. Hatta bu dönemde en iyisi diyete başlayın, çünkü çok hızlı kilo verebilirsiniz.

Duygusal olarak depresyona meyilli olabiliriz. Bu yüzden açık havada, yeşil alanlarda bol bol uzun yürüyüşler yapın, kitap okuyun ve  özellikle kişisel gelişiminize katkıda bulunacak türde yayınları tercih edin. Hızlı araba kullanmayın, ,zira bu dönem kazalara ve trafikte yaşanacak bir takım aksaklıklara karşı oldukça açık bir haldeyiz ve biraz da sakarız. Ulaşım konusunda bir takım sıkıntılar yaşanabilecek olmasından dolayı, seyahatlerinizi 20 Kasım sonrasına bırakmanızı tavsiye ederim. Ancak diğer taraftan ise Dolunay’ın yöneticisi VENÜS YAY burcunda iken bu tip organizasyonları ve seyahatleri ötelemek oldukça zor olabilir. Zira önümüze yurtdışı ile ilgili seyahatler, uluslararası ticaret veya yabancı uyruklu kişiler ile tanışma fırsatları çıkabilir.

Medya, basın, yayın, akademik konular, eğitim ve hukuksal konular ile alakalı harcamalar veya para girişleri olabilir. Bu dönemde geleceğe yönelik planladığımız hedeflerimiz ve girişimlerimiz için son derece şanslı bir dönemde olabiliriz. Bu yeni hedefler ileride bizleri çok yüksek mevkilere taşıyabilir. Önümüze son derece güzel fırsatlar getirebilir. Parasal açıdan bugüne kadar unuttuğunuz bir takım borçlar, kredi, vergi, sigorta ve tazminat gibi konular tekrar gündeme gelebilir. Her türlü ödemenizi en 3 kere kontrol edin lütfen.

Türkiye açısından ise özellikle cinsel istismar ve taciz (özellikle çocuklar) ile ilgili geçen sene yaşanan üzücü durumların umarım tekrarı olmaz. Gerekli önlemler alınmış ve bazı kanunlar artık yürürlüğe konmuştur. Dilerim Kadınlar ve çocuklar üzülmez.

Eğlencelerde  tartışmalar ve kavgalar meydana gelebilir. Televizyonda veya medyada yazarlar birbirleri ile bol bol fikir tartışması yaşayabilir. Ve yine güvenlik güçleri ile ilgili harcamalar ve bir takım ekonomik sıkıntılar gündemimizde olabilir.

Umarım hepimizin kendi özü ile bağlantıya geçebileceği bir Dolunay deneyimleyebiliriz. Bugüne kadar herkesin kendisi ile yüzleşmek konusunda cesaret edemediği ve zorlandığı tüm konular ile alakalı olarak; bu DOLUNAY’ın şifa enerjisi ile birlikte buluşması ve bilinçaltında var olan tüm korkulardan arınmasına ve bu sayede kendisi ile barışıp hem kendini hem diğer kişileri affedip sevgi ile kucaklamasına İNŞALLAH vesile olacak bir GÖKSEL olaya şahitlik etmiş olacağız Sevgili DOSTLARIM.

Sevgi ile Şifa olsun.

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

 

Yukarı