Ana Menü

Yarın İçin Endişelenirken Hayatı Kaçırmayın

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style farkındalık🔝

Kendinizi hiç;

‘Beş kilo verdiğimde bedenimi daha çok seveceğim’

‘Para kazanmaya başladığımda, görünümüm için daha çok çaba harcayacağım’

‘Daha erken uyandığımda mutlaka egzersiz yapacağım’

‘Öğleden sonraları resim yapmaya başlayacağım’ derken buldunuz mu?

Kimi zaman daha iyi olacağımız, daha kararlı davranacağımız ya da kendimizi kanıtladığımız zaman kendimizi daha iyi hissedeceğimizi düşünürüz. ‘Bir gün mutlaka!’ fikrini içinde barındıran her düşüncedeki asıl sorun asla o noktaya varamamaktır. Bunun sebebi yetersiz olmanız değildir. Sorun ertelemenizdir.

Hayatın şimdiden ibaret olduğunu fark ederseniz, yarına ötelediğiniz her kararın, her sorumluluğun yine şimdide sizin harekete geçmenizi beklediğini anlarsınız. Çünkü her zaman ‘Şimdi’dir! Her zaman ‘Şu an’ varsınızdır ve bu nedenle gelecekteki bir noktaya odaklanmak önemsizdir.

Harekete geçmenin tek zamanı ŞİMDİ. Harika olmanın tek zamanı ŞİMDİ.

İlişkileriniz, mesleğiniz, imajınız, içsel mutluluğunuz üzerinde çalışmanın tek zamanı ŞİMDİ.

Eğer ileride bir zaman dilimine odaklanmaya devam ederseniz asla yarın olmayacaktır.

Daha fazla para kazandığınızda çok istediğiniz bir şeyi yapmak, işinizde gerçekten başarılı olduğunuzda değerinizi bilmek, son 5 kiloyu verdiğinizde kendinizle barışmak, yaşadığınız ilişkiyi mutlu sona kavuşturmak gibi kendinize koyduğunuz sınırlamalar birer heder değil, yolculuktur.

Şimdide var olan tutumunuz, düşünce biçiminiz sizi yarına hazırlar. Yarın olduğunda birdenbire bir mucize gerçekleşmez, sizin şimdi ektikleriniz ne ise, onun meyvelerini toplarsınız.

Peki, bu davranış modelini bırakmak için neler yapılabilir?

Her sabah uyandığında kendini iyi hisset. Kendine iyi davran ve kendini olduğun halinle kabul et.

Görünüşüne özen göster; ne zaman ve nerede kiminle karşılaşacağını hiçbir zaman bilemezsin.

Günlük onaylamalarını yaz ve her zaman görebileceğin bir yere as. Onlara inan!

İlişkilerindeki sağlıklı değişimi sen başlat.

Başkalarının ilk adımı atmasını bekleme. Seni korkutan şeyleri yap ve korkunun seni esir tutamayacağını fark et. 

Yaşama odaklanmak ve olumlu kalmak için sağlıklı alışkanlıklar oluştur. 

Kusursuz bir bedene, evliliğe, paraya, başarıya sahip olana ve her şey gerçekleşene kadar kendini sevmeyi ve hayatını yaşamayı bırakma.

Gelecek ay veya yıl için endişelenme. Durum ne olursa olsun, mutluluk her zaman bugün içindir. 

Şu an hissettiğin huzur ve şükran duygusunu takip ettiğinde arzuladığın yaşam tarzını yaratmak için motivasyona sahip olacaksın. Kendini iyi, sağlıklı ve güzel hissettiğinde, başarılı olduğuna inandığında, sevildiğini düşündüğünde, bereket ve bolluk içinde yaşadığın için teşekkür ettiğinde zaten ötelediğin, endişelendiğin veya olmasını istediğin ne varsa onlara ulaştığını fark edeceksin.

Mutluluğunu ŞİMDİ yaşa ve sahip olduklarının farkına var. ‘Oraya vardığımda’ diye bir şey yok. Eğer kilo vermek istiyorsan, şimdi beslenme düzenini yeniden planla, yarın değil. Eğer mutlu sona ulaşmak istiyorsan, şimdi kalpten sev, inan ve güven. Eğer başarılı olmak istiyorsan, şimdi yapabildiğinin en iyisini yap. Unutma, hayat şimdide yaşanıyor.

Sevgi ve Işıkla,

Sevgim Çöloğlu

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

www.dshestyle.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. www.dshestyle.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.dshestyle.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

Yukarı