Ana Menü

Simli Göz Makyajı

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style tavsiye eder🔝

Moda dünyasını saran metalik renkler, payetler ve pullar uzun süre etkisini koruyacak gibi görünüyor. Yeni sezonda elbiseler, pantolonlar, etekler ile birlikte çantalar ve ayakkabılar da parıltılı renklerin etkisi altında.

Sokak stilinde sıklıkla karşımıza çıkan ışıltılar makyajda da kendini gösteriyor. Podyumlarda görmeye alıştığımız metalik renkler ve simler ile mükemmel makyaj yapmanın inceliklerini D’She Style araştırdı ve yazdı;

Işıltılı makyajda metalik ve simli renkleri uygulama yöntemleri birbirinde oldukça farklı. Sim kullanmak istiyorsanız eğer, dikkat etmeniz gereken detayların başında göz kapağının üzerinde doğru dağıtılan ve yerleştirilen simler geliyor.

Göz makyajınızı tamamladıktan sonra kullandığınız far ile uyumlu tonda simi hafif dokunuşlarla sürmelisiniz. Örneğin bakır ve altın tonları, füme ve gri tonları, mürdüm ve mor tonları bir arada kullanıldığında ışıltılı bakışlar yaratır.

Eğer ilk defa sim kullanacaksanız önce kendi başınıza denemenizi tavsiye ederiz. Böylece hatalı görünümü temizleyecek ve yeniden uygulayacak zamana sahip olabilirsiniz.

 

Peki, simli göz makyajının uygulama teknikleri nelerdir?

Dikkat edilmesi gereken ilk adım, simlerin hiçbir zaman gözün tamamına uygulanmamasının gerektiği. Simin uygulanacağı bölge her zaman göz kenarları ve köşeleri olmalı. Önemli olanın aydınlatma etkisi olduğunu belirtmeliyiz.

Baskın renkte uygulanan simli göz makyajı istediğiniz görünümü yaratmaz. Disco etkisini abartmadan uygulamak doğru teknikle mümkün, lütfen unutmayın. Simi göz kapağınızın üzerine sürerken hiçbir zaman fırça kullanmanızı önermiyoruz. Bunun yerine aplikatör ile hafifçe baskı uygulamak yoğun etkiyi yaratacaktır.

 

Bir başka ayrıntı ise parlak göz farı ile simli göz farını birbirine karıştırmamanız. Parlak göz farı sadece cilt üzerinde ışıltılı bir doku yaratır. Simli göz farı daha yoğun bir etki verir. Bu yüzden simi ayrı olarak kullanmaktansa simli farları da tercih edebilirsiniz.

Gölgeleme üzerine yapılacak olan bu simli figür, her zaman dıştan başlayarak içe doğru yerleştirilmelidir. Alt kısma sim sürmek yerine eyeliner kullanmanız makyajınızın kusursuz görünmesine yardımcı olur.

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

 

 

 

Yukarı