Ana Menü

Selülit Bir Kabus Olmaktan Çıkabilir mi?

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style güzellik🔝

Yaşınız, kilonuz, vücut şekliniz veya cilt tonunuz selülit için farketmiyor. Pek çok kadının başa çıkamadığı bir sorun olan selülit ayrımcılık yapmıyor.

Selülitten nasıl kurtulacağınızı merak ediyorsanız, New York Mount Sinai Hastanesinde yapılan kozmetik ve klinik araştırmaların direktörü Dr. Joshua Zeichner selülit problemine açıklık getiriyor.

Zeichner, portakal görünümüne sebep olan selüliti “Selülit, derinin hemen altında kalan ve lifli bantlarla bağlı kalan yağdan kaynaklanmaktadır” diye açıklıyor. “Egzersiz yapmaya duyarlı olan derin yağ hücrelerinin aksine, kilo vermek bile selüliti tamamen ortadan kaldırmaz.”

 

Zeichner, “Selülit görünümünü önemli ölçüde azaltabilen, ancak tamamen ortadan kaldırmayan birkaç yöntem var” diyor ve ekliyor; ‘Başlıca seçenekleriniz ya bu lifli bantları parçalamaktır, bu nedenle yağ artık tek bir yere yapışmaz veya derinin altındaki yağ miktarını azaltır.’

Yağ hücrelerini parçalamak için lazer ile uygulanan bir tedavi biçimi olan Cellfina’yı öneren Zeichner, lazer yöntemlerinin yağı minimize ettiğini belirtiyor. Ayrıca Sculptra gibi dolgu maddelerinin cildi kalınlaştırdığını, selülit çukurlarını doldurduğunu ve kamufle ettiğini söylüyor.

Selülit için hızlı bir cilt düzeltmesi olmamasına rağmen, geçici olarak daha iyi görünmesini sağlamak için yapabileceğiniz şeyler vardır. Bronzlaşan bir ciltte selülit görünümü belirsizleşir. Bunun için Charlotte Tilbury’nin Supermodel Body ışıltılı vücut yağı kullanılabilir.

 

Başka seçenek? Herhangi bir selülitli bölgeye kafein içeren bir krem ile ​​masaj yapmayı denemenizi öneren Dr. Zeichner; “Kafein, aşırı sıvıyı gidermeye yardımcı olabilecek kan damarlarını daraltıyor” diye açıklıyor. “Ayrıca, kafein vücudun yağ hücrelerini metabolize etmesine ve parçalamasına yardımcı olan metilksantinler olarak bilinen bir bileşik ailesine aittir.”

Evde yapılabilecek diğer alternatifler için ise, antioksidanlar ve retinolün selülite fayda sağlayacağını da söyleyen Zeichner;  “Yüzünüzde kullandığınız bileşenler bacaklarınızdaki cildi güçlendirmeye yardımcı olabilir. Antioksidanlar serbest radikal hasarını önler ve sağlıklı kollajen üretimini teşvik eder; retinol, cildin temelini güçlendiren kollajen ve elastin üretimini uyarır. Bu da cilt yapısında bulunan yağın yüzeyde belirginleşmesini engelleyeceği anlamına gelir.” diyor.

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

Bu makalede geçen hiçbir tanım ve tavsiye tıbbi tedavi yerine geçmez. Her türlü sağlık sorununuzda mutlaka konunun uzmanı bir doktordan yardım almanız gerekir.

Yukarı