Ana Menü

Meyveli Bitki Karışımlı 5 Farklı Su ile Hidrasyonu Sağlayın

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style sağlıklı tarifler🔝

Su içmek vücudumuzun işleyişi bakımından hayati önem taşıyor. Ancak, çoğu zaman su içmeyi unutuyoruz. Gün içinde tükettiğimiz kahve, çay veya diğer sıvılar suyun yerini tutmuyor.

Daha spesifik olmak gerekirse, yeterince su içmek:

  • Kaslarınızın ve eklemlerinizin düzgün çalışmasını sağlar
  • Kalbinizin kanınızı pompalamasını kolaylaştırır
  • Yorgunluğu azaltır ve zihninizi berrak tutar
  • Hassas dokuları korur (gözler, ağız)
  • Böbreklerinizin ve sindirim sisteminizin vücudunuzu temizlemesine yardımcı olur
  • Vücudunuzu doğru sıcaklıkta tutar.

İçtiğiniz her bardak suyun, bir bardak daha az asitli içecek anlamına geldiğini unutmayın. Bu, vücudunuza daha az şeker veya yapay tatlandırıcı girmesi demektir.

Su içmeyi daha keyifli hale getirmek için meyveli bitki karışımlarıyla hazırlanan 5 farklı tarif ile vücudunuzun ihtiyacı olan hidrasyonu sağlayabilirsiniz. Üstelik, göz alıcı renklerde meyveler ile hazırlanan ferahlatıcı suları küçük bir termosa koyup gittiğiniz her yere götürebilirsiniz.

Meyveli bitki karışımlı sağlıklı suların ayrıntıları için sayfayı kaydırın.

Ahududu + Nektarin + Limon + Zencefil: Bir sürahinin içine bir avuç taze ahududu, 1 büyük nektarin (dilimlenmiş), 1 parmak boyutunda zencefil (dilimlenmiş) ve 1 limon (dilimlenmiş) ekleyin. Karıştırdıktan sonra buz ve su ile doldurun.

Fesleğen + Lime + Zencefil + Taze Nane Yaprakları: 1 avuç fesleğen, 3-4 adet lime veya 1 normal limon (dilimlenmiş), 1 demet nane yaprakları, 1 parmak boyutunda zencefil  (dilimlenmiş) Bir sürahiye malzemeleri ekleyin, karıştırın ve sürahiyi buzlu suyla doldurun. (Sağda)

Fesleğen + Limon: 1 avuç fesleğen ve 1 büyük limon (dilimlenmiş) Bir sürahiye malzemeleri ekleyin, karıştırın ve sürahiyi buzlu suyla doldurun. (Solda)

Ananas + Salatalık + Limon + Nane : Bir sürahiye, 2 dilim ananas (şekillenmiş), 1 salatalık (dilimlenmiş), 1 büyük limon (dilimlenmiş) ve bir avuç taze nane Malzemeleri karıştırın ve sürahiyi buzlu suyla doldurun.

Nektarin + Nane + Kayısı + Erik: Bir sürahinin içine 1 büyük nektarin (dilimlenmiş), 2 kayısı (dilimlenmiş), 2 erik (dilimlenmiş) ve bir avuç nane. Karıştırın ve sürahiyi buzlu suyla doldurun.

Üzüm + Limon + Biberiye: Bir bardağa küçük bir avuç çekirdeksiz üzüm (buz küpleri yerine), 1 büyük limon (dilimlenmiş) ve biberiye sapı ekleyin. Üzerine su ekleyin.

Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

Yukarı