Ana Menü

Karma Döngüsünü İyileştirmek Mümkün

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style farkındalık🔝

Eğer hayatının lunaparklardaki dönme dolaplardan farksız olduğunu düşünüyorsan, kendini ya en tepede ya da en dipte hissettiğin anlar yüzünden yaşantın inişli çıkışlı ilerliyorsa, karma döngüsünde takılıp kalmış olma ihtimalinden söz edilebilir.

Hiçkimsenin hayatı nedensiz arapsaçına dönmez. Yolunda gitmeyen ilişkilerin, birbirini kovalayan tersliklerin, gerçekleşmeyen dileklerin mutlaka bir nedeni vardır ve bütün bu olumsuzluklar karma yaratmaktan kaynaklanır.

Karma kelimesi olumsuz anlamlar çağrıştırıyor gibi görünse de aslında iyi ya da kötü olarak iki uç noktada yol alır. Evet, bedel ödemek karma yaratmanın bir sonucudur. Fakat benzer şekilde mükafatlandırılmak da karmanın getirdiği olumlu etkilerdendir. Dolayısıyla, karma bize kendi eylemlerimizin sonuçlarını yaşatır. Geçmişte, şimdiki anda ve gelecekte yaşadığımız her durum, benimsediğimiz düşünüş tarzı, söz ve davranış biçimleri ile yaratılır. Dolayısıyla hiçbir olay tesadüf eseri gerçekleşmez. Evrendeki karma döngüsü sayesinde yaptığımız her eylem bize misliyle geri döner.

Her birimiz yaşam planımızı hangi duyguların biçimlendireceğine kendi özgür irademizle karar veririz. Nefret, öfke, kibir, hırs gibi düşmanca duygularla enerji alanımızı doldurmak ve acıdan beslenmek ya da mutlu, iyimser, anlayışlı, sevgi dolu ve merhametli olmak tamamıyla kendi seçimimizdir. Seçtiğimiz duygular ise hayatımızı nasıl yöneteceğimizi belirler.

Karmanın işleyişi bir labirente benzer. Her bir dönüş ya bir çıkmaza ya da daha büyük bir kapının açılmasına neden olur. Hayat ne olursa olsun her durumda bizi destekler. Öyleyse, yaşamımızda çıkmaz bir uçla karşılaşmışsak, onun bize bir ders vermek için var olduğunu fark etmemiz gerekir. Karşımıza çıkan engellerden ne öğrenmemiz gerektiğini öğrenirsek, ilerlemeye devam edebiliriz. Ancak, tekrar tekrar yanlış seçimler yaparsak ve kötü karma yaratırsak, yolumuzu tamamen kaybetme riskini alırız.

Davranışlarımız ve niyetlerimizle ektiğimiz tohumlar her zaman meyve verir. Bu nedenle yarattıklarımızı yaşarız. Bilincimizi farkındalıkla yükselttiğimizde, yaşamın işleyişini anlayabiliriz. Dünya ile nasıl etkileşime girdiğimiz karmamızı oluşturur. Daha fazla iyiye hizmet etmek için odaklandığımızda, yaşamlarımızı değiştirme gücüne de sahip oluruz. Kötülüğe kötülükle cevap vermemek, bencil birinin oyununa dahil olmamak, başkalarını yargılamamak, manipülatif ya da açgözlü bir kişiliği benimsememek gibi davranış biçimlerini alışkanlığa dönüştürmek ve dolayısıyla sevgi boyutunda kalmayı seçmek, kötü karma yaratmayı engeller. Nezaket, şefkat, cömertlik, anlayış ve empati, iyi karmanın anahtarlarından sadece birkaçıdır.

Karmik temizleme , bir kişinin ne kadar iyi ya da kötü olduğuna bakılmaksızın herkes için faydalı olabilir. Daima iyiliği benimseyen biri olsanız dahi zaman zaman egonuza yenik düşmeniz olasıdır. Çünkü neticede hepimiz birer insanızdır! Siz hiç farkında olmadan kötü karma yaratmış olabilirsiniz. Bu nedenle sık sık kendiniz için karma temizliği yapmanız iyi bir fikirdir.

Kendinize karmik temizlik yapmak için bu beş adımı izleyebilirsiniz.

  1. Minnettar olun : Yaşadığınız iyi ya da kötü her şey için şükredin.
  2. Sevgi ile hareket edin : İnsanların size yaptıklarından bağımsız olarak daima sevgiyi seçin.
  3. Amaçlarınızı kontrol edin : ve onların sevgi ve şefkat barındırdığından emin olun.
  4. Tutumunuza dikkat edin : Olumsuz düşünceler derhal size geri yönlendirilen kötü enerji üretir.
  5. Affedin : Yapması zor olsa da, kendinizi kötü karmadan kurtarmadaki en önemli şey affetmektir.

Karma kaderimizi değiştirebilen güçlü bir enerji döngüsüdür. Hayatımızı şekillendiren karma döngüsünün pozitif frekansta akması için kendi manevi yanımıza dönmek, bilgelik geliştirmek farkındalığımızı arttıracaktır. Bilgi güçtür ve bilinçli, dikkatli, sağduyulu kararlar almamıza yardımcı olur.

Sevgiyle ve Işıkla,

Sevgim Çöloğlu

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

www.dshestyle.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. www.dshestyle.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.dshestyle.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

Yukarı