Ana Menü

Işıltılı Yaz Makyajı

Shares
Dikkatlice Oku
D’She Style güzellik🔝
İlkbahar ve yaz makyajında güçlü ışıltılar dikkat çekiyor. Popülaritesinden hiçbir şey kaybetmeyen ışıltılı dokunuşları makyajınıza mutlaka eklemelisiniz.
Metalik renkler, simli detaylar ile kendinizi cesur hissettiğiniz güneşli yaz günlerinde özellikle altın, bronz ve pembe tonları yeni sezonun favorilerinden.
2019 yazında retro etkisini derinden hissettiren kuyruklu eyelinerlar ise sezon makyajının en önemli ayrıntılarından biri. Hatta bu yaz alışkın olduğumuz siyah eyeliner yerini daha sanatsal ve deneysel mavilere, yeşillere ve sarılara bırakıyor.
Kış makyajının baskın mücevher tonları, yaz sezonunda yenilenerek canlanıyor. Pastel ama güçlü tonlardan oluşan renkler monokrom göz makyajlarının olmazsa olmazlarından.
Yaz makyajının bir başka detayı ise bakımlı ve canlı bir cilt görünümü. Bu yüzden cilt bakımınıza özellikle güneşli yaz günlerinde her zamankinden çok daha fazla önem vermeniz gerekiyor. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyan bir baz ile makyajınıza başlamanızı tavsiye ederiz.
Nude makyaj yaptığınızda bakışlarınıza vurgu yapmak, daha yumuşak bir kedi gözü makyajı elde etmek ya da dumanlı bakışlarınıza farklı bir boyut katmak için; nötr kahve tonları yaz sezonunda makyaj çantanızın olmazda olmazları arasında yerini alıyor.
Genç ve aydınlık bir makyaj için elmacık kemiklerine uygulayacağınız allık tonları bu sezon pembe ve şeftali tonlarından oluşuyor. Highlighter kullanmak ise yine oldukça popüler. Işıltılı yaz makyajının favori ayrıntılarından biri olan highlighter’ınız olmadan makyajınız tamamlanmış sayılmıyor diyebiliriz.
Dudaklara gelince, nüde renkler, pembe tonları ve canlı kiraz kırmızısı sezonun vazgeçilmezleri arasında.
Işıltılı ve dinamik bir makyajı tamamlayan kaşlar ise olabildiğince doğal. Birkaç rötuş darbesi ile belirginleştirebileceğiniz kaşlarınızı taramadan önce kaş fırçanızı kuru bir sabuna sürmenizi ve daha sonra kaşlarınıza şekil vermenizi tavsiye ederiz.
Kolayca uygulayabileceğiniz makyaj videoları için sayfayı aşağı doğru kaydırın.
Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.
Yukarı