Ana Menü

Dr. Özlem Mutlu Çetin; Ameliyatsız Burun Estetiği

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style tavsiye eder🔝

D’She Kadını Sevgili Özlem Mutlu Çetin’e ameliyatsız burun estetiğini sorduk;

Ameliyatsız burun estetiği nedir?  Uygulamada kullanılan yöntemden bahseder misiniz?  

Ameliyatsız burun estetiği, enjeksiyon yöntemi ile 15 dakikada gerçekleşen rinoplasti uygulamasıdır. Enjeksiyon uygulamasında dolgu malzemesi olarak hyalüronik asit ya da kişilerin vücudundan elde edilen dermal dolgu kullanılır. Bu yöntem kalıcı değildir, ömrü enjeksiyon malzemesinin kalitesine ve özelliğine bağlıdır. Etkisini devam ettirmesi için bir yıl içinde enjeksiyonun tekrarlanması gerekir.

Ameliyatsız burun estetik işlemini cerrahi müdahaleden ayıran özellikleri nelerdir?

Bu uygulama non-invaziv bir işlem olduğu için ortalama 15 dakika sürer ve sonuçlarını hemen görebilirsiniz, iyileşme sürecine ihtiyacınız olmaz.

Cerrahi yöntemde olduğu gibi, ameliyatsız burun estetiğinde de tasarım oldukça önemlidir. İşlem öncesinde 3D tasarım cihazı ve 3D maske uygulamalarıyla operasyondan sonra burnunuzun nasıl bir şekil alacağını size gösterir. Üç boyutlu maskeler ile öncesi ve sonrası görüntülerini karşılaştırabilir. Operasyondan önce nasıl bir şekil istediğiniz konusunda beklentileriniz kendi görüntüleriniz üzerinden çok daha net bir şekilde ifade edebilirsiniz.

D’She Kadınları’na ameliyatsız burun estetiğinin hangi durumlarda tercih edilmesini tavsiye edersiniz?

Cerrahi müdahale olmaksızın uygulanan yöntem estetik sorunları yaşayan herkes için uygundur. Burun sırtı, burun ucu ve burnun yan kısımlarındaki hacim eksiklikleri, burun kemeri veya burun sırtındaki çöküntüler, eğik, yamuk ya da asimetrik burun problemlerinde, ilk ameliyattan sonra ortaya çıkan ve müdahale gereken hafif düzeltmelerde, başarısız burun estetiğinin ardından kişiyi rahatsız eden görüntünün revizyonunda uygulanır.

Rinoplasti yaptırmak isteyen hastalar, burun ucu düzeltme ya da burun ucu kaldırma, burun köprüsü düzeltme, burun kırıklığından kaynaklanan estetik sorunlar ile asimetrik burun delikleri düzeltmelerinde ameliyatsız burun estetiğini tercih edilebilir. Kalıcı olmadığı için uygulama bir yıl içerisinde tekrarlanmalıdır.

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

Yukarı