Ana Menü

Cildiniz İlkbahara Hazır mı?

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style güzellik🔝

Güneşin ışıltılı yüzünü göstermeye başladığı bahar aylarında olmak oldukça heyecan verici. Peki, cildiniz ilkbahara hazır mı? 

Yaşınız veya cilt tipiniz ne olursa olsun, gözeneklerinizin görünüşünde gözle görülür bir fark yaratabilirsiniz. Bilinmesi gereken en önemli şey ise, gözeneklerin aslında kapanmadığı, sıkılaştığıdır, bunu bilmekte fayda var! Gözenekler genişlediğinde, genellikle cildin yüzeyindeki ölü cilt hücreleri, kir, yağ veya diğer tortular nedeniyle geçici olarak gerilir.

 

 

Pürüzsüz ve gözeneksiz görünen bir cilt pul pul dökülür. Bir lif kadar basit bir şeyle veya kristallerle yapılan herhangi bir yüz ovma ile pul pul dökülmeye yardımcı olabilir. Ancak, alfa hidroksi asitler (AHA’lar) veya meyve enzimleri, kimyasal eksfoliyasyonlar, gözeneklerinizdeki azaltıcı çabalarınızı güçlendirir. Bunun ötesinde, tutarlı bir rutinin uzun vadede inanılmaz bir etkisi olabilir.

Pürüzsüz, yumuşak ve porselen görünümlü bir cilde kavuşmak için yedi adım.

 

1

Gözenekleri tıkayan tabakayı kaldırmak (ölü cilt hücreleri, yağ, kir, makyaj) ve altındaki taze, tıkanmamış cildi ortaya çıkarmak, cildinizin görüntüsünde ve sizin cildinizdeki tazeliği hissetme biçiminizde büyük bir fark yaratabilir. Düzenli exfoliant, aynı zamanda gözeneklerin tıkanmasını önler.

2

Düzenli olarak tonik kullanmak, cilt üzerinde biriken katmanı temizler ve gözeneklerin tıkanmasını önler.

3

Tıkanmış ve tahriş olmuş gözenekler sivilceye ve akneye neden olabilir. Sivilceler ise gözeneklerin genişlemiş görünmesine yol açabilir. Düzenli bir cilt temizleme rutininin faydaları, daha az sivilce ve daha az görünür gözeneklerdir.

4

Kuru, yağlı ya da her ikisi için topikal C vitamini günde bir ya da iki kez kullanıldığında içerdiği antioksidanlar sayesinde cilt beslenir ve canlanır.

5

Doğru nemlendirici, gözenekleri tıkamadan cildi nemlendirirken rahatlatır. Mükemmel formülünüzü bulmak bazı deneme yanılmalarını içerir, ancak yağsız seçenekleri denerken hassas bir ciltte lekelenme ya da kızarıklık oluşturmayan bir nemlendirici seçtiğinizden emin olun.

6

Kolajen cildinize yapısının çoğunu veren şeydir, bu nedenle gözeneklerinizin görünümünü en aza indirmeye katkıda bulunabilir. 

7

Güneş hasarının en az etkileyici sonuçlarından biri, gözeneklerinizin görünüş ve işlevine katkıda bulunan kolajen yıkımıdır. Her gün SPF kullanmak cilt hasarlarını önlemeye yardımcı olabilir. Seçtiğiniz SPF’nin gözeneklerinizi tıkamayan inert minerallerle yapıldığından emin olun. Kimyasal SPF formülleri en rahatsız edici ve hatta komedojenik bazı maddeleri içerebilir. 

Daha iyi bir yaşam stine sahip olmak için D’She Style’da kalın.

Yukarı