Ana Menü

Bu Yaz Mutlaka Denemeniz Gereken 10 Pembe Göz Farı

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style güzellik🔝

Eğer favori renginiz pembe ise, bu yılın makyaj trendinin pembe oluşu sizin için sevindirici bir haber olacaktır. Çünkü yaz boyunca ve hatta sonbaharda pembe ve tonları makyajı vurgulayan renk olarak karşımıza çıkıyor. Işıltılı pembelerden macenta tonuna kadar özellikle göz makyajında pembenin romantik etkisi dikkat çekiyor.
Pembe rengin alt tonlu makyajını anlamak, cilt renginiz için en iyi pembe göz farı seçiminde size yardımcı olacaktır. Pembe esasen, nötr bir pembe olan beyazla ana renk olan kırmızının birleştirilmesiyle elde edilir. Lavantaya doğru daha serin bir renk elde etmek için karışıma biraz mavi de eklenebilir.
Oranj-kırmızı ile beyaz karıştırıldığında sıcak pembe tonları oluşur, bu yüzden biraz şeftali gibi görünür. Gümüş pırıltılı pembe bir göz farı daha serin bir görünüm yaratır. Buna karşılık, altın pırıltılı pembe göz farı biraz daha sıcak olacaktır.

Cilt tonunuza göre yumuşak, narin ve doğal görünen pembe göz farı almanın sırrı, tonunuzun altında kalacak olan bir tonu seçmektir. Cildiniz biraz daha yeşil görünen damarlı ılık sarı veya zeytin altı tonlara sahipse, daha sıcak bir şeftali rengi tercih edin. Cildiniz serin tonda ise, pembemsi veya bej tonlar, nötr veya soğuk bir pembe yerine yumuşak ve narin görünür.

 

Öte yandan, pembe göz farının cildinizde patlamasını istiyorsanız, o zaman tonunuzun karşıt pembe tonunu seçin. Cildiniz sıcaksa serin bir pembe kullanın ya da cildiniz serin tonda ise sıcak bir pembe kullanın. Cildinizin altı tonu ne olursa olsun, çok parlak bir fuşyayı seçerseniz, makyaj görünümünüz öne çıkacaktır.

 

Cildinizin ne kadar koyu olduğu pembe göz farı kullanımızı da etkiler. Cilt tonunuzdan yalnızca daha açık veya daha koyu tonlardaki bir pembe tonu seçmek daha iyidir. Koyu bir teniniz varsa, çok yoğun pembe göz farı cildinizde çok beyaz görünebilir, daha şeffaf olan pembe bir göz farı tercih edebilirsiniz.

Bu yaz kesinlikle denemeniz gereken en iyi pembe göz farlarını bir araya getirdik;
1- Laura Mercier – Metalik Pembe Kalem Far
2- Mac – Ahududu Pembesi Toz Far
3- Nars – Işıltılı Pembe Toz Far
4- Bite Beauty – Stick Krem Far
5-  Bobbi Brown – Şeffaf Pembe Kalem Far
6- YSL Mono Couture – Gümüş Pembe Far
7- Lancome Color Design – Şeftali Pembe Far
8- Dior Diorshow Mono Eyeshadow – Soğuk Pembe Far
9- Tom Ford Shadow Extreme – Macenta Pembesi
10- Hourglass – Simli Pembe Krem Far
Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.
Yukarı