Ana Menü

Berrin Ak

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style tavsiye eder🔝

D’She Kadını Sevgili Berrin Ak’a sorduk;

İş hayatınızdan bahseder misiniz?

On yılı aşkın bir süredir ithal markalarla ilgileniyorum ve perakende sektörünün içindeyim. Son beş yıldır Mackenzie Childs markasının Türkiye distribütörüyüm.

Başarılarınızın anahtarları nelerdir?

Öncelikle hayal etmek, büyük hayaller kurmak, heyecanımın hiç bitmemesi, hayattaki her şey den ilham alabilmek. Vazgeçmemek, inanmak ve hep üretmek… Ayrıca iyi niyet ve sevginin de hayat başarımda büyük rolü olduğuna inanıyorum.

Evinizin dekorasyonunda tercih ettiğiniz aksesuarlar ve renkler hangileridir? Rahat ve konforlu aynı zamanda şık yaşam alanları için neler tavsiye edersiniz?

Evimde ruhum gibi. Birçok tarzı yansıtabildiğim yer benim için. Tarz olarak tek bir şeye bağımlı kalmayı sevmiyorum. Dönem dönem hoşlandığım şeyler değişiyor. İyi ki de değişiyor, bu hayatta uyum sağlayabildiğimi gösteriyor bence.

Dekorasyonda yenilikçi trendlerden yana mısınız? Klasik çizgiler mi stilinizi yansıtır?

Zaman zaman çok klasik bir parçadan, bazen de modern bir parçadan etkilenebiliyorum. Hatta tek bir kumaş parçası, aksesuar, renk veya duvar kâğıdı tüm dekorasyonu başlatacak kadar benim için etkili olabiliyor. Her dekorasyon fikrini beni ilk etkileyen şeyin etrafında yorumlamayı seviyorum. Aksesuar benim için olmazsa olmaz bir ayrıntı. Seyahatlerimden ya da herhangi bir mağazadan beni etkileyen objeler biriktirmek, bana sanki o anı yaşatıyorum hissi veriyor. Bu hissi çok seviyorum. Hastane gibi evler içinde yaşanmıyor duygusunu düşündürtüyor bana. Eviniz ne olursa olsun her şeyden kendinizi soyutlayabildiğiniz tek mekân. Sizi yansıtmalı, mutlu etmeli, huzur vermeli. D’She Kadınlarına tavsiyem sevdiğiniz aksesuarlarla sizi yansıtan rahat mekânlar yaratmanız.

Evinizde verdiğiniz davetlerin daima şık ve zarif ayrıntılara sahip olduğunu görüyoruz. Ev davetleri için D’She Kadınlarına nasıl tavsiyelerde bulunursunuz?

Misafir ağırlamak benim için büyük zevk ve tutku.  Her davette yiyecek listesini damak tadıma uygun şekilde hazırlamaya özen gösteririm. Sofra dekoru konusunda da daima farklı sofralar hazırlamayı tercih ederim. Aynı servisleri kullanıyor olsam da masa örtüsü ve peçete detaylarını farklılaştırarak değişik kombinler yaratırım. Canlı çiçekler masalarımın olmazsa olmazlarıdır. Onların enerjisi sofralarıma bambaşka bir renk katar. Simetri ve uyum yine masa dekorunda dikkat edilmesi gereken detaylar diyebilirim.

Giyim stilinizi anlatır mısınız?

Giyim konusunda da sanırım belli bir tarzım yok. Mutlaka trend olan bir şeyi tercih etmekten yana değilim ama trend olan şey hoşuma gidiyorsa tabi ki keyifle giymek isterim.

Uzak durduğunuz renkler, modeller ya da çizgiler var mı?

Bana yakışacağını düşündüğüm parçaları tercih ediyorum. Bu çok renkli ve iddialı bir parçada olsa tercih edebiliyorum. Renklerin ve desenlerin enerjisine inanıyorum. Çok yalın ve sade bir parça bile olsa farklı aksesuarlarla detaylandırmayı seviyorum.

Saç modeli ve renginde tercihleriniz nelerdir?

Saç konusunda uzun süre sarı tonları kullandım. O yüzden son senelerde dümdüz ve gölgesiz beni yansıtan saç rengi tercih ediyorum. Öyle ki bu rengi herkes benimle çok bağdaştırdı. Hemen her gün kuaförüme bu renk için ulaşmak isteyen onlarca insan oluyor.

Makyaj stilinizden bahseder misiniz?

Makyaj tercihimi göz kalemi, pudra ve allık oluşturuyor. Ten rengimi dengeleyecek bir pudra ile yüzüme canlılık katacak bronz ve şeftali tonlarında allıklar tercih ediyorum. Farlardansa eyeliner ve mac in glitter pencillarını kullanmayı tercih ediyorum. Dudaklarım için ise natürel tonlar günlük hayatta tercihim.

Bir davete katılacağınız zaman gündüz ve gece sizi en iyi yansıtan kıyafeti ve makyajı nasıl tarif edersiniz? D’She Kadınları için zarafeti ve şıklığı stillerine yansıtacakları tavsiyeleriniz nelerdir?

Gündüz ve gece her zaman en rahat giydiğim elbiseler oluyor. Gündüz babetlerle giydiğim bir elbiseyi akşam şık bir topuklu ayakkabıyla bambaşka bir elbiseye dönüştürmek mümkün. Elbise üzerine deri ceketleri de severek giymeyi tercih ediyorum.

D’She kadınlarına tavsiyem; renklerden korkmayın…

Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

 

 

 

Yukarı