Ana Menü

Aradığın Bütün Cevaplar Sorduğun Sorularda Gizlidir

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style farkındalık 🔝

İnsan zihni çalıştığı sürece milyonlarca soru üretir. Bir çoğunun farkında dahi olmazsınız. Bilinç altınıza gönderdiğiniz her düşünce, birer soru halini alır ve evrende kendisiyle uyumlu cevabı bulmak üzere harekete geçer.

Sorduğunuz her sorunun cevabı evren tarafından size mutlaka verilir. Zihin ve evrensel şuur arasında her an aktif olan bir bağlantı bulunur. Bu bağlantı sayesinde sesli veya sessiz hiç fark etmez, zihninizden akan her bir düşünce evrene ulaşır ve cevaplanır. Evrene soru sormak, esasında istenilen enerjileri yaşam alanına çekmek adına uygulanan bir pozitif düşünme tekniğidir. Fakat elbette bunun bilinçsizce ya da bilinmeden, farkında olmadan yapılması, kimi zaman pozitif olduğu gibi, bunun yanı sıra negatif enerjilere de hayat verecektir.

Olmasını istediğiniz bir durum, çıkmak istediğiniz bir yol, gerçekleştirmek istediğiniz bir plan konusunda eğer ağzınızdan “Neden olmasın?” gibi bir soru çıkarsa, planlarınızın gerçekleşmemesi için ve aslında “Neden olmayacağı” konusunu size kanıtlamak için evren size sonsuz olasılık sunacaktır. Zira siz evrene aynen şöyle söylemişsinizdir; “Sevgili evren, benim bazı planlarım var ve bunların birer ikişer sabote olması için bana ne gibi sürprizler hazırlayabilirsin? Merakla bekliyorum!” Bütün istekleriniz evren tarafından bir emir olarak kabul edildiğinden elbette en akla hayale gelmeyecek pürüzler gelir ve önünüze serilir. Ardından gerçekleşmesine kesin gözüyle baktığınız planlarınız iptal olmuştur, daha siz ne olduğunu bile anlayamadan..

İşte bu sebeptendir ki, neyi merak ettiğinize çok dikkat etmeniz gerekir. Ne söylediğinizin farkında bile olmadan gayri ihtiyari ağzınızdan çıkan sözcükler, belki yıllar yıllar önce ebeveynlerinizce söylenmiş ve sizin bilinçaltı kayıtlarınızda yerini almıştır. Bir konuşma esnasında sizinle hiç mi hiç alakası bulunmayan bir olayı dinlerken tamamen konunun dışında kalarak sadece dinlemek yerine, “Neden acaba?” “Nasıl olmuş?” “Neden böyle yapmış?” “Niçin bu yolu seçmiş?” gibi sorular sorarak bir şekilde konuya dahil olursunuz ve sorduğunuz soruların cevaplarını deneyimleyerek öğrenme fırsatını yakalarsınız. Elbette yine siz soruyu büyük bir merakla yöneltmişsinizdir ve evren merakınızı gidermeyi emir addettiğinden size birbirinden zorlu ya da sıkıntılı senaryolar yazmış ve elinize tutuşturmuştur bile..

Birilerinin sevincini olduğu gibi acısını da paylaşmak insani boyutta bir davranış biçimidir ve olması gereken şeydir. Ancak sınırlarınızı iyi çizmeniz ve nerede duracağınızı bilmeniz, netleştirmeniz gerekmektedir. Tamamen konunun dışında kalarak da pekala birisine yardımcı olabilirsiniz. Başkasına ait olan bir hayat dersini içselleştirmeden de ona omuz verebilirsiniz. Örneğin; para kaybı yaşayan bir kişinin içine bulunduğu karmaşık durumu çözmek için ona alternatif yollar sunmanız ve geçmişte yaşadıklarını birer hayat dersi olarak kabul etmesini ve geçmişi geçmişte bırakmasını ona önerebilirsiniz. Eğer bunun yerine o kişiyle birlikte kaos ortamına kendinizi de dahil edecek olursanız ve kazara aklınızdan “Neden bunları yaşadı?” “Nasıl bu zorluğun içine düştü?” gibi soruları geçirirseniz, şimdiden geçmiş olsun! Çünkü; kısa bir zaman sonra merak ettiğiniz konu her ne ise onu benzer şekillerde hayat dersleri ile deneyimlemeniz kaçınılmaz olacaktır.

Soru cümleleri ile düşünme ve konuşma biçimi yaygın bir alışkanlıktır. Mesela herhangi bir konuda arkadaşlarınızla, dostlarınızla ya da kendi kendine konuşurken, cümlenin sonunda daha önce bahsettiğim gibi, ‘Neden olmasın?’ ya da ‘Neden hayır desin?’, ‘Kim engel olabilir?’, ‘Nasıl imkansız olsun ki?’ gibi sorular kullandığınız zaman, yaptığınız plan, umut ettiğiniz gerçeklik ve beklentileriniz arzu ettiğinizin tam tersi bir sonuca doğru ilerlemenin emrini alır sizden. Evet, siz belki oldukça fazla gayret göstermişsinizdir ya da bütün iyi niyetinizle bir konuya eğilmişsinizdir, ancak tek bir soru bütün akışı değiştirme gücüne sahiptir. Öyleyse, soru sorma alışkanlığınızı olumluya çevirmekle dengeleriniz yeniden kurmaya başlayabilirsiniz. Sorduğunuz sorulara dikkatinizi yöneltin. Ne zaman olumsuz kalıpta bir soru yakalayacak olursanız, hemen o an sorunun biçimini değiştirin. ‘Nasıl olmaz ki?’ derken, ‘Olması nasıl mümkündür?’ gibi.. Unutmayın, her şeyi düşüncelerinizle ve sözlerinizle yaratırsınız.

Sevgiyle ve Işıkla,

Sevgim Çöloğlu

Daha iyi bir sen olmak için D’She Style’da kalın.

www.dshestyle.com web sitesinde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi, kitap vb.) kullanılamaz. www.dshestyle.com web sitesi ve yazarlarının hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda belirtilen hükümlerle korunmaktadır. www.dshestyle.com’da yer alan bir yazı, makale, görsel vb. içeriğin başka bir mecrada yayınlanabilmesi için yazının hak sahibine telif hakkı ödenmeli veya içerik sahibinden yazılı izin almalıdır.

Bunların yanında web sitemizde bulunan yazı ve makalelere atıfta bulunabilir, içerikler makalelerde kaynak gösterilebilir, izin alarak, yazar adı ve yazının web sitemizde bulunan sayfasına bağlantı vererek alıntı yapılabilir. Yapılan alıntılarda kesinlikle değişiklik yapılamaz.

Yukarı