Ana Menü

Akaretler, Yeni Nişantaşı

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style hafta sonu rehberi🔝

Yan yana sıralanmış küçük sokak kafeleri, restoranları ve Craft biracıları ile son dönemlerde gençlerin tercihi halini alan Akaretler için yeni Nişantaşı demek doğru olur.

 

İstanbul’un tarihi dokusunun hissedildiği en önemli semtlerinden biri olan Akaretler’in sembolü olan ve 1875 yılında Sultan Abdülaziz tarafından Dolmabahçe Sarayı’nın önde gelen ağalarının lojmanı olarak inşa edilen “Sıraevler”,  tarihi ve kültürel yapısı araştırılarak ve aslına sadık kalınarak restore edildikten sonra birbiri ardına açılan mekanlar ve galeriler ile İstanbul’un yeni sanat, kültür, yeme-içme ve eğlence adresi oldu.

Bu hafta sonu yapılacaklar listesinde ise Akaretler, Teşvikiye ve Nişantaşı’da D’She Style’ın seçtiği mekanlarda keyifli zamanlar geçirmek yer alıyor.

Cuma akşamı Must Nişantaşı’nda mahalle kültüründen ilham alan bir ambiyansta yemek yemek, Müştemilat’ta ya da Biber’de Türkçe müzik dinlemek, St. Regis Hotel’in boğaz manzaralı ikonik restoranı Spago’da bir şeyler içmek, Cumartesi günü Moc ya da Petra kafede harika kahveler içmek, Vogue’da nefis bir manzara eşliğinde akşam yemeği yemek, arkasından W Lounge’da kokteyl içmek ya da Craft Beer’de caddenin renkli ışıklarını seyretmek, Pazar günü Nişantaşı Grey’de uzun bir kahvaltı yapmak ya da Çeşme Bazlama Kahvaltı’nın renkli sunumlarını denemek, Teşvikiye’den Akaretler’e yürüyüp, Lokmata’daki inanılmaz lezzetleri deneyimlemek, Minoa’da kahve içerken kitapların arasında büyülü bir yolculuğa çıkmak, muhteşem bir hafta sonu geçirmek için yapılacaklar arasında.

Daha iyi bir yaşam stiline sahip olmak için D’She Style’da kalın.

Yukarı