Ana Menü

2018 Yaz Sezonu Saç Trendleri

Shares
Dikkatlice Oku

D’She Style tavsiye eder🔝

Yaz mevsimi tüm ihtişamıyla geliyor. Yeni sezonda rahatlık ve doğallık ile birlikte nostaljik dokunuşların trendleri belirlediği saç modellerini D’She Style sizler için araştırdı ve yazdı;

2018 Yazının saç stillerine baktığımızda, ön plana çıkan saç kesimlerinden ilkinin bob kesim olduğunu söyleyebiliriz. Düz formlu bob kesim, yeni sezonda dağınık görünümle hareketleniyor. Yüz tipine uygun bob kesimini perçemle şekillendirmek ise oldukça revaçta.

Siz de trendleri yakalamak ve yaz stilinizle göz kamaştırmak istiyorsanız D’She Style’ın saç kesim tavsiyelerini ve favori modelleri okumadan karar vermeyin.

Uzun saçları kısa kestirmek aslına bakılırsa oldukça cesaret gerektiren bir yol ayrımı. Bir anda alışılagelmiş stilinizi değiştirmekte zorlanıyorsanız, saçlarınızı kısa kestirmeden farklı saç kesimlerini tercih edebilirsiniz. Bob saç modelinden başka trend olan bir başka kesim lob kesim saçlar.

İki saç modelini birbirinden ayıran özellik, birisi çene hizasında kesilirken, diğerinin omuzlarda şekillenmesidir. Küt saç modelleri yıllar içinde değişime uğramış ancak hiçbir zaman popülaritesini yitirmemiş modeller arasında yerini koruyor.

Saç modellerinde göze çarpan en belirgin trend ise, düz fönlenmiş saçlar yerine doğal dalgalı saçların tercih edilmesi. Üzerinde çok fazla uğraşılmamış gibi görünmesi esas olan dağınık ve kendi haline bırakılmış saçlara şekil vermek için ise ihtiyacınız olan şey, belli belirsiz saç kesimi ile tasarlanmış katlara sahip olmak.

Saç modelinize karar verirken dikkat etmeniz gereken küçük fakat etkili ayrıntılar bulunuyor. Örneğin kakül kesimi bazı yüzlere yakışırken bazılarının yüzlerini kapatabiliyor. Böyle durumlarda ise yan kakülü tercih etmek daha doğru bir seçim olabilir.

Yeni sezonun bir başka saç trendi Pixie kesim. Daha keskin hatlarla şekillenen bu kısa saç modeli sofistike ve aynı zamanda klasik duruşu ile yaz mevsiminin favorisi olacak gibi. Şık ve rahat bir kesim olan Pixie, kısa saç trendlerini yakalamaktan korkmayan cesur kadınların seçimi demek mümkün.

Nostaljik dokunuşların dikkat çektiği saç kesimleri de bu yılın favorileri arasında bulunuyor. Doksanlı yılların geriye doğru taranmış modelleri ile seksenlerin ıslak görünümlü saç formları yazın saç trendlerinden bazıları.

Daha iyi bir stil sahibi olmak için D’She Style’da kalın.

 

 

 

 

 

Yukarı